Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
JURGEN MAYER, Re Activators

JURGEN MAYER, Re Activators

Tasarımlarında dijital çağı mekânlarına yansıtan, yalnızca çarpıcı geometrideki yapılarıyla değil, enstalasyon ve ürün tasarımları ile tanınan dünyaca ünlü Alman mimar Jürgen Mayer H. 29 Mart 2010 Pazartesi günü, Siemens Ev Aletleri ana sponsorluğunda 19.00'da Yapı-Endüstri Merkezi'nde "RE: ACTIVATORS" başlıklı bir konferans verecek.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 29.03.2010
Saat: 18:30 - 21:00
Süre: 2 saat 30 dakika
Max Katılımcı: 500
Ücret:

Ücretsiz

Teknolojik, ergonomik, estetik ve performanslı ürünleriyle kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran Siemens Ev Aletleri, mimarlık ve yapı kültürünün geliştirilmesine yönelik çalışmalarını ünlü kuramcı ve mimar Jurgen Mayer H. konferansına verdiği destek ile sürdürüyor. Sadece Türkiye’de değil, dünyada da ankastre ürünler pazarının lideri olan ve alanında öncü projelere her zaman destek veren Siemens Ev Aletleri, Yapı-Endüstri Merkezi işbirliğiyle dünyanın önde gelen tasarımcı ve mimarlarını sektörün önde gelen aktörleri ile biraraya getirmeye önümüzdeki günlerde de devam edecek.

Jürgen Mayer H., disiplinler arası mimarlık stüdyosu J Mayer H. Mimarlık’ın kurucusu ve yöneticisidir. Stuttgart Üniversitesi, Cooper Union ve Princeton’da mimarlık eğitimini tamamlayan Mayer Mies Van Der Rohe- Emerging Architect, Winner Holcim, Reddot Design başta olmak üzere yirmi beşin üzerinde ulusal ve uluslararası ödül sahibidir. Princeton, Harvard, AA, Kolombiya Üniversitesi ve Toronto Üniversitesi’nde dersler veren Jürgen Mayer H. Walter Gropius, Mies Van Der Rohe, Behnish gibi mimarlardan bu yana Almanya’dan yetişen “star mimar”lardan biridir.

Mayer son yıllarda Avrupa’nın dört bir yanındaki projeleri kadar, sergi, enstelasyon ve ürün tasarımları ile de kendinden söz ettiriyor. Dokulu mobilyalar, vücut ısısına göre renk değiştiren çarşaflar, esnek mozaik duvar ve döşeme kaplamaları, esrarengizce kenetlenen sayılarla bezenmiş duvar kağıtları ses getiren ürün tasarımlarının başında geliyor.

Jürgen Mayer’in tasarımlarının odağı mimarlık, iletişim ve yeni teknolojinin kesişme noktası. Kentsel planlama ve yapı tasarımından, enstalâsyonlara, ürün tasarımından yenilikçi malzemelere kadar Mayer insan vücudu, teknoloji ve doğa ilişkisi Mayer için yeni mekân üretiminde temel oluşturuyor. Jürgen Mayer YEM’de vereceği konferansta bu perspektiften bakarak kendi tasarımlarının yanısıra, genel olarak sanat ve tasarıma yaklaşımını izleyicilerle paylaşacak.

18.30–19.00 Kayıt
19.00–20.00 “RE:ACTIVATORS” Konferansı- Jürgen Mayer H.
 

  • Jürgen Mayer

    Jürgen Mayer

    JURGEN MAYER, Re Activators

    Oynat