Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
Çevre Sorunlarına Çözümler Buluşması

Çevre Sorunlarına Çözümler Buluşması

Türkiye’nin ilk çevre etkinlikleri sitesi olan Çevreci Etkinlikler olarak 2 yılı geride bırakırken, geride kalan iki yılı dostlarımızın katılımıyla bir etkinlikle kutluyoruz. 14 Mart 2015 Cumartesi günü Yapı-Endüstri Merkezi ev sahipliğinde “Çevre Sorunlarına Çözümler Buluşması” adıyla gerçekleştireceğiz. Gıda, tarım, alternatif ekonomi, deniz, sulak alanlar, yeşil alanların tahribatı, ulaşım, enerji, iklim değişikliği ve çevre politikaları gibi konuların uzmanların katılımıyla çözüm önerilerini paylaşılacak. Sonrasında “Çevre Sorunlarına Medyanın Bakışı ve Çözüm Önerileri” adlı panel gerçekleştirilecek.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Toplantılar

Tarih: 14.03.2015
Saat: 11:30 - 18:00
Yer:

YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ

Süre: 6 saat 30 dakika
Max Katılımcı: 0
Ücret:

Ücretsiz

Türkiye’nin ilk çevre etkinlikleri sitesi olan Çevreci Etkinlikler olarak 2 yılı geride bırakırken, geride kalan iki yılı dostlarımızın katılımıyla bir etkinlikle kutluyoruz. 14 Mart 2015 Cumartesi günü Yapı-Endüstri Merkezi ev sahipliğinde “Çevre Sorunlarına Çözümler Buluşması” adıyla gerçekleştireceğiz. Gıda, tarım, alternatif ekonomi, deniz, sulak alanlar, yeşil alanların tahribatı, ulaşım, enerji, iklim değişikliği ve çevre politikaları gibi konuların uzmanların katılımıyla çözüm önerilerini paylaşılacak. Sonrasında “Çevre Sorunlarına Medyanın Bakışı ve Çözüm Önerileri” adlı panel gerçekleştirilecek. Ayrıca umut ve çözüm önerisi barındıran filmlerin yer aldığı Sürdürülebilir Yaşam TV’den film gösteriminin de yer alacağı etkinliğimizin çağrı metni:

Çevreci Etkinlikler klasik anlamda bir web sitesinden öte birey, öğrenci ve iş dünyası arasındaki köprülerin çevre odağında daha da güçlenmesi için çeşitli projeler hayata geçiriyor. İki yılı geride bırakırken farklı alanlarda çalışmalar yürüten dostlarımızla sürekli temas halindeydik. Uzmanlığımız çevre etkinlikleri olunca birinci yılımızda  Slow Food Fikir Sahibi Damaklar, Yeryüzü Derneği, İstanbul Permakültür Kolektifi ve Buğday Derneği’nin katılımıyla Halka Sanat Projesi’nde gerçekleştirdiğimiz “Çevreci Etkinlikler’imizin 1. Yılında Ne Kadar Etkiniz?” adlı etkinlik sonrasında 2. yılımızda da bir etkinlik gerçekleştirelim dedik 8)).

Giderek artan tahribatın yaşantımızdaki sonucu olarak gıda, tarım, ekonomi, deniz-sulak alanlar, yeşil alanlar, ulaşım, enerji ve politika gibi konularda/alanlarda sorunlarla karşı karşıya geldik, gelmeye de devam ediyoruz. Peki, bu kötüye gidişin karşısında ne/neler yapılmalı?

Çevreci Etkinlikler olarak kendi alanlarındaki uzman, sivil toplum kuruluşlarındaki dostlarımızın katılımıyla bu sorunlar karşısındaki çözüm önerilerini dinleyeceğiz. Sonrasında ise yaşanan değişimleri yakından takip eden gazete ve dergi gibi medyadaki dostlarımızın katılımıyla “Çevre Sorunlarına Medyanın Bakışı ve Çözüm Önerileri”ni de dinleyeceğiz. Ayrıca umut ve çözüm önerisi barındıran filmlerin yer aldığı Sürdürülebilir Yaşam TV’den de bir film gösterimi yapacağız.

Öneri: Etkinliğimizde el yapımı “ayva şerbeti” ile Erenköy Şerbet ve Meşrubat da aramızda olacak. Bu güzel şerbeti tatmak için kupanızı yanınızda getirmeyi unutmayın deriz.


11:30-12:10 Kayıt  
12: 10-12:30 Açılış Konuşmaları Çevreci EtkinliklerEmrah Kurum,  KurucuYapı-Endüstri Merkezi,Zeynep Gülşen, YEM Etkinlikler Bölüm Yöneticisi
12: 30-12:50 Gıda Slow Food Fikir Sahibi DamaklarAyşenur Arslanoğlu
12:50-13:10 Enerji GreenpeaceDevin Bahçeci, Enerji ve İklim Kampanyacısı
13:10-13:30 Ara  
13:30-14:00 Sürdürülebilir Yaşam TV, Film Gösterimi
14: 00-14:20 Su/Sulak Alanlar WWF-TürkiyeÇağrı Göcek, Uzman Biyolog
14:20-14:40 Ormanlar ve Yeşil Alanlar ÇEKÜLProf. Dr. Ünal Akkemik, Yüksek Danışma Kurul Üyesi ve Türkiye Ormancılar Derneği Marmara Şubesi Başkanı
14:40-15:00 Ulaşım EMBARQPınar Köse, Projeler Koordinatörü
15:00-15:20 Ara  
15:20-15:40 İklim Değişikliği Yeşil Düşünce DerneğiÖzgecan Kara
15:40-16:00 Alternatif Ekonomi ve Takas Yeryüzü DerneğiHüseyin Varış
16:00-16:20 Çevre Eğitimi Küresel Çevre Derneği-GEODoğukan Doğan, GEO Başkan Yardımcısı, Proje Koordinatörü
16:20-16:40 Çevre Politikaları Çevre Sorunları Araştırma MerkeziBaran Bozoğlu, Başkan ve TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Eski Başkanı
16:40-17:00 Ara  
17:00-18:00 Panel:Çevre Sorunlarına Medyanın Bakışı ve Çözüm Önerileri Moderatör: Tuna ÖzçuhadarSürdürülebilir Yaşam Film Festivali, Sürdürülebilir Yaşam TV
BirGün GazetesiÖzgür Gürbüz, Yazar
EKOIQ DergisiBarış Doğru, Genel Yayın Yönetmeni
Magma DergisiSerkan Ayazoğlu, Gazeteci
YAPI DergisiYasemin Keskin Enginöz, Genel Yayın Yönetmeni
Yeni İnsan YayıneviAkif Pamuk, Editör