Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
CHANGING THE FACE 2011 YARIŞMASI

CHANGING THE FACE 2011 YARIŞMASI

Bilim firması DuPont, yapı sektörünün yakından takip ettiği "Changing the Face" (Yüz Değişimi) proje yarışmasının startını veriyor. Her yıl farklı bir ülkeden ünlü bir mimari yapının seçildiği yarışmada 2011 senesi seçimi Rusya-Moskova'dan. Uluslararası düzeyde katılımcılara açık olan yarışmada, yarışmacılar Rusya'nın önemli sembollerinden Pushkinsky sinemasının cephesini DuPont yapı çözümlerini kullanarak değiştirmek üzere yarışacaklar...
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 22.02.2011 - 08.06.2011
Saat: 00:00
Süre: 106 gün
Max Katılımcı: 0
Ücret:

Ücretsiz

Bilim firması DuPont’un ilk kez İtalya’da düzenlediği “Changing the Face” proje yarışması, orijinal formatı ve sıradışı konseptiyle yakaladığı başarıyla birçok Avrupa ülkesinde düzenlendi. Yarışmada farklı ülkelerden mimarlar, mühendisler, tasarımcılar, sanatçılar, seçilen ülkenin önemli bir binasının dış yüzünün yenilenmesi için farkındalık yaratan projeler öneriyor. Yarışma kapsamında önceki senelerde katılımcılar, İtalya’daki Kolezyum, Romanya Parlamento Sarayı, Çek Cumhuriyeti’ndeki Halk sineması, Yunanistan’daki Pire kulesi için yeniden yapılandırılma projeleri sundular. Projenin bu yılki mekan seçimi Moskova Pushkinsky’ Sinema ve Tiyatro Salonu.

Bilim firması DuPont, Rus sinema zinciri KARO Film, ve Yapı Endüstri Merkezi (YEM) ortaklığı ile Rus Mimarlar Birliği tarafından ödül töreni Rusya’da düzenlenecek uluslararası mimarlık projeleri yarışması ‘Changing the Face” 8 Şubat 2011 Salı günü Moskova’da yapılacak olan bir tanıtım konferansı ile başlıyor.

Yarışma için, Moskova’nın simgesi Pushkin Meydanı’ndaki ‘Pushkinsky’ sineması seçildi. Şehrin tarihinin ayrılmaz bir parçası olan bina, Moskova Uluslararası Film Festivali için hazırlanmıştı. Rusya’nın en büyük gala tiyatro salonu olan yapı her yıl farklı açılış/kapanış seremonilerine ve festivallere ev sahipliği yapıyor.1961 yılında inşa edilen “Pushkinsky” tiyatrosu Avrupa’nın en büyük tiyatro ve sinema salonu konumunda.

Şubat 2011’debaşlayacak olan ‘Changing the Face’ tüm dünyadan mimarlar, mühendisler, tasarımcılar ve sanatçıların katılımına açık bir yarışma olacak. Katılımcılar, ‘Pushkinsky’ sinemasının yüzünün mimari yapısını değiştirmek amacıyla DuPont ürünlerinin kullanılacağı projeler geliştirecek.

8 Şubat 2011 Salı günüRusya’da düzenlenecek olan konferansla resmi olarak başlayacak yarışma, 22 Şubat - 5 Mart tarihlerinde seminerlerle devam edecek.

Seminerlerin Türkiye ayağı 24 Şubat 2011 Perşembe günü Yapı Endüstri Merkezi’nin Fulya’deki merkezinde gerçekleştirilecek. 19:00-21:00 saatleri arasında düzenlenecek seminerin konuğu King-Kong mimarlık bürosu ortaklarından Jean-Christophe Masnada.(www.yemetkinlik.com/ctfseminer)

15 Mayıs 2011 Pazar günü son proje tesliminin ardından kazananlar 8 Haziran 2011 Çarşamba günü duyurulacak. Projeler arasından seçilen birinci proje 10.000 Euro, ikinci proje 5000 Euro ve üçüncü proje 3000 Euro ödül kazanacak.

“Changing the Face” projesinde yapı seçimi için bazı kriterler;

· Bilinen bir yapı olması

· Halkın artık ilgi çekici olarak görmemesi

· Renove edilmesi düşünülen bir yapı olması

· Şehir merkezinde olan bir yapı olması

Yarışma Takvimi:
Yarışma Duyurusu | Başvuru Başlangıcı: 8 Şubat 2011
Yarışma Seminerleri: 22 Şubat-Londra; 24 Şubat-İstanbul; 28 Şubat-St. Petersburg; 2 Mart-Yekaterinburg; 4 Mart-Moskova
Teslim Tarihi: 15 Mayıs 2011, saat: 23:59 
Seçici Kurul Değerlendirmesi: 16 Mayıs 2011
Sonuç Bildirimi: 7-8 Haziran 2011
Ödül Töreni: 7-8 Haziran 2011