Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
ARCHIPRIX Türkiye 2012 Yarışması

ARCHIPRIX Türkiye 2012 Yarışması

Türkiye'de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere 17 yıldır düzenlenen "ARCHIPRIX-Türkiye"ye başvurular başladı. ARCHIPRIX-Türkiye, önümüzdeki altı yıl boyunca destek verecek Serrâ 'nın katkıları ile etkinliğini artıracak.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 10.09.2012
Saat: 10:00 - 19:00
Süre: 9 saat
Max Katılımcı: 300
Ücret:

Ücretsiz

 

 
Türkiye’de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere 18 yıldan bu yana düzenlenen Archiprix Türkiye’nin ana sponsoru Serra oldu. 2012 yılı dahil olmak üzere altı yıl boyunca yarışmanın sponsorhuğunu sürdürecek olan Serra, genç mimarların ve sektörün geleceği için de önemli bir adım atmış oluyor. Mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak yapıcı bir rekabet ortamı yaratan ve mimar adaylarının ufkunu genişletmeyi hedefleyen Archiprix Türkiye, bu anlamda sektörde de beklenen ve takip edilen bir yarışma olarak dikkat çekiyor. 
 
Serra’dan özel ödül; Hollanda’ya mimari gezi
 
Serra, bu yıl ‘Archiprix Türkiye 2012 kapsamında ‘Serra özel ödülüyle,  Archiprix yarışmalarını ilk düzenleyen ülke olan Hollanda’ya gerçekleştirilecek bir mimari geziye katılma şansı elde edecek. 
 
Bugüne kadar toplam 32 üniversiteden bine yakın öğrenciyi bir araya getiren yarışmanın başvruları başladı. Projelerin ise 10 Eylül 2012 tarihine www.archiprixturkiye.org sitesine yüklenmesi ve a3 çıktılarının cdleri ile beraber postaya veya kargoya verilmiş olması gerekiyor. 2011–2012 akademik yılı, şubat ya da haziran dönemine ait bitirme projeleri ile katılmanın mümkün olduğu yarışma için başvuru formları, okulların Mimarlık Bölüm Başkanlıkları’ndan ya da www.archiprixturkiye.org adresinden temin edilebiliyor. 
 
Archiprix Türkiye jürisinde, nitelikli eserleriyle tanınan mimarlar Gürhan Bakırküre, Selim Cengiç, Can Çinici ve Cem Sorguç’un yanısıra, ünlü bir Rock grubunun davulcusu, iflah olmaz kâşif ve Meksika’dan dünyaya açılan mimar Michel Rojkind de yer alacak. Geçen yılın birincilik ödülünü alan Gaye Bezircioğlu ise yedek üye olarak jüri değerlendirmelerine katkıda bulunacak. Geçen yıldan bu yana verilmeye başlanan Archiprix Türkiye Sürdürülebilirlik ödülünün seçiminde Altensis kurucu ortağı, yeşil bina danışmanı Berkay Somalı destek olacak. 
 
Yarışmada birinci olan proje 5 bin TL, ikinci 3 bin 500 TL, üçüncü ise  2 bin 500 TL ile ödüllendirilecek. Her biri 2 bin TL değerinde üç ayrı mansiyonun verileceği yarışmada, sürdürülebilirlik ödülü ise 2 bin 500 TL olarak belirlendi. 
 
  • Archiprix-TR 2012 afiş                
  • Archiprix 2012

    Archiprix 2012

    Dr. Ece Ceylan Baba

    Oynat