Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
Konut Konferansı 2013

Konut Konferansı 2013

Konut Konferansı 2013, hem küresel hem yerel ölçekte değişen kentlerin farklılaşan barınma ihtiyaçlarını karşılayacak yeni modeller arayışını tartışmak üzere, "Yeni Yollar" teması ile 21 Kasım 2013 Perşembe günü düzenlenecek. Dünyaca ünlü konuşmacı ve uzmanların çuhadaroğlu, Kale Kilit Dış Ticaret, Optimum Proje&Danışmanlık ve Siemens Ev Aletleri ana sponsorluğunda bir araya getirileceği konferansta finansman, yatırım, geliştirme, planlama, tasarım ve inşaat başta olmak üzere birçok konu gündeme taşınacak. Yapı sektörünün bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen Konut Konferansı'nda dünyaca ünlü uzmanlar ülke ekonomisi ve Türk yapı sektörünün lokomotifi olan "konut"u, sektörün günümüzde yaşadığı değişimler ile birlikte mercek altına alacak.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Toplantılar

Tarih: 21.11.2013
Saat: 09:00 - 17:30
Yer:

YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ

Süre: 8 saat 30 dakika
Max Katılımcı: 400
Ücret:

Ücretsiz

Bilgilendirme

Konferans simultane olarak İngilizce’den Türkçe’ye çevrilecektir. Sınırlı kontenjan nedeni ile katılım için kayıt yaptırmak gereklidir. Profesyonellere yönelik düzenlenen konferansa öğrenci katılımı mümkün olamayacaktır.

Yapı sektörünün bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen Konut Konferansı’nda dünyaca ünlü uzmanlar ülke ekonomisi ve Türk yapı sektörünün lokomotifi olan “konut”u, sektörün önümüzdeki dönemde yaşayacağı değişim ve dönüşümler ile birlikte mercek altına alacak. Çuhadaroğlu, Kale Kilit Dış Ticaret, Optimum Proje & Danışmanlık ve Siemens Ev Aletleri ana sponsorluğunda; Vorne sponsorluğunda ve Ulus Yapı alt sponsorluğunda düzenlenen konferans, YEM Etkinlik Salonu’nda 21 Kasım 2013 Perşembe günü gerçekleştirilecek. “Konut Konferansı 2013”ün temasını ise değişen kentlerin farklılaşan barınma ihtiyaçları çerçevesinde “Yeni Yollar” teması oluşturuyor.

 

Tüm gün sürecek konferansın moderatörlüğünü, dünyanın birçok farklı ülkesinde bulunarak iş çözümleri yaratan, portföy stratejisi, risk yönetimi ve finansman konularında deneyimli öncü küresel gayrimenkul firması Cushman & Wakefield’in Yönetim Kurulu Başkanı, Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve ULI Türkiye Başkanı Haluk Sur üstlenecek.

 

Gayrimenkul geliştirme sektöründe “konut” a dair gelecek vizyonlarını ortaya koymak ve tüm paydaşlara yol gösterecek yenilikleri masaya yatırmak adına “Türkiye’de Konut Sektörünün Geleceği ve Yeni Yollar” panelinde Haluk Sur’a, DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve KONUTDER Başkan Yardımcısı Ali Dumankaya ile Ege Yapı Group Yönetim Kurulu Başkanı ve İSGİD Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı eşlik edecek.

 

Konut sektöründeki yeni pazar arayışlarında konut üretimini etkileyen itici güçlerden olan ana sponsorlarımızsa alanlarındaki uzmanlıklarını Yapı-Endüstri Merkezi Organizasyon Grup Yönetmeni Banu Uçak yönetimindeki oturumda izleyicilerle paylaşacak. Çuhadaroğlu Pazarlama Müdürü Halit Güral, Kale Kilit Dış Ticaret Genel Müdürü Cavit Doğan ve Optimum Proje&Danışmanlık Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Burak Özsaraç’ın katılacağı bu oturumda hem moderatör hem de izleyici soruları etrafında Türkiye ve yurtdışı deneyimleri, pazar konumları, ürün yenilikleri, yönetmelik uygulamaları ve disiplinlerarası çalışma tutumları masaya yatırılacak.  

