Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN & GREEN DRINKS BULUŞMALARI - YEŞİL NETWORK

EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN & GREEN DRINKS BULUŞMALARI - YEŞİL NETWORK

"Yeşil Network" tartışılacak EKODüNYA YAKLAŞIRKEN - Green Drinks buluşmaları; ulaşım, tasarım, gelecek, finans, network, ve enerji konularında, her ayın son Salı akşamı Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleştirilecek. 22 Şubat 2011''deki beşinci toplantının konusu "Yeşil Network"... Yapı dünyasının bilgi merkezi, Yapı-Endüstri Merkezi'nin 2005 yılından bu yana mimarlık ve yapı sektöründe ekoloji, sürdürülebilirlik, çevre dostu binalar ve uygulamalar konularında başarıyla sürdürdüğü çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor; EKODüNYA YAKLAŞIRKEN - Green Drinks Buluşmaları...
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 22.02.2011
Saat: 19:00 - 20:30
Süre: 1 saat 30 dakika
Max Katılımcı: 150
Ücret:

Ücretsiz

Yapı-Endüstri Merkezi yeşil iş modellerinin gelişimindeki öncü rolünü sürdürüyor;

Yapı-Endüstri Merkezi bu etkinlikler ile; 2011 yılı Nisan ayına kadar, her ayın son Salı akşamı, gezegenin tükenen kaynakları karşısında “ulaşım, tasarım, gelecek, finans, network ve enerji” alanlarında üretilen çözümlerin tartışılacağı etkinliklere ev sahipliği yapacak. Her tema için ayrıca düzenlenecek bu toplantılar sürdürülebilirlik konusunda farklı alanlardaki duyarlı toplulukları buluşturacak, başarı hikâyelerinin ve yeşil iş modellerinin tartışıldığı bir platform olacak.

27 Nisan- 1 Mayıs 2011, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece’de, YAPI FUARI / TURKEYBUILD İSTANBUL ile beraber düzenlenecek EKODÜNYA Fuarı ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek “EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN ” toplantılarına “Green Drinks” adı altında dünyada çeşitli şehirlerde aynı formatta yapılan etkinlik eşlik edecek.

EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN buluşmalarının beşincisi 22 Şubat 2011 tarihinde “Yeşil Network” başlığı ile düzenleniyor. Marka stratejisi ve kimlik yaratımı, iç mekan tasarımı ve alternatif pazarlama yöntemleriyle marka deneyim danışmanlığı yaparak müşteri odaklı deneyimler yaratan Londra ofisi ‘i-am’ Associates kurucu ortağı ve yöneticisi Pete Champion ile İstanbul ofisi ‘i-am’ İstanbul’un kurucu ortağı ve yöneticisi Emre Kuzlu’nun yanısıra Slow Food akımının Türkiye’deki öncülerinden Slow Food İstanbul/Fikir Sahibi Damaklar Hareketi’nin kurucu lideri Defne Koryürek’in konuşmacı olacağı toplantıda, ‘i-am’ yöneticileri, müşteri deneyimlerinin bir marka üzerinden nasıl networkler yarattığına dair örnek bir çalışma sunarak kendileri tarafından tasarlanan etik ve çevreye duyarlı bir şirket olarak Birleşik Krallık’ın ilk yeşil banka şubelerinden Co-Operative Bank projesi’nden bahsedecekler. Bu örnek markanın yeni ve genç izleyicileri bir araya getirerek maalesef çok da nadir görülen ekolojik ve sosyal sorumluluk değerlerini ve felsefesinin bir tasarım uygulaması kanalıyla kullanıcı diyaloğu yaratmasını ve “green thinking customer network” oluşturmasını masaya yatıracaklar. Kullanıcı deneyimini etkileyerek networkler kurgulamaya öncü olabilecek marka tartışması sonrası ise yerelliği önemseyerek asla bir organizasyon değil bir hareket olduğunu savunan ve Türkiye’nin çeşitli illerinde 700’ün üzerinde üyeyle faaliyet gösterek Türkiye’nin en aktif topluğu olan Slow Food Türkiye’nin İstanbul başkanı Defne Koryürek, bilinçli ve üretimi yönlendiren bir toplum olmanın temellerini ele alarak sürdürülebilir tüketim alışkanlıklarını bir akım çevresinde topladığı network içinde kişisel dönüşümlerin küresel dönüşüme yol açabilmesinin mümkünlüğünü sorgulayacak. Katılımcıların da katkıda bulunabileceği bu buluşma sohbet havasında gerçekleşecek.

Program:

19.00 - 19.40 Yeşil Network

Pete Champion – 'i-am' associates | Ortak, Yönetici

Emre Kuzlu – 'i-am' istanbul | Ortak, Yönetici

Defne Koryürek – Slow Food İstanbul/Fikir Sahibi Damaklar Hareketi | Kurucu Başkan

19.40 - 20.30 Green Drinks İstanbul

  • Yeşil Network

    Yeşil Network

    EkoDünya Yaklaşırken & Green Drinks Buluşmaları - Yeşil Network

    Oynat