Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
Karanlığı Aramak - The City Dark Film Gösterimleri: İstanbul Vol.2

Karanlığı Aramak - The City Dark Film Gösterimleri: İstanbul Vol.2

Daha önce çeşitli ülkelerde gösterilen ve birçok ödüle layık görülen The City Dark; PLD Türkiye girişimiyle Türkiye yapı sektörü profesyonelleri ile buluşuyor. Yapı-Endüstri Merkezi'nde 26 Kasım Pazartesi akşamı gerçekleşecek etkinlik aydınlatma tasarımının ve ışığın hayat kalitemiz üzerindeki önemini bir kez daha anlatma amacı taşıyor.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 26.11.2012
Saat: 19:30 - 21:30
Süre: 2 saat
Max Katılımcı: 200
Ücret:

Ücretsiz

Bilgilendirme

Film gösterimi herkese açık ve ücretsizdir.

 

The City Dark; karanlığa bir ağıt, ışık kirliliğine bir hiciv. Şehir ışıkları arasında yabancılaştığımız karanlık ve ışıldamalarını unuttuğumuz yıldızlar için bir ‘uyanış’ filmi. Film, bilinçsiz aydınlatmanın kültürel, fiziksel ve hatta psikolojik etkileri üzerine gerçekleştirilmiş araştırmalar ve çözümlemeler ile dünyanın gömüldüğü ışık kirliliğini ve sonuçlarını ortaya koyuyor.

 
Daha önce çeşitli ülkelerde gösterilen ve birçok ödüle layık görülen The City DarkPLD Türkiye girişimiyle Türkiye yapı sektörü profesyonelleri ile buluşuyor.
 
 Yapı-Endüstri Merkezi'ndeİs 26 Kasım Pazartesi akşamı gerçekleşecek etkinlik aydınlatma tasarımının ve ışığın hayat kalitemiz üzerindeki önemini bir kez daha anlatma amacı taşıyor.
 
HighLight’in ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan etkinliğe; Türk Serbest Mimarlar Derneği, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği, İzmir Serbest Mimarlar Derneği, Yapı Endüstri Merkezi, İstanbul Moda Akademisi ve İzmir Fransız Kültür Merkezi de destek veriyor. Etkinliğin iletişim sponsorluğunu ise mimarizm.com ve YAPI Dergisi üstleniyor.
 
* Film orijinal dili İngilizce olarak gösterilecek ancak Türkçe altyazı olacaktır. 
 
Ankara ve İstanbul'dan sonra 5 Aralık'ta İzmir'de de gösterilecek "The City Dark" Film Gösterimi katılım detayları için tıklayınız.
 

19:30–20:00  Kayıt
20:00–20-05  Açılış Konuşmaları
20:05–20:30 “Karanlığı aramak" - Emre Güneş / PLD Türkiye Dergisi Editörü 
20:30–21:30  The City Dark Film Gösterimi
21:30–22:30  İkram