Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
İnovasyon Konferansı 2012

İnovasyon Konferansı 2012

Yapı sektöründe iş mükemmelliğiyle rekabet avantajı yaratan, sektörün geleceği "inovasyon"; Yapı-Endüstri Merkezi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen İnovasyon Konferansı'nda ele alınacak. 27 Kasım 2012'de YEM Etkinlik Salonu'nda Saint-Gobain Weber ana sponsorluğu ve Akşan Yapı sponsorluğunda, Material ConneXion® İstanbul'un ise bilgi ortaklığıyla gerçekleştirilecek konferans, konunun yerli yabancı uzmanlarının vereceği bilgiler ve sektörde bu alana yatırım yapan firmaların paylaşacakları deneyimlerle yol haritası çizecek.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 27.11.2012
Saat: 14:00 - 17:30
Süre: 3 saat 30 dakika
Max Katılımcı: 400
Ücret:

Ücretsiz

Bilgilendirme

Konferans sadece sektör profesyonelleri ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımına açıktır. Lisans öğrencilerinin katılımı maalesef mümkün olamayacaktır.

Yapı dünyasının bilgi merkezi olarak Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), Türkiye’de yapı sektörünün ve fiziksel çevrenin kalitesinin gelişiminde rol oynayacak öncü projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. YEM, Türkiye’deki ekonomik büyümeden doğrudan etkilenen, hem istihdamın hem de ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün kurumsallaşmasına katkıda bulunmak ve agresif rekabet ortamında kurumların fark yaratmasına destek olmak amacıyla, bu yıl “İnovasyon Konferansı”nın ikincisini düzenliyor.  YEM tarafından düzenlenen buluşmalar yapı sektörünün farklı kesimleri arasında bilgi paylaşımı, iletişim ve tanıtım olanağı sağlarken, sektörün gelişimine de katkıda bulunuyor. 

“Yapı ve inşaat sektöründe iş mükemmelliği ve inovasyon” odağında düzenlenecek konferansı endüstriyel yapı harçlarında dünya lideri olan Saint-Gobain Weber ana sponsor olarak, Akşan Yapı sponsor olarak, Material ConneXion® İstanbul ise bilgi ortağı olarak destekliyor. 27 Kasım 2012, Salı günü YEM’in Fulya’daki binasında gerçekleşecek konferansta yerli yabancı uzmanlar bilgi birikimlerini paylaşırken, bu alana yatırım yapan, inovasyon kültürünü benimsemiş firmaların üst düzey yöneticileri de deneyimlerini aktaracaklar. 
 
Yarım gün sürecek İnovasyon Konferansı’nı, dünyanın yenilikçi malzemeler konusundaki en önemli tasarım merkezi Material ConneXion®’ın Uluslararası Danışmanı ve İstanbul Direktörü Paolo Cancellato yönetecek. Cancellato, İnovasyon Konferansı 2012’yi yönetirken hem kendi sorularını soracak hem de Twitter’da #inovasyon2012 başlığı altında sorulacak soruları uzman konuşmacılara yöneltecek. 
 
Konferansın anahtar konuşmacılarından ilki yalın operasyonlar, süreç mükemmelliği, stratejik planlama, tasarım, inovasyon ve organizasyonel dönüşüm alanında Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya’ya dağılmış 15 uluslararası ofisi ve 20’yi aşkın ülkede aktif müşterisiyle dünyadaki en büyük bağımsız servis sağlayıcılardan biri olan BMGI'dan olacak. BMGI'nın Uluslararası İnovasyon Direktörü Dr. Phil Samuel konferansa konuşmacı olarak katılacak. “Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil” diyerek, yapı sektörünü dönüştürmek için “inovasyon” u masaya yatıracak olan Samuel, , yapı sektörünün bugün karşılaştığı zorlukları irdeleyerek pratik vaka çalışmaları ve örneklerin yardımıyla yapı sektörünü dönüştürmek adına inovasyon sürecini gerçekleştiren sürdürülebilir büyümenin nasıl uygulandığını tartışacak.
 
