Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
Guerrilla Lighting İstanbul Vol. 2

Guerrilla Lighting İstanbul Vol. 2

İnsan hayatında ışığın önemi üzerine etkinlikler düzenleyen PLD Türkiye, Guerrilla Lighting İstanbul Vol. 2 ile 29 Eylül 2012, Cumartesi akşamı 20:00'de Tünel meydanında.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 29.09.2012
Saat: 20:00 - 22:00
Süre: 2 saat
Max Katılımcı: 400
Ücret:

Ücretsiz

Avrupa’da başarı ile uygulanan Guerrilla Lighting etkinliği ilk defa İstanbul’da 2009 yılında, Galata’da düzenlenmişti. Çevreye duyarlı aydınlatma tasarımının öneminin vurgulandığı “Guerrilla Lighting”de; 60’a yakın gönüllü gerilla, büyük fenerler ve taşınabilir aydınlatma aygıtları kullanarak Tünel Meydanı’ndaki bazı binaları kendi elleriyle aydınlatacaklar. 

 
2006 yılından bu yana Manchester, Londra, Birmingham, Dublin gibi düzenlendiği şehirlerde büyük ilgi gören “Guerrilla Lighting” performansında; aydınlatma tasarımcıları Elif Karabulut, Faruk Uyan, Merve Dönmez, Şebnem Gemalmaz ve Zeynep Kaban görev alacak. Kentteki yanlış ışık uygulamalarının varlığından yola çıkarak geliştirilen bu benzersiz performansta; 4 farklı mekân, en az 4 dakika boyunca gerillalar tarafından ışıkla boyanacak. 
 
Professional Lighting Design Türkiye Dergisi-PLD Türkiye’nin  girişimiyle Türkiye’de ikinci kez gerçekleştirilecek olan bu aydınlatma şöleninin ana sponsoru ise Vestel LED aydınlatma. Etkinlik ile ilgili gelişmeleri www.pldturkiye.com ve sosyal medyada #glvol2 etiketi ile takip edebilirsiniz. 
 
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız
 
PLD Türkiye hakkında
 
1998 yılından bu yana dünyanın tek mimari aydınlatma tasarımı dergisi olarak hayatını sürdüren Professional Lighting Design, Almanca, İngilizce ve Çince’den sonra 2005 yılından beri Türkçe olarak yayımlanıyor. Profesyonel Aydınlatma Tasarımcıları Derneği (PLDA) resmi yayın organı olan PLD, pazardaki yeni ürün ve trendleri, ışığı ele alış biçimiyle diğerlerinden ayrılan mimari ve iç mimari uygulamaları, uluslararası tanınmış aydınlatma tasarımcılarının ve mimarların süzgecinden geçiriyor. PLD Türkiye, aynı zamanda 2007 yılından beri PLDA derneğinin misyonu olan aydınlatma tasarımcısı mesleğinin kabulü ve aydınlatma tasarımı ile ilgili bilincin artırılması için Türkiye’de aydınlatma tasarımı merkezli workshop, seminer gibi etkinlikler düzenlemektedir. Daha fazla bilgi için: www.pldturkiye.com/pld-turkiye-etkinlikleri