Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
 MICHEL ROJKIND, Bulaşıcı Risk

MICHEL ROJKIND, Bulaşıcı Risk

ünlü bir Rock grubunun davulcusu, iflah olmaz kâşif ve Meksiko'dan dünyaya açılan mimar Michel Rojkind, Siemens Ev Aletlerinin ana sponsorluğunda Yapı-Endüstri Merkezi'nin konuğu olarak İstanbul'a geliyor. "Bulaşıcı Risk" başlıklı konferans, 08 Haziran 2010 Salı akşamı saat 19.00'da Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleşecek.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 08.06.2010
Saat: 18:30 - 21:00
Süre: 2 saat 30 dakika
Max Katılımcı: 400
Ücret:

Ücretsiz

Meksiko’dan dünyaya açılan mimar Michel Rojkind, aynı zamanda eski bir rock davulcusu ve iflah olmaz bir kaşif. Rojkind, modern yaşamı hedefleyen ve fonksiyonun ötesine geçen deneyimler tasarlarken aynı zamanda her projeyi tüm katmanlarıyla derinlemesine ele alıyor. 2002 yılında kurduğu “Rojkind Arquitectos” bünyesinde çalışan Rojkind, endüstri ürünleri tasarımından yapı ölçeğine kadar birçok örnek vermiştir. 2005 yılında Architectural Record’ un on tasarım öncüsünden biri olarak değerlendirdiği Rojkind, son günlerde Kuveyt, Çin, Singapur, Dubai ve İspanya’daki çok sayıda büyük ölçekli yarışmalara davet edilmiştir. FWD Dergisi’nde teknoloji bölümünün editörlüğünü yapan Rojkind, Ordos, Marcus ve Chernikov başta olmak üzere önemli ödüller kazanmıştır. Yenilikçi biçimler ve çarpıcı renk kullanımı ile Rojkind kesinlikle mimarlık dünyasının izlemeye değer yükselen yıldızlarından.

Michel Rojkind YEM’de “Bulaşıcı Risk” başlıklı bir konuşma yapacak. Meksiko City merkezli ofisinde çalışmalarını sürdüren Rojkind konuşmasında süregelen ekonomik kriz bağlamında tasarım yapmanın güçlüklerinden ve farklı bağlamlara uyum sağlamak için gerekli strateji bilincinin gerekliliğinden söz edecek.

18.30–19.00 Kayıt
19.00–20.00 “Bulaşıcı Risk” Konferansı - Michel Rojkind
20.00-20.20  Genel Değerlendirme ve Soru Cevap
20.20-20.45  Kavaklıdere’nin Katkılarıyla Şarap İkramı

 • Bölüm 1

  Bölüm 1

  MİCHEL ROJKİND, Bulaşıcı Risk

  Oynat
 • Bölüm 2

  Bölüm 2

  MİCHEL ROJKİND, Bulaşıcı Risk

  Oynat