 

Farklı alan ve ölçeklerde konut geliştirme tiplerini mercek altına almak adına Konut Konferansı bu yıl “Türkiye’den Vaka Etüdleri” bölümüne ev sahipliği yapacak. Hem yurtiçi hem de yurtdışı arenada çeşitli ödüllere layık görülen İPERA25 (Alataş Consulting&Architecture), İstanbul Inn Levent (Mental Design Works), NOXX Apartmanı (CM Mimarlık) ve Palivor Çiftliği (Oral Mimarlık) projeleri ofis direktörlerinin sunumlarıyla izleyicilerle buluşurken, Konut Konferansı 2013 kapsamında katılımcılara özel sunulacak Siemens Ev Aletleri Lounge’unda Vaka Etüdleri Sergisi yer alacak. 

GÜNÜN MODERATÖRÜ 
Haluk Sur 
Cushman & Wakefield Yönetim Kurulu Başkanı
Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi
ULI Türkiye Başkanı
 
09:00 –  09:30  Kayıt ve Kahvaltı 
 
09:30 – 09:35  Açılış Konuşması 
Banu Uçak | Mimar, Yapı-Endüstri Merkezi Organizasyon Grup Yönetmeni
 
09:35 – 11:00 Türkiye’de Konut Sektörünün Geleceği ve Yeni Yollar
Ali Dumankaya | DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı, KONUTDER Başkan Yardımcısı
İnanç Kabadayı | Ege Yapı Group Yönetim Kurulu Başkanı, İSGİD Yönetim Kurulu Başkanı
Haluk Sur | Cushman & Wakefield Yönetim Kurulu Başkanı, Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Üyesi,
ULI Türkiye Başkanı
 
11.00 – 11:45 Orta Direği Ev sahibi Yapmak – Mümkün mü?
Mark Vlessing | Geliştirici, POCKET CEO’su
 
11:45 – 12:00 Kahve Arası 
 
12:00 – 12:45  Konut Sektöründe Yeni Pazar Arayışları 
Moderatör: Banu Uçak | Mimar, Yapı-Endüstri Merkezi Organizasyon Grup Yönetmeni 
Cavit Doğan | Kale Kilit Dış Ticaret Genel Müdürü 
Halit Güral | Çuhadaroğlu Pazarlama Müdürü
Mahmut Burak Özsaraç | Optimum Proje&Danışmanlık Genel Müdür Yardımcısı
 
12:45 – 13:30 Mutluluğu Yeniden Düşünmek 
Aldo Cibic | Mimar, Cibic Workshop Kurucu Direktörü
 
13:30 – 14: 30 Öğle Yemeği
 
14:30 – 15:30  Türkiye’den Vaka Etüdleri *
İPERA25 – Ahmet Alataş | Alataş Architecture&Consulting Kurucu Direktörü
İstanbul Inn Levent – Salih Çıkman, Taha Alkan | Mental Design Works Kurucu Ortakları
NOXX Apartmanı – Cem Sorguç | CM Mimarlık Kurucu Mimar
Palivor Çiftliği – Emre Oral, Kerem Oral | Oral Mimarlık Kurucu Ortakları
 
15:30 – 16:15 Bir Kültürel Olgu: Kentsel Konut
Alison Brooks | Mimar, Alison Brooks Architects Kurucu Direktörü
 
16:15 – 16:30 Kahve Arası 
 
16:30 – 17:30 Yeni Konut Tasarımında Güncel Talepler
Simone Sfriso | Mimar, tamassociati Kurucu Ortağı 
 
 
 
*  Konut Konferansı 2013 -  Siemens Ev Aletleri Lounge’unda Vaka Etüdleri Projeleri Sergisi yer alacaktır.