Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
amber'11 Sanat ve Teknoloji Festivali Ön Açılış & Pecha Kucha Night

amber'11 Sanat ve Teknoloji Festivali Ön Açılış & Pecha Kucha Night

4-13 Kasım tarihleri arasında beşinci yaşını kutlayacak olan Uluslararası amber Sanat ve Tekonolji Festivali'nin bir ayağı da Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleşiyor. öteki Ekoloji konsepti ile hazırlanan festival amber&Pecha Kucha Night İstanbul işbirliği ile 3 Kasım akşamı, YEM'de başlıyor.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 03.11.2011
Saat: 19:30 - 22:00
Süre: 2 saat 30 dakika
Max Katılımcı: 400
Ücret:

Ücretsiz

 

amberFestivalin bu seneki teması "Öteki Ekoloji". Insanın doğal ve yapay çevresiyle kurduğu hertürlü ilişkiye, yarattığı yaşam alanları ve yaşam biçimlerine yeniden bakmayı öneren amberFestival bugünden daha iyi bir yaşam için "Öteki Ekoloji"nin ne olacağını, sanat ve teknolojinin kesişiminde sorguluyor.

amberFerstival bir dizi etkinlikle 3 Kasım Perşembe akşamı YEM Fulya binasındaki Pecha Kucha gecesinde festivale katılan sanatçıların sunumları ile başlayacak. Bir ön izleme niteliğindeki gecenin ardından, ertesi gün 4 Kasım Cuma akşamı Beyoğlu Sanat Galerisindeki resmi açılışla festival etkinlikleri başlayacak.
Beyoğlu Sanat Galerisi'nde ve Depo Ek Bina'da yer alan Hollanda, Fransa, İtalya, Yunanistan, Almanya, Çek Cumhuriyeti, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Slovenya ve Türkiye'den katılan sanatçıların eserlerinden oluşan sergiler 5- 13 Kasım tarihleri arasında gezilebilecek.
 
amberFestival "Öteki Ekoloji" teması etrafında, izleyicilerini, yeni teknolojileri ifade aracı olarak kullanan sanatçıların ürettiği etkileşimli sanatsal işlerle buluşturuyor. Beyoğlu Sanat Galerisine gelen izleyiciler Ioannis Michalous'un işinde hayatlarında ilk defa parmaklarıyla bir buluta dokunacaklar. Saša Spačal'ın işinde bir fanus içersinde bahçedeki bitkilerin ürettiği karbondioksit, sanal mikro-organizmalara hayat verecek. Jalila Essaidi şiddetin hakim olduğu günümüz ekolojisinde, kurşun geçirmeyen insan derisiyle bedensel eklentilerin ya da dönüşümlerin nereye varacağını bir kez daha sorgulayacak.
 
Beyoğlu Gençlik Merkezinde on gün boyunca tasarımcı ve sanatçıların yanı sıra gençleri hedefleyen; Flash, Processing VVVV, Pure Data gibi programlama dillerinden tipografiye kadar farklı seviyelerde bir çok atölye çalışması yapılacak.
 
Ayrıca bilim,
yeni teknolojiler ve sanat üçgeninde bir araştırma ve tartışma zemini olmayı hedefleyen amberKonferans,  bu sene 10-13 Kasım 2011 tarihlerinde üçüncü kez gerçekleşecek. Perşembe günü film gösterimleriyle başlayacak olan konferans, cumartesi ve pazar günleri “Öteki Ekoloji” çerçevesinde ders/atölye, tema konuşmaları, makale sunumları ve tartışma oturumlarıyla İstanbul Modern Sinema işbirliği ile İstanbul Modern Sinema Salonu'nda yapılacak.
 
Daha fazla bilgi için: www.amberplatform.org
Ekmel Ertan
- Festival Sanat Direktörü 
ekmel@amberplatform.org
Özlem Alkış- Festival Direktörü 
ozlem@amberplatform.org
 
 

 

 • Bölüm 1

  Bölüm 1

  Açılış Konuşması: Ekmel ERTAN Amber Sanat ve Teknoloji Festivali

  Oynat
 • Bölüm 2

  Bölüm 2

  Saša Spacal 7K: Yeni Yaşam Formu

  Oynat
 • Bölüm 3

  Bölüm 3

  Jalila Essaidi 2.6g 329m/s

  Oynat
 • Bölüm 4

  Bölüm 4

  Ioannis Michalous My first time to touch a cloud

  Oynat
 • Bölüm 5

  Bölüm 5

  Nurit Bar-Shai FUJI spaces and other places

  Oynat
 • Bölüm 6

  Bölüm 6

  Miro Soares Sea Studies

  Oynat
 • Bölüm 7

  Bölüm 7

  Andrej Boleslavsky Growector ve Migromat (Linda Ciharova)

  Oynat
 • Bölüm 8

  Bölüm 8

  James Halliday and Niels van der Linder Hub İstanbul

  Oynat