Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
EKODesign 2012 Workshop 3: Mimarlık ve Malzemede Sürdürülebilir Tasarım

EKODesign 2012 Workshop 3: Mimarlık ve Malzemede Sürdürülebilir Tasarım

EKODesign 2012 Workshop kapsamında Material ConneXion Istanbul işbirliğiyle OBR Open Building Research kurucu mimarlarından Paolo Brescia yönetiminde "MCi Araştırma çalıştayı: Mimarlık ve Malzemede Sürdürülebilir Tasarım" atölye çalışması düzenlenmektedir.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Konferans

Tarih: 13.04.2012
Saat: 09:00 - 13:00
Süre: 4 saat
Max Katılımcı: 25
Ücret:

Ücretsiz

Bilgilendirme

Atölye Çalışması Katılım Bedeli: 250 TL + KDV

 

Kapsam

Son Kullanıcı kimlikleri ve malzemeler, ilham verme aşamasından bir tasarım zorluğunun üstesinden gelinmesine kadar olan süreçte fikirleri gerçeğe dönüştürme gücüne sahiptir. Doğru malzeme seçimi ve kullanıcı ihtiyaçları tasarımlara yeni bir soluk getirirken endüstrilerde de devrim niteliğinde değişiklikler meydana getirmektedir. Her geçen gün akıllara durgunluk veren ileri teknolojiden sürdürülebilirlik açısından en güncel ve en mükemmele kadar yeni gelişmeler meydana gelmektedir. Bu hızlı gelişen yenilikler dünyasında zirvede kalabilmek için farklı sektörlerdeki en son malzeme gelişmelerini takip etmek gerekmektedir. Material ConneXion, New York, Bangkok, Köln, Daegu, İstanbul, Milano, Pekin, Seul ve Shanghai ofisleriyle tüm malzeme bilgisini tasarım dünyasına sunmaktadır. Material ConneXion İstanbul yıllık programı dahilinde yapılması planlanan araştırma çalıştaylarının ilki Paolo Brescia yönetiminde EKODesign Konferansı kapsamında Material ConneXion İstanbul kütüphanesinde gerçekleştirilecektir. ”Mimarlık ve Malzemede Sürdürülebilir Tasarım” temalı çalıştay katılımcılarına son kullanıcının tasarımın merkezinde yer aldığı daha gerçekçi, sürdürülebilir mimarlık yaklaşımlarını araştırma/inceleme fırsatını yakalama şansını uzman moderatörü Paolo Brescia ile sunacaktır.

Amaç

  • Mimari ve Malzeme tasarımı aracılığı ile son kullanıcı kimliklerinin anlatımı ve toplum üzerinde algı yaratmak
  • son kullanıcının kimliklerinin ve toplum üzerinde yaratılan algının anlatılımda mimarinin etki ve gücünü araştırmak
  • öğrenciler, genç mimarlar ve akademisyenlerden oluşan grupla birlikte yeni sosyal ve kültürel sürdürülebilir yaklaşımlar üzerine odaklanmak
  • çalıştay sırasında katılımcılardan mimarlık ve kentsel tasarım alanlarındaki proje ve deneyimleri ile ilgili kritik yapılması istemek, yapılacak eleştiri ve önerilerde malzemenin önemi ve fonksiyonunu tartışmak

Nasıl?

Workshop katılımcılarının beraberlerinde beğendikleri ya da eleştirdikleri sürdürülebilir mimarlık vb. örneklerini getirirlerse bu örnekler üzerinde interaktif bir tartisma/fikir alisverişi yürütülmesi. Malzemeler üzerinde yapılacak tartışmalarda geleneksel kullanılan malzemelere alternatifler sunabilecek yapıya sahip olan Material ConneXion Kütüphanesinden faydalanılacaktır.

Atölye Çalışması Katılım Bedeli: 250 TL + KDV

Kapasite: 25 kişi