Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
Geleceğin Şehri: Kentsel Çevrede İnsan, Teknoloji ve Doğanın Sinerjisi

Geleceğin Şehri: Kentsel Çevrede İnsan, Teknoloji ve Doğanın Sinerjisi

39. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, RIBA Ödüllü Mimar Chris Bosse’yi “Geleceğin Şehri: Kentsel Çevrede İnsan, Teknoloji ve Doğanın Sinerjisi”nde yapı profesyonelleriyle buluşturuyor…
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Konferans

Tarih: 11.05.2016
Saat: 11:30 - 13:00
Yer:

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Salon 14 / Seminer Salonu

Süre: 1 saat 30 dakika
Max Katılımcı: 450
Ücret:

Ücretsiz

Bilgilendirme

Konferans simultane olarak İngilizce’den Türkçe’ye çevrilecektir.

Ücretsiz otobüs seferleri fuar süresince aşağıdaki noktaları kapsayacaktır. Konferansa katılmak isteyen tüm davetlilerimiz bu servislerden faydalanabilirler:

-Taksim (Atatürk Kültür Merkezi Önü)
-Kadıköy (Evlendirme Dairesi Önü)
-Bakırköy (Deniz Otobüsleri İskelesi Otoparkı)
-Sirkeci (Shell Önü)
-Atatürk Havalimanı
-Sabiha Gökçen Havalimanı

Sefer saatleri için www.yapifuari.com.tr

“Az Şey ile Daha Fazla” mottosunun yaratıcısı ve “Asya’nın yükselen yıldız tasarımcısı” olarak nitelenen dünyaca ünlü Mimar Chris Bosse, YEM Fuarcılık’ın konuğu olarak 39.Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da yapı profesyonelleri ile buluşacak.

Dünyanın beş büyük yapı fuarından biri olan, 39 yıldır Türk yapı sektörünün ve Bölgenin en büyük fuarı Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, fuar kapsamında dünyaca ünlü mimar Chris Bosse’nin vereceği “Geleceğin Şehri: Kentsel Çevrede İnsan, Teknoloji ve Doğanın Sinerjisi” konferansına Yapı-Endüstri Merkezi organizasyonuyla ev sahipliği yapacak.

39.Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 10 - 14 Mayıs 2016 tarihlerinde yapı dünyasını bir araya getirirken, RIBA Ödüllü ünlü Mimar Chris Bosse’nin Konferansı, fuar alanında, 11 Mayıs 2016, Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Yapı-Endüstri Merkezi organizasyonuyla Türkiye’ye gelecek olan Chris Bosse, konferansını “Geleceğin Şehri: Kentsel Çevrede İnsan, Teknoloji ve Doğanın Sinerjisi” başlığında verecek.

LAVA firması kurucusu olan ve Sydney Teknoloji Üniversitesi’nde Yardımcı Profesörlük görevini sürdüren Chris Bosse (Sydney, Avustralya) dünya çapında ses getiren projesi Pekin Watercube projesinin baş tasarımcısı olarak biliniyor. RIBA Ödülü 2008 (En yeni mimar) ve Perspective Dergisi tarafından 40 yaş altı 40 mimar listesinde Asya’nın yükselen yıldız tasarımcısı (2012) gibi önemli uluslararası ödülleri bulunan Bosse, çalışmalarında “Az Şey ile Daha Fazla” (More with Less) mottosundan hareketle dijital tasarım, doğa ilkeleri ve en güncel dijital üretim tekniklerini bir araya getiriyor. Bosse; “Az Şey ile Daha Fazla” konseptini; Daha az malzeme/enerji/zaman/maliyet ile daha fazla mimari üretim olarak açıklıyor.

Ödüllü projeleri ile uluslararası alanda saygınlık kazanan Bosse, dijital ve deneysel form bulma ile geleneksel yapı ve mimarinin sınırlarını zorlayan yeni nesil bir mimar olarak tanınıyor. Bosse, Avustralya, Almanya, Çin ve Vietnam’da bulunan LAVA ile en son teknoloji, araştırma methodları ve uygulama yöntemlerini kullanarak yeni nesil, sürdürülebilir ve inovatif yapılar inşa eden uluslararası bilinirliği yüksek bir mimar olarak oldukça ilgi görüyor.

Diğer fuar etkinlikleri ve Mimar Chris Bosse Konferans’ı ile ilgili detaylı bilgi ve kayıt Nisan ayı itibarıyla www.yapifuari.com.tr adresinden yapılabilecek.