Yenilikçi yeteneklerin geliştirilmesi ve yeni fikirlerin uygulamaya geçmesi adına pratik yöntemlere odaklanan "Design for Lean Six Sigma: A Holistic Approach to Design and Innovation" ile "Innovator's Toolkit: 50+ Techniques for Predictable and Sustainable Organic Growth" kitaplarının yazarı olan Samuel tasarım, inovasyon, strateji geliştirme ve yönetim danışmanlığı deneyimlerini paylaşacak. Konferans öncesi ve sırasında, Twitter'da #inovasyon2012 hashtag'i üzerinden gerçekleştirilecek kampanyaya katılan @YEMEtkinlik takipçileri, Dr. Phil Samuel'in "The Innovator's Toolkit" kitabını kazanma fırsatı yakalayacak.
 
Konferansın en önemli yeniliklerinden birini “canlı röportaj” bölümü oluşturuyor. Endüstriyel yapı harçları ve yapı kimyasalları teknolojisi lideri Saint-Gobain Weber'in Türkiye Genel Direktörü Levent Gökçe ile yapısal çelik sistemleri üreticisi ve bu sistemleri kullanan yapı inşaat firması Akşan Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Melih Şimşek  "canlı röportaj"a katılacak. Bu bölümün moderatörlüğünü  Edusya Nano Teknoloji Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Varol Yılmaz üstlenecek. İnovatif ürünler ile yeni pazarlar oluşturulmasının, yapı sektöründeki uygulama alanlarının ve etkilerinin irdelenip tüm merak edilenlerin sorulacağı bu röportaj sırasında  Twitter üzerinden #inovasyon2012 başlığı altında soru iletmek mümkün olacak.  
 
Anahtar konuşmacılarından ikinci ve sonuncusu ise Mario Cucinella Architects’in (MCA) kurucu mimari Mario Cucinella, mimarlıkta yaratıcılık ve sorumluluk olgularını “Yaratıcı Empati” başlıklı sunumunda irdeleyerek, sürdürülebilir gelişme için mimarlığın potansiyellerini kendi mimarlık firması MCA’nın ve gelişmiş ve az gelişmiş ülkelerdeki sürdürülebilirlik ilkelerini yaymak için kurduğu kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Building Green Futures insiyatifinin üstlendiği çalışmalar üzerinden tartışacak. 
 
Gayrimenkul, yapı malzemesi ve müteahhitlik alanları başta olmak üzere sektörde inovasyona yatırım yapmak isteyen profesyonelleri buluşturacak olan İnovasyon Konferansı 2012, aktarılacak bilgilerle katılımcılara yol haritası çizecek.  
 

 

Günün Moderatörü: 
Paolo Cancellato | Material ConneXion® İstanbul Direktörü
 
14:00 – 14:30 Kayıt ve Kahve İkramı
 
14:30 – 14:35 Açılış Konuşmaları
 
14:35 – 15:15 Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil!
Yapı Sektörünü Dönüştürmek için İnovasyon 
Dr. Phil Samuel | BMGI Uluslararası İnovasyon Direktörü 
 
15:15 – 15:30 Modern Mimaride Çatı ve Cephe için Elastik Membranlar
Oscar Gagliardi | Saint-Gobain Performance Plastics Satış Müdürü
 
15:30 – 15:45 Kahve Arası
 
15:45 – 16:30 Canlı Röportaj: Sektör Liderleri İnovasyonu Tanımlıyor
Varol Yılmaz | Edusya Nano Teknoloji Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü
Levent Gökçe | Saint-Gobain Weber Türkiye Genel Direktörü
Melih Şimşek | Akşan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı
 
16:30 – 17:15 Yaratıcı Empati
Mimarlıkta Yaratıcılık ve Sorumluluk
Mario Cucinella | Mario Cucinella Architects Kurucusu
 
17:15 – 17:30 Moderatörün Gün Değerlendirmesi