Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
AHŞAP MİMARİ SERGİSİ

AHŞAP MİMARİ SERGİSİ

Yapı-Endüstri Merkezi "Ahşap Mimari Sergisi Açılış Konferansı"na ev sahipliği yapacak. Finlandiya Helsinki'de bulunan Aalto üniversitesi Ahşap Programı öğrencileri tarafından tasarlanıp inşa edilen 20 ahşap binanın modelleri, fotoğrafları ve planları 7 Mart - 1 Nisan tarihleri arasında Yapı-Endüstri Merkezi'nde sergilenecek. Ahşap Mimari Sergisi, Aalto üniversitesi'nden Prof. Dr. Mimar Pekka Heikkinen'in "Yaparak öğrenmek - Finlandiya Mimarisinin Doğuşu" başlıklı konferansının ardından açılacak.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 07.03.2011 - 01.04.2011
Saat: 10:00
Süre: 25 gün 8 saat
Max Katılımcı: 300
Ücret:

Ücretsiz

Yapı dünyasının bilgi merkezi olarak 42 yıldır etkinliğini sürdüren Yapı-Endüstri Merkezi, sektörde ulusal ve uluslararası alandaki gelişmelerin ve dünya tasarım pratiği bileşenlerinin Türkiye’de de eş zamanlı olarak izlenebileceği ve tartışılabileceği ortamlar yaratmayı amaçlıyor. Yapı-Endüstri Merkezi bu kapsamda Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de bulunan Aalto Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Ahşap Programı öğrencileri tarafından tasarlanıp inşa edilen 20 ahşap binanın modelleri, fotoğrafları ve planları ile sergilendiği Ahşap Mimari Sergisi ve Konferansı’na ev sahipliği yapacak. Yapı-Endüstri Merkezi ile Finlandiya Büyükelçiliği işbirliğinde gerçekleştirilen Ahşap Mimari Sergisi organizasyonu, 7 Mart 2011’de saat 19.00’de Aalto Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mimar Pekka Heikkinen’in vereceği ‘Yaparak Öğrenmek – Finlandiya Mimarisinin Doğuşu’ başlıklı konferansın ardından gerçekleştirilecek kokteyl ile açılacak. Sergi 7 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında Yapı-Endüstri Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

Aalto Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin Ahşap Programı 1990’larda, Finlandiya’nın kaybolmaya ve unutulmaya yüz tutmuş geleneksel ahşap ustalığını ve uygulamalarını yeniden canlandırmak amacıyla kuruldu ve Helsinki’de becerikli ve yaratıcı ahşap işçilerinden oluşan yeni bir nesil yetiştirmeyi hedefliyor. Yapı-Endüstri Merkezi’nin ev sahipliği yapacağı Ahşap Mimari Sergisi’nde yer alacak yaratıcı tasarımlar ahşap mimarisinin geleceğine ilişkin ilham verici bir bakış ortaya koyuyor.

Aalto Üniversitesi’nin Ahşap Programı, ahşap yapı endüstrisinde kullanılan yenilikçi metotları teşvik ediyor, mümkün olan en basit yöntemleri kullanarak karmaşık bir ahşap yapı inşa etmeyi amaçlıyor. Ahşap Programı’na devam eden öğrenciler projeleri kendileri tasarlayıp inşa ediyorlar ve bu yöntemle kitaplardan edinilemeyecek bir öğrenim deneyimi kazanmış oluyorlar.

Yapı-Endüstri Merkezi’nde sergilenecek eserler, öğrencilerin son 15 senede meydana getirdikleri yaratıcı eserleri keşfe davet ederken ahşap mimarisine farklı bakış açıları sunuyor. Öğrenciler, çalışmalarını Finlandiya’nın geleneksel ahşap ustalığını temel alarak geliştirmiş olsalar da, bu çok yönlü malzemeyi işleme ve dönüştürme tarzları tamamen kendine özgü ve yenileyici nitelikte.

Tarih : 7 Mart 1 Nisan 2011
Saat: 10.00 - 18.00
Yer : Yapı-Endüstri Merkezi, Fulya/İstanbul