Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
AB'de Ambalaj Atığı Yönetim Sistemleri Kongresi

AB'de Ambalaj Atığı Yönetim Sistemleri Kongresi

çEVKO Vakfı, Avrupa'da ambalaj atığı yönetimi konusunda uygulamaların nasıl olduğuna (toplama sistemleri, finansman modelleri, belgelendirme) yabancı uzmanların da katılımıyla dikkat çekmek üzere "AB'de Ambalaj Atığı Yönetim Sistemleri" Kongresi'ni T.C. çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliğiyle 26 Eylül 2013'de düzenliyor.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Toplantılar

Tarih: 26.09.2013
Saat: 09:00 - 18:00
Yer:

Congresium Ankara

Süre: 9 saat
Max Katılımcı: 400
Ücret:

Ücretsiz

Bilgilendirme

DETAYLAR YAKINDA!

Congresium Ankara’da gerçekleşecek olan kongrede, “Yeşil Nokta” markasının ön planda tutulması istenmektedir. Geri dönüşüm ve sanayi işbirliğinin pekişeceği bir platform olarak sanayi kuruluşlarının üst düzey yöneticileri, yerel yönetimler, gazeteciler, çevreye duyarlı sivil toplum örgütleri, aktivistler, piyasaya ambalajlı ürün süren / üreten şirket yetkilileri, belediyeler, lisanslı toplama ve ayırma firmaları, bakanlık yetkilileri, diğer yetkilendirilmiş kuruluşlar, akademisyenler, diğer dernek ve vakıflar gibi paydaşları buluşturmak amaçlanmaktadır. 
 
ÇEVKO Vakfı, Türkiye’de ambalaj atıklarının ekonomik ve düzenli geri kazanımı için sanayi, yerel yönetim ve tüketicilerin katkı ve katılımları ile sürdürülebilir bir geri kazanım sisteminin kurulmasına katkıda bulunmak amacıyla, 1 Kasım 1991’de ülkemizin 14 önde gelen sanayi kuruluşunun girişimleri ile kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir vakıftır. 
 
2002 yılında uluslararası “Yeşil Nokta” markasının Türkiye’deki kullanım hakkını elde eden ÇEVKO Vakfı, Avrupa’da çok yaygın olan bu markayı kullanan geri kazanım örgütleri ailesine katılmış ve ülkemizi Avrupa Birliği’nde temsil etme hakkını kazanmıştır.