Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
Gayrimenkul için Strateji Toplantıları 1: İstanbul'un Marka Değerinin Yükseltilmesi

Gayrimenkul için Strateji Toplantıları 1: İstanbul'un Marka Değerinin Yükseltilmesi

Gayrimenkul İçin Strateji Platformu (GİSP), bir dizi panel, söyleşi ve konferanstan oluşan 'Gayrimenkul İçin Strateji Toplantıları'nın ilkini 13 Aralık 2012'de düzenliyor. "İstanbul'un Marka Değerinin Yükseltilmesi" başlıklı panel, Yapı-Endüstri Merkezi'nde saat 09:30'da başlayacak.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 13.12.2012
Saat: 09:30 - 12:30
Süre: 3 saat
Max Katılımcı: 100
Ücret:

Ücretsiz

GİSP, Türk gayrimenkul sektörünü yakından ilgilendiren konuları tartışmaya açacağı ‘Gayrimenkul için Strateji Toplantıları’nın ilkini ‘İstanbul’un Markalaşması’ konusuna ayırdı. Dünyada rekabet artık şehirler arasında yaşanmaktadır; şehirlerin önemi her geçen gün artmaktadır. Şehirlerin, hem dünya hem ulusal ekonomilere yön verici özellikleri giderek ön plana çıkmaktadır. ‘Marka şehir’ ve ‘rekabetçi şehir’ gibi kavramlar bu dönemde daha fazla konuşulur hale gelmiştir. Başta İstanbul olmak üzere, diğer önemli şehirlerimizin bu yarışta geri kalmamaları gerekiyor. 

 
Türk gayrimenkul sektörünün gelişmesinde şehirlerin “markalaşması” önemli bir araçtır. Şehrin markalaşmasına gayrimenkul sektörünün yapacağı katkı da, kritik önemdedir. İstanbul’un gayrimenkul sektöründe nasıl markalaşabileceği konusuna dikkat çekebilmek için GİSP, farklı alanlardan uzmanları aynı masa etrafında toplayarak, İstanbul’un dünya gayrimenkul sektöründe markalaşmasını tartışmaya açıyor. 
 
Panelde, kentlerimizin kentsel ve mimari niteliklerinin, yaya dolaşımının, kentsel parkların, sosyal ve kültürel altyapılarının bilinçli bir ‘strateji’ çerçevesinde geliştirilmesinin markalaşmaya nasıl etki ettiği ve bunun kentlerimizin uluslararasılaşmasına nasıl katkı sağladığı örneklerle paylaşılıyor olacak.

 

09:00-09:30 Kayıt
09:30-11:00 1. Oturum
11:00-11:15 Kahve Arası
11:15-12:30 2. Oturum
12:30-13:00 Kapanış İkramı

Konuşmacılar:

 
Moderatör: Hakan Gümüş (GİSP Bşk. Yard., EA İnşaat)
 
Ahmet Misbah Demircan (Beyoğlu Belediye Başkanı)
Firuz Soyuer (DTZ Pamir & Soyuer)
Güniz Çelen (Çelen Değerleme)
Muhterem İlgüner (Brandassist)
Prof. Dr. Murat Güvenç (Y. Şehir Plancısı, İstanbul Şehir Üniversitesi)
Ömer Şengüler (Global Magic Brands)