Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
İNOVASYON KONFERANSI

İNOVASYON KONFERANSI

Yapı sektöründe iş mükemmelliğiyle rekabet avantajı yaratan, sektörün geleceği "inovasyon"; Yapı-Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen İnovasyon Konferansı'nda gündeme geliyor.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 05.05.2011
Saat: 14:00 - 18:00
Süre: 4 saat
Max Katılımcı: 350
Ücret:

Ücretsiz

Yapı sektöründe iş mükemmelliğiyle rekabet avantajı yaratan, sektörün geleceği “inovasyon”; Yapı-Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen İnovasyon Konferansı’nda gündeme geliyor.

5 Mayıs 2011’de YEM Etkinlik Salonu’nda Saint-Gobain Weber Ana Sponsorluğu’nda gerçekleştirilecek konferans; konunun yerli yabancı uzmanlarının vereceği bilgiler ve sektörde bu alana yatırım yapan firmaların paylaşacakları deneyimlerle katılımcılara yol haritası çizecek.

Yapı dünyasının bilgi merkezi olarak 43 yıldır faaliyet gösteren Yapı-Endüstri Merkezi, Türkiye’de yapı sektörünün ve fiziksel çevrenin kalitesinin gelişiminde rol oynayacak öncü projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. YEM tarafından düzenlenen buluşmalar yapı sektörünün farklı kesimleri arasında bilgi paylaşımı, iletişim ve tanıtım olanağı sağlarken, sektörün gelişimine de katkıda bulunuyor.

Bu çerçevede Yapı-Endüstri Merkezi, Türkiye’deki ekonomik büyümeden doğrudan etkilenen, hem istihdamın hem de ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün kurumsallaşmasına katkıda bulunmak ve agresif rekabet ortamında kurumların fark yaratmasına destek olmak amacıyla, bu yıl ilkini gerçekleştireceği “İnovasyon Konferansı” düzenliyor.

“Yapı ve inşaat sektöründe iş mükemmelliği ve inovasyonodağında düzenlenecek konferansı endüstriyel yapı harçları üretiminde dünya lideri olan Saint-Gobain Weber ana sponsor olarak destekliyor. 5 Mayıs 2011, Perşembe günü YEM’in Fulya’daki binasında gerçekleşecek konferansta, konunun yerli yabancı uzmanlarının aktarılacağı bilgilerin yanı sıra, bu alana yatırım yapan, inovasyon kültürünü benimsemiş firmaların üst düzey yöneticileri de konuşmacı olarak yer alarak deneyimlerini paylaşacaklar.

Konferansın anahtar konuşmacıları; yalın operasyonlar, süreç mükemmelliği, stratejik planlama, tasarım, inovasyon ve organizasyonel dönüşüm alanında Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya’ya dağılmış 15 uluslararası ofisi ve 20’yi aşkın ülkede aktif müşterisiyle dünyadaki en büyük bağımsız servis sağlayıcılardan biri olan BMGI’nin Avrupa Genel Müdürü Greg Kinsey ile BMGI Türkiye Genel Müdürü Tevfik Durmuşoğlu olacak.

Gayrimenkul, yapı malzemesi ve müteahhitlik alanları başta olmak üzere sektörde inovasyona yatırım yapmak isteyen profesyonelleri buluşturacak olan İnovasyon Konferansı, aktaracağı bilgilerle katılımcılarına bu süreçte yol haritası çizecek.

Saint-Gobain Weber Hakkında

Dünyanın ilk 100 şirketi arasında yer alan Saint-Gobain Grubu’nun endüstriyel harçlar alanında faaliyet gösteren şirketi Saint-Gobain Weber, seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları, dış cephe boya ve kaplamaları, dış cephe ısı yalıtım sistemleri, su yalıtım ürünleri, tamir -tesviye ürünleri, iç cephe boyaları, beton, tamir ve koruma sitemleri, şantiye genel malzemeleri, mastikler ve zemin sistemlerinden oluşan oldukça geniş bir ürün portföyüne sahip.

Endüstriyel yapı harçları üretiminde dünya lideri olan Weber’in, 46 ülkede 10.000’nin üzerinde çalışanı ve 200’den fazla üretim tesisi bulunuyor. Türkiye’de toplam 4 fabrika, 8 bölge temsilciliği, 600’ü aşkın bayisi ve güçlü satış ekibi ile hizmet veren Weber, uluslararası tecrübenin köklü yerel bilgilerle birleştirilmesine dayanan yenilikçi çözüm ve servis önerileriyle bina inşaatları ve renovasyon için çözümler sunuyor. Weber, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ile OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine sahip. www.weber.com.tr

Program:

14.00 – 14.30 Kayıt ve Kahve İkramı

14.30 – 14.40 Açılış Konuşmaları

Doğan Hasol – Yapı-Endüstri Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı

Levent Gökçe – Saint-Gobain Weber Türkiye Genel Direktörü

14.40 – 15.40 Anahtar Konuşma: Sürdürülebilir İnovasyon

Greg Kinsey – BMGI Avrupa Genel Müdürü

Tevfik Durmuşoğlu – BMGI Türkiye Genel Müdürü

15.40 – 16.00 Açık İnovasyon Nedir?

Yakup Sezer – acikinovasyon.com Platformu Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü

Nurettin Coşkun – acikinovasyon.com Platformu Kurucu Ortağı ve Kurumsal Satış Direktörü

16.00 – 16.20 Kahve Arası

16.20 – 17.40 Panel - Yapı Sektöründe Rekabeti Yeni Adı: İnovasyon

Panel Yöneticisi: Prof. Dr. Ali R. Kaylan

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi Y.L. Programı Anabilim Dalı Başkanı

Konuşmacılar:

Ata Selçuk – Eczacıbaşı Holding İnovasyon Koordinatörü

Elvan Özkal – Philips Tüketici Ürünleri Genel Müdürü

Ülkem Kırımlı – Philips Aydınlatma Genel Müdürü

Hanefi Küçük– DuPont Türkiye-İsrail-Kafkaslar Yapı Çözümleri Ülke Müdürü