Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
Evinizi Yetiştirin!

Evinizi Yetiştirin!

Sıhhi tesisat sektörünün lideri Geberit, mimar ve tasarımcılarla yakın geleceğimiz için ekolojik kentsel tasarımda yeni yönelimleri konuşmak üzere 20 Şubat 2014 Perşembe günü YEM'de buluşuyor. Etkinlikte, şehirlerde açık ağ ekolojisi üzerinden akıllı tasarımı teşvik etmeye yönelik kar amacı gütmeyen bir tasarım grubu olan Terreform ONE'ın kurucu eş başkanı Mitchell Joachim'in "Evininizi Yetiştirin!" başlıklı konuşmasının ardından, Su Soley sahne alacak.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Konferans

Tarih: 20.02.2014
Saat: 19:00 - 22:00
Yer:

YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ

Süre: 3 saat
Max Katılımcı: 450
Ücret:

Ücretsiz

Bilgilendirme

Konferans simultane olarak İngilizce’den Türkçe’ye çevrilecektir. Sınırlı kontenjan nedeni ile katılım için kayıt yaptırmak gereklidir.

Mitchell Joachim, Terreform ONE bünyesindeki ekibiyle birlikte geliştirdiği projeler ve tanıtım çalışmaları sayesinde New York şehrinin çevresel olanaklarını aydınlatmak/keşfetmek ve dünyada benzer çözümlerin yaratılması için ilham vermeyi amaçlıyor.  Sosyo-ekolojik tasarımın geniş çerçevesinin keşfedilmesi ve geliştirilmesi için çalışan bilim adamları, sanatçılar, mimarlar, öğrenciler ve farklı eğitim/geçmişe sahip kişilerden oluşan benzersiz bir laboratuvar yöneten Joachim, bu grupla birlikte enerji, ulaşım, altyapı, binalar, atık yönetimi, gıda ve su konularında yerel sürdürülebilirlik için yenilikçi çözümler ve teknolojiler geliştiriyor. Bu çözümler ise tasarım, bilim, mühendislik ve sentetik biyoloji disiplinlerinin etkileşiminden ilham alıyor. “Ev yetiştirmek” kavramını şehirlerin en küçük yapı taşı olan evlerden başlayarak biyoloji ve mimarlık ilişkisinde ekolojik kent tasarımına odaklanan bir yaklaşımla ele alacağı sunumunda yenilikçi sistemler geliştirerek yarattıkları araçların yakın geleceğimizdeki yeni tasarım yönelimlerine ışık tutmasını amaçlıyor.

Çok yönlü olanaklar, esneklik, uyumluluk, üst kalitede mimari standartlar sunmasıyla yenilikçi ve sürdürülebilir yaklaşım getiren dünya markası Geberit’in, YEM işbirliğinde düzenleyeceği etkinlik, Mitchell Joachim’in konuşmasının ardından Su Soley’in performansıyla sonlanacak. 

19:00-19:30 Kayıt ve İkram
 
19:30-19:45 Cengiz Kazazoğlu “İnovasyonla Geçen 140 Yıl”
 
19:45-20:30 Mitchell Joachim “Evinizi Yetiştirin!”
Yakın Geleceğimiz için Ekolojik Kentsel Tasarımda Yeni Yönelimler
 
20:30-22:00 Su Soley Performansı ve Kokteyl