Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
ARCHIPRIX- TÜRKİYE 2010 YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

ARCHIPRIX- TÜRKİYE 2010 YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

Türkiye'nin en iyi mİmarlIk bİtİrme projesİ seçildi. ARCHIPRIX- Türkİye 2010 yarIşmasI sonuçlandı... Türkiye'de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere çimSA Ana Sponsorluğu'nda Yapı-Endüstri Merkezi ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı tarafından düzenlenen 15. ARCHIPRIX-Türkiye Yarışması sonuçlandı. İnsanlığın bilgisini İstanbul'da depolamak için tüm kitapların arşivleneceği "Büyük Zaman Kapsülü" tasarımı ile İTü Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden mezun mimar Ege özgirin 1. ödül- çimSA Beyaz çimento ödülü'nü almaya hak kazandı.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 09.12.2010
Saat: 18:30 - 20:00
Süre: 1 saat 30 dakika
Max Katılımcı: 150
Ücret:

Ücretsiz

Türkiye’deki tüm mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturan ve yapıcı bir rekabet ortamı yaratarak mimar adaylarının ufkunu genişleten ARCHIPRIX Yarışması’nda, Türkiye’nin dört bir yanındaki 20 üniversiteden 106 diploma projesi yarıştı. ÇimSA Ana Sponsorluğu ve Blum Alt Sponsorluğu’nda düzenlenen yarışmanın ödül töreni 09 Aralık 2010 Perşembe günü, saat 18.30’da İstanbul’da Yapı-Endüstri Merkezi’nde düzenlenecek. Jüri üyelerinin tümünün katılacağı, ödül alan ve katılan projelerin değerlendirildiği kolokyum ile başlayacak gece, ödül töreni ve yarışmaya katılan tüm projelerin izlenebileceği yarışma sergisi açılışı ile sürecek. Ayrıca, yarışmaya katılan tüm projelerin bir arada bulunacağı yarışma katalogu, YEM Yayın tarafından hazırlanarak yine aynı gün ödül törenine katılanlara hediye edilecek.

Türk çimentosunun uluslararası platforma geçişinde değişimin ve gelişimin lokomotif gücü olarak, sektörde liderliği elinde tutan ÇimSA, sekiz yıl desteklediği ARCHIPRIX-Türkiye Yarışması’na bir yıllık aradan sonra Ana Sponsor olarak katkıda bulunmaya devam ediyor. ÇimSA ARCHIPRIX-Türkiye’ye verdiği destekle Türkiye mimarlık ortamının gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor. Yarışmaya ayrıca bu yıl mutfakta hareket konforunu artıran, mutfak kullanıcısına ve gereksinimlerine odaklı aksesuar üreticisi Blum da alt sponsor olarak destek veriyor.

Bu yıl Archiprix Türkiye 2010’da İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olan Ege Özgirin ipi göğüsleyerek “Grand Time Capsule (Büyük Zaman Kapsülü)” tasarımı ile 1. Ödül- ÇimSA Beyaz Çimento Ödülü’nü almaya hak kazandı. Jüri, Özgirin’in projesinin ütopik niteliğini övgüye değer buldu. Tamamı yerin altında gelişen, mimarlığı yalnızca biçim değil, tutarlı bir fikir oluşturma anlamında da ele alan projenin, mimarlık eğitimi alan öğrenciler için ufuk açıcı bir örnek olması hedefleniyor.

09 Aralık 2010 Perşembe günü, saat 18.30’da İstanbul’da Yapı-Endüstri Merkezi’nde düzenlenecek sergi ve ödül törenine yalnızca mimarlar ve öğrenciler değil, meslek yaşamlarına henüz atılan Türkiye’nin yirmi üniversitesinden yüzü aşkın genç mimarın yaratıcı fikirlerini görmek isteyen herkes davetlidir.

18.30 Kolokyum – Jüri Üyelerinin Yarışmacılarla Süreci ve Ödül Dağılımını Değerlendirmesi

19.30 Ödül Töreni

20.00 Sergi Açılışı ve Kokteyl

  • Bölüm 1

    Bölüm 1

    ARCHIPRIX- TÜRKİYE 2010 YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ

    Oynat