Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
GRID - Dijital Sanatlar ve Hareketli Görüntü Festivali

GRID - Dijital Sanatlar ve Hareketli Görüntü Festivali

Türkiye çıkışlı ilk uluslararası dijital sanatlar ve hareketli görüntü festivali GRID, Kurye Video organizasyonu ile Mayıs 2013'de İstanbul'da! Türkiye'nin ilk uluslararası dijital tasarım festivali başlıyor! Herbiri kendi alanında öncü dünyaca ünlü reklamcı, tasarımcı ve görüntü yönetmenleri Kurye Video Organizasyonu'nun yeni festivali GRID kapsamında Türkiye'ye geliyor. 11 Mayıs tarihinde Yapı-Endüstri Merkezi'nde düzenlenecek festival renkli konuşmacıları ve yan etkinlikleriyle katılımcılara eşsiz bir deneyim sunacak.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 11.05.2013
Saat: 10:00 - 18:00
Süre: 8 saat
Max Katılımcı: 300
Ücret: 0,00 TL
Bilgilendirme

Toplantı dili İngilizce'dir. Simultane çeviri yapılmayacaktır. Ayrıntılı bilgi için info@kuryevideo.org adresine ulaşabilirsiniz.

 

Video ve dijital sanatlar alanında sekiz senedir aralıksız festivaller düzenleyen ve geçtiğimiz sene OFFF Festivali’nin İstanbul edisyonunu düzenleyerek büyük bir ilgi uyandıran Kurye Video ekibi, Avrupa etkinlik takvimine yepyeni bir festival kazandırmaya hazırlanıyor.
 
Dijital tasarım, reklam ve hareketli görüntü alanında yaratıcı isimlerin vereceği seminerlerle önemli bir eğitim ve network etkinliği olacak GRID Festivali'nde Türk tasarımcı, sanatçı, sinemacı ve reklamcılar web tasarımından tipografiye, post prodüksyondan illüstrasyona, dünyanın en yaratıcı interaktif çalışma örneklerinden sosyal medya çalışmalarına kadar çok geniş bir yelpazede dijital tasarımın her alanından en usta isimlerle bir araya gelme ve onların deneyimlerinden yararlanma fırsatı bulacaklar.
 
GRID Festivali'ne katılımı kesinleşen isimler arasında 2010 yılında hem AdWeek hem AdAge hem de Creativity tarafından en iyi reklam ajansı seçilen Wieden+Kennedy; geçtiğimiz senenin en iyi mobil ajansı seçilen ve başta Nike olmak üzere müşterileri için hazırladığı kampanyalarla dijital reklamcılığa yön veren R/GA; eşsiz tarzı ve kazandığı D&AD ve Grafis gibi prestijli sayısız ödülle geniş bir müşteri portfolyosuna sahip olan tasarımcı Si Scott; İspanya’dan ünü tüm dünyaya yayılan ödüllü post prodüksiyon ve görsel efekt ajansları Serial Cut ve Dvein; Triangle videosuyla Vimeo ödülü ve Blur Studio ile gereçekleştirdiği David Fincher adaptasyonu The Girl With The Dragon Tatoo filmi fragmanıyla D&AD ödülü kazanan Onur Şentürk; ezber bozan yenilikçi tarzları ile müzik ve film dünyasına ilham veren Hollandalı ajans Menno Fokma; sanat, mimarlık ve tasarım dünyasına yaptıkları yerleştirme ve şovlarla damgasını vuran yaratıcı ekip United Visual Artists (UVA).
 
Dünyaca ünlü tasarımcıların birer saatlik sunumlar yapacakları festival 11 Mayıs’ta YEM’de (Fulya) gerçekleşecek. 
 
Festival bileti içerisinde sanatçılarında katılacağı parti ve network etkinliklerine giriş dahil olacak ve tüm detaylar festival sitesinden takip edilebilecek. 
 
Kısıtlı yer kapasitesinin olduğu etkinliğin detaylı programına ulaşmak ve kayıt yaptırmak için  www.gridthefestival.com sitesi ziyaret edilebilir. 
 
 
* Parti 11 Mayıs gecesi The Game'de (Point Hotel Barbaros)'ta gerçekleşecektir
* Network toplantısı 12 Mayıs'ta Tektekçi Bebek'te gerçekleşecektir.
* Ayrıntılı bilgi için info@kuryevideo.org adresine ulaşabilirsiniz.