Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
AHŞAPLA YEŞİL YAPILAR İNŞA ETMEK: Ahşapla İnşa Edilen Yeşil Yapıların Kanada Örnekleri

AHŞAPLA YEŞİL YAPILAR İNŞA ETMEK: Ahşapla İnşa Edilen Yeşil Yapıların Kanada Örnekleri

Doğal kaynakların etkin kullanımı, dayanıklı, modern, konforlu ve sağlıklı yapılar anlamına gelen "enerji etkin kullanımı"na yönelik "Ahşapla Yeşil Yapılar İnşa Etmek" başlıklı konferans, Ulusal Ahşap Birliği, BC WOOD ve Yapı-Endüstri Merkezi işbirliği ile 20 Eylül 2011 Salı günü saat 17.00'den itibaren mimar, mühendis, yapı sektörü ilgilileri, üreticiler, ithalatçıları YEM Etkinlik alanında buluşturuyor!
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 20.09.2011
Saat: 17:00 - 20:00
Süre: 3 saat
Max Katılımcı: 200
Ücret:

Ücretsiz

Url: www.ahsap.org
Bilgilendirme

Konferans dili ingilizcedir. Simültane tercüme yapılmayacaktır.

 

"Ahşabın giderek artan kullanımı, endüstriyel ahşap sektöründeki teknolojik gelişmeler, doğal kaynakların doğru kullanımına verilen önemin artması ve insan olmanın sorumlulukları yaşam alanlarının belirlenmesinde daha da önem kazandı. "
 
İnsandan yana ve evrenden yana bir tavırla, ahşap; yerkürenin tarihsel sürecinde hep var oldu, var olacak..Kaynağı yenilenebilen tek yapı malzemesi olan ahşapla; yeni bir modern yaşam inşa etmek: "AHŞAPLA YEŞİL YAPILAR İNŞA ETMEK" anlamına geliyor.  Bu ahşabın yapılarda kullanımına dair Kanada'dan örnekler BC Wood'dan Daryl Holmes tarafından 20 Eylül tarihinde YEM'de tartışılacak. 
 
Etkin enerji kullanımı, doğal kaynakların etkin kullanımı, dayanıklı, modern, konforlu, sağlıklı yapılar anlamına gelmektedir. Kanada ahşap sektöründeki gelişmeleri paylaşmak ve firmalarının ürünlerini tanıtmak, yeşil yapılar inşa etmek için tanışmak, tartışmak amacıyla düzenlenen etkinlikte  "Ahşapla İnşa Edilen Yeşil Yapıların Kanada Örnekleri"; mimar, mühendis, yapı sektörü ilgilileri, üreticiler, ithalatçılarla YEM’de buluşuyor.
 
BC WOOD kimdir?
 
British Colombia Wood, kısa adıyla BC Wood, Kanada’da ahşap endüstrisinde değer katan 200 şirketin biraya geldiği, temel amacı; ahşap endüstrisinin geliştirilmesine yerel ve küresel katkılar sağlamak olan 20 yıllık bir kurumdur. BC Wood, uluslararası alıcılar ve yapı profesyonelleri için yüksek kalitede ve sertifikalı Kanada ahşap ürünlerine ulaşmanın en kolay yoludur. Kuruma üye 200 ahşap üreticisinin faaliyet alanları;  Tomruk ve Kereste, Ahşap Ev Üretimi, Endüstriyel Ahşap, Mutfak Dolapları ve Mobilya, Palet, Sandık vb. Ambalaj Üretimi olarak sıralanabilir. 
 
Kanada’nın Pasifik kıyısından, Kwakwaka waka kültürünün izlerinden, ahşabın yapı endüstrinde etkin kullanımı ile YEM’in yeni misafiri, Ulusal Ahşap Birliği’nin de desteği ile  BC Wood ve BC WOOD’un dört üyesi; Teal – Jones Group, Wide Plank Hardwood Ltd, Cedarland Forest Products Ltd., Canadian Pride Log and Timber House Ltd. şirketleri.
 
Teal Jones Group Ltd.
 
60 yılı aşkın süredir, Kuzey Amerika’nın önde gelen ahşap yapı malzemesi tedarikçisi bir aile şirketidir. www.tealjones.com
 
Wide Plank Hardwood Ltd.

Masif ahşap zemin kaplamaları üreticisi, LEEDS sertifikasına sahip firma ürünlerinde Kuzey Doğu Amerika ağaç türlerini kullanıyor ve parkelerin tamamını Kanada’da üretiyor. www.wideplankhardwood.com
 
Cedarland Forest Products Ltd.
 
1975 yılından beri 35.00 m²’lik tesisinde PEFC sertifikalı ormanlardan alınan British Colombia’nın meşhur Western Red Cedar (Thuja Plicata) ağacından fırınlanmış yarı mamül ya da bitmiş ahşap ürünler üretir. www.cedarland.ca
 
Sperlich Log Construction Ltd. 
 
10 yılı aşkın süredir Japonya, Almanya ve Kanada’da ahşap ev üretiyor. Şirket, Japonya’da sektör yayını Woodylife tarafından beş kez yılın ahşap ev üreticisi seçilmiş, Kanada’daki ilk 100 ahşap ev üreticisinden biridir. www.canadianloghouse.com
 
 Diğer üye firmalar için ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
 

 

 

17.00:  Kayıt ve Kabul
Moderatör: Akın Kösetorunu- İstanbul Kanada Konsolosluğu
 
17.30: Açılış Konuşmaları
Prof. Dr. Nurgün Erdin- UAB Yönetim Kurulu Başkanı
 
17.45- 18.20: Daryl Homes
Ahşapla Yeşil Yapılar İnşa Etmek
 
18.20- 19.00: BC Woods üyelerinden konuşmacılar
Teal – Jones Group
Wide Plank Hardwood Ltd.
Cedarland Forest Products Ltd.
Sperlich Log Construction Ltd
 
19.00-20.00: Kokteyl 
 
 • 5.JPG                
 • P1060177ed2resize.JPG                
 • P1060202edresize.JPG                
 • 1.JPG                
 • 2.JPG                
 • Bölüm 1

  Bölüm 1

  AHŞAPLA YEŞİL YAPILAR İNŞA ETMEK: Ahşapla İnşa Edilen Yeşil Yapıların Kanada Örnekleri

  Oynat
 • Bölüm 2

  Bölüm 2

  AHŞAPLA YEŞİL YAPILAR İNŞA ETMEK: Ahşapla İnşa Edilen Yeşil Yapıların Kanada Örnekleri

  Oynat
 • Bölüm 3

  Bölüm 3

  AHŞAPLA YEŞİL YAPILAR İNŞA ETMEK: Ahşapla İnşa Edilen Yeşil Yapıların Kanada Örnekleri

  Oynat