Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
Doğan Hasol- “20. Yüzyıl Türkiye Mimarlığı” Söyleşisi 2

Doğan Hasol- “20. Yüzyıl Türkiye Mimarlığı” Söyleşisi 2

1973 yılından bu yana kesintisiz olarak sürdürdüğü çalışmalarıyla ülkemizin mimarlık yayıncılığı alanındaki önemli bir boşluğu doldurmakta olan, düşünsel ve teknik konularda yaygın bir bilgi paylaşım ortamı sağlayarak mimarlık ortamına kalıcı katkılarda bulunmayı amaçlayan YEM Yayın’ın düzenlediği “20. Yüzyıl Türkiye Mimarlığı” söyleşisinde Doğan Hasol, mimarlık öğrencileriyle buluşuyor. Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Ana Bina Seminer Salonu’nda gerçekleşecek olan söyleşi, genç mimar adayları ile 19. yüzyıl sonlarından günümüze uzanan süreçte Türk mimarlığına damgasını vuran mimari yönelimlerin gelişim öyküsünü paylaşmayı hedefliyor.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Söyleşi

Tarih: 16.12.2015
Saat: 14:00 - 16:00
Yer:

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Ana Bina Seminer Salonu

Süre: 2 saat

DOĞAN HASOL "20. YÜZYIL TÜRKİYE MİMARLIĞI" Söyleşisinde Mimarlık Öğrencileri ile Buluşuyor… 

YEM Yayın’ın 2014 yılından bu yana düzenlediği “YEM Yayın Söyleşiler Dizisi” kapsamında gerçekleştirilecek olan “20. Yüzyıl Türkiye Mimarlığı” söyleşisinde, Doğan Hasol, Bolu’da mimarlık dünyası ile buluşuyor. Gölköy Yerleşkesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Ana Bina Seminer Salonu’nda gerçekleşecek olan söyleşi, genç mimar adayları ile 19. yüzyıl sonlarından günümüze uzanan süreçte Türk mimarlığına damgasını vuran mimari yönelimlerin gelişim öyküsünü paylaşmayı hedefliyor.

Kuruluş amacı mimarlık ortamına kalıcı katkılarda bulunmak, düşünsel ve teknik konularda yaygın bir bilgi paylaşım ortamı sağlamak olan ve 1973 yılından bu yana kesintisiz olarak sürdürdüğü çalışmalarıyla ülkemizin mimarlık yayıncılığı alanında önemli bir yere sahip olan YEM Yayın, başta üniversite öğrencileri ve akademisyenler olmak üzere konuya ilgi duyan herkesin katılımına açık olarak, 2014 yılından bu yana YEM Yayın Söyleşiler Dizisi’ni Mimar Cengiz Bektaş, Prof. Doğan Kuban, Mimar Murat Germen ve Prof. Dr. Reha Günay ile gerçekleştirdi. Türkiye’nin 20. yüzyılından çok sayıda seçkin mimarlık örneklerini ve dönemin mimarlık akımlarını konu alan bu söyleşi, Türkiye mimarlık camiasının en değerli isimlerinden biri olan Doğan Hasol ile ilkinin Bursa’da gerçekleştiği “20. Yüzyıl Türkiye Mimarlığı” söyleşisi Doğan Hasol ile Bolu’da devam ediyor.