Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
DESIGN SOUL, Soul of the Colors

DESIGN SOUL, Soul of the Colors

Kurulduğu yıldan bu yana rengin yaşam alanlarında kullanımı konusunda öncülük eden Filli Boya, Design Soul etkinliği ile yine bir ilke imza atıyor. Bu yılki teması "Soul of the Colors" olan ve her yıl farklı bir konseptle düzenlenecek etkinlik, renklerin ruhunu keşfetmek üzere, 11 Ekim Perşembe günü 14:30-19:00 saatleri arasında Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) gerçekleşiyor.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 11.10.2012 - 11.08.2012
Saat: 14:30
Max Katılımcı: 500
Ücret:

Ücretsiz

Bilgilendirme

Konferans simültane olarak İngilizce'den Türkçe'ye çevrilecektir. Sınırlı kontenjan nedeni ile etkinliğe katılım için kayıt yaptırmak zorunludur.

Filli Boya, mimarlık çatısı altında farklı disiplinlerden gelen profesyonellerin yapı sektöründeki yakın gelecek vizyonunu ortaya koymak amacıyla bir etkinlik düzenliyor.  İlki bu yıl düzenlenen ve Design Soul adı verilen etkinlik her yıl mimarları ve tasarımcıları bir araya getirmeyi hedefliyor. 

 
Design Soul etkinliği mimarlık, tasarım, moda, sinema gibi sanatın farklı disiplinlerinden dikkat çeken konuşmacılara ev sahipliği yapıyor. Başta, Türkiye’nin sinema dünyasındaki uluslararası ismi, tiyatro oyuncusu, çevirmen ve etkinliğin en “renkli” yüzü Serra Yılmaz, Design Soul’un moderatörlüğünü üstleniyor. Yılmaz, yılların sahne deneyiminden kazandığı birikimi kendine has esprili üslubuyla aktarırken renkli bir hayatın formülünü sunuyor. 
 
Design Soul’a bu yıl, tasarım dünyasında “Avrupa’da 40 yaş altı 40 isim” unvanına layık görülen, Danimarkalı bol ödüllü mimar ve tasarımcı Jan Ammundsen, etkinliğe konuşmacı olarak katılıyor. Danimarkalı 3XN’in tasarım ekibinin başında olan Ammundsen, amacının sadece güzel mekanlar yaratmak değil, oradaki kullanıcılarının keyif alabileceği, hissedebileceği, bütünleşebileceği mekanlar yaratmak olduğunu vurguluyor. Ammundsen tasarladığı yapılarda yenilenebilir enerji, sürdürülebilir malzeme, karbon salımı gibi konularda her zaman yaratıcı fikirler sunuyor. Türkiye’ye ilk kez Design Soul için gelen Ammundsen; sürdürülebilirlik, bütünsel tasarım yaklaşımı, rengin rolü gibi konuları kendi projeleri üzerinden aktarıyor. 
 
Design Soul’un bir diğer önemli konuşmacısı olan, moda tasarımcısı ve trendsetter Ümit Ünal etkinlikte, sürpriz bir başlık ile konukları karşılıyor. Aynı zamanda Uluslararası Renk Örgütü’nün (ICC) Türkiye temsilcisi olan Ümit Ünal, trendsetter kimliğiyle iç mekanlar için sunduğu ‘eşsiz’ çözümleri tarif ediyor. 
 
Türkiye’de mimarlık dünyasına kazandırdığı önemli yapılarla, her projeyi kendi bağlamı içinde ele alan ve o bağlama değer katacak yenilikçi ve renkli mimari çözümlemeler sunan Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık kurucu ortaklarından Kerem Erginoğlu söz alıyor. Yapılarda renk unsurunun bütünsel tasarımdaki yerinin önemine değineceği konuşmasıyla katılımcıları ağırlıyor.  
 
 

 

Günün Moderatörü: Serra Yılmaz, Tiyatro ve Sinema Oyuncusu & Çevirmen
 
14:30-15:00 Kayıt ve İkram
 
15:00-15:10 Açılış Konuşması
Reha Tepe, Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş. Strateji ve İş Geliştirme Genel Md. Yrd.
 
15:10-15:35 Panoptik Renklerle Yaşam
Ümit Ünal, Moda ve Stil Yaratıcısı
 
15:35-15:50 Kahve İkramı & Müzik
 
15:50-16:15 Renk Farkı Almıyoruz!
Kerem Erginoğlu, Erginoğlu&Çalışlar Mimarlık Kurucu Ortağı
 
16:15-17:00 Mimari Potansiyel
Jan Ammundsen, 3XN A/S Yarışma Tasarımı Yöneticisi
 
17:00-17:10 Kapanış Konuşması 
Reha Tepe, Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş. Strateji ve İş Geliştirme Genel Md. Yrd.
 
17:10-19:00 Kokteyl