Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
İzocam 13. Yalıtım Yarışması

İzocam 13. Yalıtım Yarışması

İzocam 13. Yalıtım Yarışması başvuruları başladı! İzocam'ın bu sene on üçüncüsünü düzenleyeceği üniversite öğrencileri Yalıtım Yarışması'nın ilk üç finalisti, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da, Saint-Gobain Insulation tarafından düzenlenecek Multi Konfor Binalar Yarışması'nda ülkemizi temsil edecek. Yarışma, Multi Konfor Binalar - Vizyon & Gerçek "Glückstein Bölgesi" ana başlığı altında gerçekleştirilecek.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 24.02.2013
Saat: 00:00 - 00:00
Max Katılımcı: 100
Ücret:

Ücretsiz

Bilgilendirme

Detaylı Bilgi ve Başvuru Formu için: www.yalitimyarismasi.com

 

İzocam tarafından on üçüncüsü düzenlenen Yalıtım Yarışması’nda proje konusu, Almanya’nın Mannheim şehri “Glückstein Bölgesi”nde yaşayacak insanlar için mümkün olan en düşük enerji tüketimi ile en yüksek konforun sağlanacağı binaların ve yerleşimin tasarlanması...  
 
Öğrenciler Yalıtım Yarışması'nda, Almanya’nın Mannheim Şehri’nin Glückstein Bölgesi’ndeki mevcut durumu göz önünde bulundurarak, geleceğin imarına ilişkin bir vizyon sunacak. Yarışmacı öğrencilerden projelerinde, kuzey kısımdaki mevcut komşu mahallelerin doğal bir uzantısı olacak, Multi Konfor ilkesini esas almış, yeni bir yerleşim projesi geliştirmeleri beklenecek. Aynı zamanda imarın, Lindenhof olarak adlandırılan mevcut konut stoğu ile bağ kurarken yeşil alan kullanımını geliştirmesi kriteri de aranacak.
 
Türkiye ve KKTC üniversitelerinin Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Kentsel Tasarım, İnşaat Mühendisliği ve Makine Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerinin katılabileceği İzocam 13. Yalıtım Yarışması ulusal jürisi, ses yalıtımı, yangın güvenliği, ekolojik binalar ve yapı fiziği konusunda yetkin öğretim görevlileri ile uzman mimarlardan oluşacak. 
 
Başvuruları Kasım ayında başlayan yarışmada, öğrenciler projelerini en geç 4 Mart 2013’e kadar teslim edecek ve dereceye giren projelerin duyurumu ise 20 Mart 2013 tarihinde yapılacak. Ulusal etapta ilk üç dereceyi paylaşan proje sahipleri, 16–19 Mayıs tarihleri arasında Sırbistan'ın başkenti Belgrad kentinde düzenlenecek uluslararası etapta ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak. Ulusal yarışmanın birincisi 6.000 TL, ikincisi 4.000 TL ve üçüncüsü 3.000 TL ile ödüllendirilecek.
 
Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye ve başvuru formuna  www.yalitimyarismasi.com adresinden ulaşılabilir. Aynı zamanda, tüm sorular ve iletişim için Yapı-Endüstri Merkezi (0212 266–70–70 / izocamyalitim@yem.net) ile irtibat kurulabilir.
 

Son Başvuru Tarihi: 

24 Şubat 2013
 
Projenin Son Teslim Tarihi: 
4 Mart 2013
 
Proje Kazananların Duyurusu:
20 Mart 2013
 
Uluslararası Yarışma: 
16-19 Mayıs 2013 | Belgrad, Sırbistan