Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
MİMAR SİNAN VE DÜNYA MİRASI

MİMAR SİNAN VE DÜNYA MİRASI

Geçtiğimiz günlerde kültür alanındaki çalışmalarıyla 16. Vehbi Koç Ödülü'ne de lâyık görülen, tarihi çevre koruma, restorasyon ve dünya mirası alanlarında ülkemizin yetiştirdiği en değerli akademisyenlerden olan Zeynep Ahunbay, Mimar Sinan’ı ve büyük ustanın yapıtlarıyla dünya kültürel mirası içinde aldığı önemli rolünü anlatıyor.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Söyleşi

Tarih: 13.04.2017
Saat: 14:00 - 15:30
Yer:

Yeditepe Üniversitesi

Süre: 1 saat 30 dakika
YEM Yayın’ın 2014 yılından bu yana Türkiye genelinde başta üniversitelerdeki öğrenci ve akademisyenler olmak üzere ülkemizin mimar, içmimar, tasarımcı ve mühendisleri ile yazarlarını buluşturduğu “YEM Yayın Yazar Söyleşileri Dizisi”nin 2017 programı İstanbul Gedik Üniversitesi’nde başlıyor.

YEM Yayın, ülke genelindeki üniversitelerle işbirliği yaparak düzenlediği söyleşilerle, mimarlık, tasarım, kültür ve sanata ilgi duyan herkesi, kitaplarından tanıdıkları, alanlarının önde gelen isimleri olan yazarlarını dinleme, onlara soru sorma, onlarla tanışma fırsatı sunarak bilgi alışverişini geliştirmeyi amaçlıyor. 

Mart, Nisan ve Mayıs ayları boyunca İstanbul, İzmir, Adana, Konya, Bursa, Edirne, Kırklareli’de okurlarıyla buluşacak YEM Yayın yazarları arasında Dr. Doğan Hasol, Prof.Dr. Zeynep Ahunbay, Prof.Dr. Nevnihal Erdoğan ve Hikmet Temel Akarsu yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde kültür alanındaki çalışmalarıyla 16. Vehbi Koç Ödülü'ne de lâyık görülen, tarihi çevre koruma, restorasyon ve dünya mirası alanlarında ülkemizin yetiştirdiği en değerli akademisyenlerden  olan Zeynep Ahunbay, Mimar Sinan’ı ve büyük ustanın yapıtlarıyla dünya kültürel mirası içinde aldığı önemli rolünü anlatıyor.“Mimar Sinan ve Dünya Mirası” Konferans Takvimi:

04 Nisan Salı 14.30 Karatay Üniversitesi, Konya
13 Nisan Perşembe 14.00 Yeditepe Üniversitesi, İstanbul
26 Nisan Çarşamba 14.00 Kırklareli Üniversitesi, Kırklareli