Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
ARCHIPRIX - Türkiye 2014

ARCHIPRIX - Türkiye 2014

Archiprix-Türkiye 2014, 19. yılında Türkiye’deki mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak özendirici ve yapıcı bir rekabet ortamı yaratmaya, genç mimarları ve mimar adaylarını mesleki ortam içinde bir araya getirerek mimarlık üzerine düşündürmeye davet ediyor.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Yarışmalar

Tarih: 24.10.2014
Saat: 17:00 - 17:00
Yer:

YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ

Max Katılımcı: 0
Ücret:

Ücretsiz

Bilgilendirme

Detaylar http://archiprixturkiye.org/ adresinde yayınlanacaktır.

Türkiye’de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere 19 yıldır düzenlenen ARCHIPRIX – Türkiye  2014’e katılım için başvurular başladı.

Türkiye’deki mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak özendirici ve yapıcı bir rekabet ortamı yaratan ve genç mimarları ve mimar adaylarını mesleki ortam içinde bir araya getirerek mimarlık üzerine düşünmeye ve tartışmaya yönlendiren ARCHIPRIX - Türkiye yarışmasında bugüne kadar yaklaşık 40 üniversiteden 1500'e yakın öğrenci diploma projelerini sergiledi ve bir araya geldi.

Doğan Hasol, Şevki Vanlı, Hülya Yürekli ve Ferhan Yürekli tarafından kurulan ARCHIPRIX - Türkiye bu yıl 19. kez gerçekleştirilecek. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Serra’nın ana sponsorluğu ile, Yapı-Endüstri Merkezi ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı ortaklığıyla düzenlenen yarışmaya Türkiye’nin tüm mimarlık okullarından katılım olması hedefleniyor. 

2013–2014 akademik yılı, Şubat ya da Haziran dönemine ait bitirme projeleri ile katılabilinen Yarışmanın son başvuru tarihi 24 Ekim 2014 olarak belirlendi. Başvuru formları, okulların Mimarlık Bölüm Başkanlıklarından veya www.archiprixturkiye.org adresinden elde edilebilecek.

Katılan projelerin dijital olarak yollanacağı yarışmada panoların baskısı ARCHIPRIX-Türkiye tarafından yapılacak, posta ve baskı ücreti ödenmeyecek, panolar aynı malzeme ve eş kalite ile sunulacak.

Genç mimarların mesleğe ve mimarlık ortamının dinamizmine olan katkılarını ve farklı disiplinlerin mimarlık pratiğinin gelişimindeki etkisini vurgulamak üzere, genç tasarımcılardan oluşan 2014 yılı Jürisi’nde, mimarlık ortamının farklı alanlarına katkılarıyla tanınan mimarlar Ömer Selçuk Baz, Yrd. Doç. Dr. Deniz Dokgöz, Atilla Kuzu, Ertuğ Uçar ve uluslararası düzeyde ortaya koyduğu nitelikli mimari projelerle tanınmış ödüllü İtalyan Mimar Benedetta Tagliabue yer alacak. Geçen yılın birincilik ödülünü alan Murat Aydınoğlu yedek üye olarak jüri değerlendirmelerine katkıda bulunacak, yarışmanın raportörü ise Nurullah Kaya olacak. Dereceye giren projelerin sahiplerinin yanı sıra bu yıl iki mimar adayı daha ödüllendirilecek. İkinci kez verilecek olan “Sürdürülebilirlik” ödülünün seçiminde Sürdürülebilirlik Danışmanı Ömer Moltay jüriye destek olurken, Serra Özel Ödülü kapsamında bir yarışmacı uluslararası mimarlık ortamını yerinde görmek üzere “Hollanda Mimari Gezisi” kazanacak.

ARCHIPRIX – Türkiye 2014’ün bir araya getireceği genç mimarlar, bu yıl ödüllerini, Aralık ayında Yapı-Endüstri Merkezi, İstanbul’da düzenlenecek olan ödül töreninde alacaklar. 

JÜRİ

Ömer Selçuk Baz | Yalın Mimarlık Kurucu Ortağı
Yrd.Doç.Dr.Deniz Dokgöz | Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Bina Bilgisi Anabilim Dalı 
Atilla Kuzu | ZOOM TPU Kurucu Ortağı
Benedetta Tagliabue | EMBT Mimarlık Ortağı
Ertuğ Uçar | Teğet Mimarlık Kurucu Ortağı


Ömer Moltay | Mimta Mimarlık  (Sürdürülebilirlik Danışmanı)


Murat Aydınlıoğlu | ARCHIPRIX - Türkiye 2013 Birincisi  (Yedek Jüri Üyesi)
ÖDÜLLER

Serra Birincilik Ödülü : 5.000 TL
İkincilik Ödülü : 3.500 TL
Üçüncülük Ödülü : 2.500 TL
Mansiyon (3 adet eşdeğer) : 2.000 TL (Her biri için)
Sürdürülebilirlik Ödülü : 2.500 TL
Serra Özel Ödülü : Hollanda Mimari Gezisi
TESLİM ADRESİ
Yapı-Endüstri Merkezi 
Fulya Mah. Yeşilçimen Sok. No: 12/430 (Polat Kulesi Yanı) Fulya/İstanbul
T: 0212-2667070
F: 0212-2667010
E: etkinlik@yem.net

Kayıt Formu için tıklayınız

Detaylar www.archiprixturkiye.org adresinde yayınlanacaktır.


Atilla Kuzu

İçmimar, Tasarımcı / Zoom-Tpu Kurucu Ortağı

Benedetta Tagliabue

EMBT MIRALLES TAGLIABUE

Deniz Dokgöz, Yrd. Doç. Dr.

Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Bina Bilgisi Anabilim Dalı / İkiartıbir Mimarlık Kurucu Ortağı

Ertuğ Uçar

Teğet Mimarlık Kurucu Ortağı

Murat Aydınoğlu

TED Üniversitesi

Ömer Moltay

MİMTA Mimarlık Ortağı

Ömer Selçuk Baz

Yalın Mimarlık Kurucu Ortağı