YEM Fuarcılık A.Ş.                                                  
YAPI FUARLARI – TURKEYBUILD 39 yıldır Türk Yapı Sektörü ve Bölgenin En Büyük Buluşmaları
YEM Fuarcılık A.Ş.; ITE Turkey’i oluşturan şirketlerden biri olarak Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, Yapı Fuarı - Turkeybuild Ankara ve Yapı Fuarı - Turkeybuild İzmir’i düzenlemektedir. YEM Fuarcılık 39 yıllık tecrübesini, 20 ülkede 32 ofisle dünya çapında yılda 240 fuar ve konferans düzenleyen, küresel bir ağa sahip ITE Group Plc.’nin sağladığı güçlü küresel ağ ile birleştirerek, fuar katılımcılarına ve sektöre yeni iş fırsatları yaratılmasına katkıda bulunuyor. Yapı Fuarları - Turkeybuild, Türkiye ekonomisinin odağında yer alan üç büyük kent; İstanbul, Ankara ve İzmir’de, Türkiye’nin ve bölgelerinin lider fuarlarını oluşturuyor. Ulusal ve uluslararası alanda güvenilir bir marka olan fuarlar, her geçen yıl büyüyerek, sektöre sağlanan faydayı artırmayı başarıyor. Yapı Fuarları - Turkeybuild sektöre yeni ihracat kapıları açıyor, yeni işbirlikleri ve satınalmalar için fırsatlar yaratıyor. Türk yapı sektörünü uluslararası arenada da temsil eden Yapı Fuarları – Turkeybuild, yıl boyunca yerli yabancı ortalama 180.000 ziyaretçiyi buluşturuyor. Bu kapsamda ülkedeki en büyük yapı buluşması olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, “Türkiye’nin de içinde bulunduğu Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı” olma özelliğini taşıyor. YEM Fuarcılık Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği – Türkiye İMSAD üyesidir.

Daha fazla bilgi için: www.yapifuari.com.tr

ITE Turkey Hakkında
ITE Turkey, uluslararası fuarcılık şirketi ITE Group’un Türkiye ofisidir. Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuar organizasyonları düzenleyen ITE Turkey, YEM Fuarcılık, EUF - E Uluslararası Fuar Tanıtım Hizmetleri, Ekin Fuar, Platform Uluslararası Fuarcılık ve TF Fuarcılık şirketlerinden oluşmaktadır.

Yapı, turizm, kozmetik, gıda, moda, enerji, ambalaj, su ve atıksu arıtma teknolojileri, iş ve inşaat makineleri, raylı sistemler ve lojistik sektörlerinde Türkiye’nin lider fuarlarını düzenleyen ITE Turkey gücünü, Türkiye ve bölgedeki deneyiminin yanı sıra grup şirketleri arasında yer aldığı ITE Group’un küresel ağından alıyor. 20 ülkede 32 ofisi, 1.000’i aşkın deneyimli personeliyle dünya çapında yılda 240’ı aşkın fuar ve konferans düzenleyen ITE Group Plc.’nin Türkiye ofisi olan ITE Turkey, fuarcılık sektöründeki güçlü küresel ağını, içinde yer aldığı her bir sektöre aktararak, düzenlediği fuarlarda yeni iş, işbirliği ve satınalma fırsatları yaratıyor, bu sektörlerin gelişmesine katkıda bulunuyor.

www.ite-turkey.comPROGRAM

11:30 – 12:00    KAYIT

12:00 – 13:00    CHRIS BOSSE “GELECEĞİN ŞEHRİ:KENTSEL ÇEVREDE İNSAN, TEKNOLOJİ VE DOĞANIN SİNERJİSİ” KONFERANSI

13:00 – 13:30    NETWORKING VE İKRAM

Chris Bosse

LAVA Kurucu Mimarı

 • GRK_3821.jpg                
 • GRK_3840.jpg                
 • GRK_3850.jpg                
 • GRK_3863.jpg                
 • GRK_3880.jpg                
 • GRK_3896.jpg                
 • GRK_3901.jpg                
 • GRK_3930.jpg                
 • GRK_3947.jpg                
 • GRK_3974.jpg                
 • GRK_3978.jpg                
 • GRK_4048.jpg                
 • GRK_4078.jpg                
 • GRK_4132.jpg                
 • GRK_4165.jpg                
 • GRK_4179.jpg                
 • GRK_4270.jpg                
 • GRK_4292.jpg                
 • GRK_4340.jpg                
 • GRK_4343.jpg                
 • GRK_4404.jpg                
 • GRK_4411.jpg                
 • GRK_4569.jpg                
 • GRK_4578.jpg                
 • GRK_4579.jpg                
 • GRK_4586.jpg                
 • GRK_4590.jpg                
 • GRK_4596.jpg                
 • Geleceğin Şehri: Kentsel Çevrede İnsan, Teknoloji ve Doğanın Sinerjisi Part 1

  Geleceğin Şehri: Kentsel Çevrede İnsan, Teknoloji ve Doğanın Sinerjisi Part 1

  Açılış Konuşması

  Burcu Başer

  ITE Turkey & YEM Fuarcılık Genel Müdürü

  Oynat
 • Geleceğin Şehri: Kentsel Çevrede İnsan, Teknoloji ve Doğanın Sinerjisi Part 2

  Geleceğin Şehri: Kentsel Çevrede İnsan, Teknoloji ve Doğanın Sinerjisi Part 2

   “GELECEĞİN ŞEHRİ:KENTSEL ÇEVREDE İNSAN, TEKNOLOJİ VE DOĞANIN SİNERJİSİ” KONFERANSI

  CHRIS BOSSE

  Oynat