Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
ARCHIPRIX Türkiye 2012 Yarışması Kolokyumu, Ödül Töreni ve Konferansı

ARCHIPRIX Türkiye 2012 Yarışması Kolokyumu, Ödül Töreni ve Konferansı

Türkiye'de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere 18 yıldan bu yana düzenlenen Archiprix-TR 2012 ödül töreni 6 Aralık 2012 tarihinde Yapı-Endüstri Merkezi'nde düzenlenecek. ödül töreni kapsamında, Türkiye yapı sektörünün de yakından takip ettiği dünyaca ünlü mimar Michel Rojkind bir konferans verecek.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 06.12.2012
Saat: 14:00 - 17:00
Süre: 3 saat
Max Katılımcı: 200
Ücret:

Ücretsiz

 

İnşaat sektörünün önde gelen şirketi Seranit Yapı Grubu markalarından Serra’nın sponsorluğunda bu yıl 18’incisi düzenlenen Archiprix-TR 2012 Mimarlık Öğrencileri Bitirme Projesi Ulusal Yarışması’nın kolokyum, ödül töreni ve sergi açılışı 6 Aralık 2012 günü 14:00-17:00 saatleri arasında Yapı-Endüstri Merkezi’nde düzenlenecek. Aynı gün, mimarlık dünyasının yükselen yıldızlarından mimar Michel Rojkind’in konferans vereceği ödül töreni, tüm başvuran projelerin yer aldığı sergi açılışıyla devam edecek. Türkiye’de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere 18 yıldan bu yana düzenlenen Archiprix-TR 2012, bu yıl 33 farklı üniversiteden toplam 142 projeyle en çok başvuru alarak kendi içinde de bir rekorun sahip oldu. 
 
142 başvurunun değerlendirildiği Archiprix-TR, mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak, yapıcı bir rekabet ortamı yaratmayı ve mimar adaylarının da ufkunu genişletmeyi hedefliyor. Yarışma kapsamında bu yıl Serra özel ödülünü kazanacak öğrenci, Archiprix yarışmalarını ilk düzenleyen ülke olan Hollanda’ya gerçekleştirilecek bir mimari geziye katılma şansı elde edecek. Yarışmada birinci olan proje 5 bin TL, ikinci 3 bin 500 TL, üçüncü ise 2 bin 500 TL ile ödüllendirilecek. Her biri 2 bin TL değerinde üç ayrı mansiyonun verileceği yarışmada, sürdürülebilirlik ödülü ise 2 bin 500 TL olarak belirlendi. 
 
Archiprix’in jürileri; nitelikli eserleriyle tanınan ünlü mimarlardan oluşuyor
Sektörde de beklenen ve takip edilen yarışmanın jüri üyeleri de alanının önde gelen isimlerinden oluşuyor. Nitelikli eserleriyle tanınan mimarlar Gürhan Bakırküre, Selim Cengiç, Can Çinici ve Cem Sorguç ile Michel Rojkind’in yer aldığı yarışmanın ödül töreninde Rojkind,  ‘Over-Stimulation’ başlıklı bir konferans verecek. 
 
Michel Rojkind’den mimarlık mesleğine olan bağlılığı anlayabilmek için çözüm yolları
Modern toplumu hedefleyerek fonksiyonun ötesine geçen deneyimler tasarlarken, aynı zamanda her projeyi derinlemesine tüm katmanlarıyla ele alan Michel Rojkind, 2002 yılından bu yana kurduğu Rojkind Arquitectos ile mimarlık dünyasına katkıda bulunuyor. Rojkind, ödül töreni kapsamında vereceği konferansta ise, Rojkind Arquitectos’un objelerin iç yapısal dokuları ve süreçleri üzerindeki çalışmalarından bahsedecek. Rojkind dünyadaki mimarlık mesleğine olan bağlılığı anlayabilmek için kendi şirketinden yola çıkarak çözüm yollarını konuklarla paylaşacak. Türkiye’de de tanınan ve özellikle yapı sektöründe çalışmaları takip edilen bir isim olan Rojkind; Ordos, Marcus ve Chernikov başta olmak üzere önemli ödüllerin de sahibi olarak dikkat çekiyor. 
 

 

13:30-14:00 Kayıt
14:00-14:30 Konferans | Michel Rojkind “Over-Stimulation”
14:30-15:30 Kolokyum
15:30-16:00 Ödül Töreni
16:00-17:00 Sergi Açılışı ve Kokteyl