Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
İZOCAM MULTİ KONFOR BİNALAR TOPLANTISI 2011

İZOCAM MULTİ KONFOR BİNALAR TOPLANTISI 2011

İzocam'ın bu sene onbirincisini düzenlediği üniversite öğrencileri Yalıtım Yarışması'nın ilk üç finalisti, Prag'da Isover, Saint-Gobain Insulation tarafından gerçekleştirilecek Multi Konfor Binalar Yarışması'nda ülkemizi temsil edecek. Geçen senelerden farklı olarak bu yıl lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin de katılabileceği yarışmaya şu ana kadar 70 başvuru yapıldı.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 01.04.2011 - 15.04.2011
Saat: 09:00
Süre: 14 gün 8 saat 30 dakika
Max Katılımcı: 100
Ücret:

Ücretsiz

İzocam tarafından onbirincisi düzenlenen Yalıtım Yarışması’nın proje konusu, yüksek binalarda enerji etkin yapı kavramına yaratıcı yaklaşımlar getirilmesi olacak.  Yarışmada Multi Konfor Bina tanımına göre ve pasif ev bileşenleri ile çok amaçlı bir kule tasarlanması amaçlanıyor.

Öğrenciler, Yalıtım Yarışması’nda Aşağı Manhattan bölgesinin Güney Greenwich olarak adlandırılan kısmında, sürdürülebilir bir gökdelen tasarımı ortaya koyacaklar. Yeni yapılacak kulede; geleceği önceden görmek açısından, Greenwich’te ve Aşağı Manhattan’ın İş Merkezi Bölgesi’nde farklı seviyelerdeki sürdürülebilirliklere ulaşmak için başta gelen projelerden biri olması kriteri aranacak.

Türkiye ve KKTC Üniversitelerinin Mimarlık, İnşaat Mühendisliği ve Makine Mühendisliği öğrencilerinin katılabileceği “İzocam 11. Yalıtım Yarışması’nda” ulusal jüri; makine mühendisi Prof.Dr. Abdurrahman Kılıç, mimar Emir Uras, mimar Erkan Şahmalı, mimar Yr.Doç.Dr. Gülten Manioğlu, makine mühendisi  Prof.Dr. Mehmet Çalışkan, mimar Selçuk Avcı ve  mimar Şevki Pekin gibi ses yalıtımı, yangın güvenliği, ekolojik binalar ve yapı fiziği konusunda yetkin öğretim görevlilerinden oluşmaktadır.

Başvuruların Ekim ayında başlandığı yarışmada, öğrenciler projelerini en geç 1 Nisan 2011’ekadar teslim edecek ve dereceye giren projelerin duyurumu 15 Nisan 2011 tarihinde yapılacak. Ulusal etapta ilk üç dereceyi paylaşan proje sahipleri, 18-21 Mayıs 2011 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da düzenlenecek uluslararası etapta ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak. Ulusal yarışmanın birincisi 6.000 TL, ikincisi 4.000 TL ve üçüncüsü 3.000 TL ile ödüllendirilecek.


İzocam 2011 Yalıtım Yarışması'nın son başvurularının 1 Nisan 2011 olduğunu hatırlatmak ister aşağıdaki uyarıları dikkate almanızı rica ederiz.

Yarışmaya, üniversitelerin mimarlık, makina ve inşaat mühendisliği bölümlerinde öğrenim gören lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabilir. Her grupta en az bir mimarlık bölümü öğrencisi olması şarttır. Yarışmaya 01/01/1980 ve sonrası doğumlu, halen üniversitede öğrenimi devam eden öğrenciler katılabilir.  Bu hususa dikkat etmiş öğrencilerin başvuruları dikkate alınacaktır. Katılım bireysel olarak veya en fazla 3 kişiden oluşan ekipler halinde olabilir. Katılımcı sadece tek bir proje grubunda yer alabilir.

Projelerin Son Teslim Tarihi:
1 Nisan 2011 Saat: 17.00

Dereceye giren projelerin duyurumu:
20 Nisan 2011