Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
Mimaride Işık vol. 2

Mimaride Işık vol. 2

PLD Türkiye ile Yapı-Endüstri Merkezi işbirliği ile geçen sene kasım ayında ilki düzenlenen Mimaride Işık etkinliğinin, bu yıl "Mimaride Işık Vol.2" adıyla 21 Kasım 2012 tarihinde, Yapı-Endüstri Merkezi'nde ikincisi düzenleniyor.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 21.11.2012
Saat: 19:00 - 21:30
Süre: 2 saat 30 dakika
Max Katılımcı: 600
Ücret:

Ücretsiz

Bilgilendirme

Konferans simultane olarak İngilizce’den Türkçe’ye çevrilecektir. Sınırlı kontenjan nedeni ile katılım için kayıt yaptırmak gereklidir.

 

İlk etkinlikle aynı mekanda (YEM Etkinlik Salonu) gerçekleşecek olan Mimaride Işık Vol. 2 sektörün önde gelen mimar, iç mimar ve aydınlatma tasarımcılarını aynı çatı altında buluştururken önemli projelere ev sahipliği yapacak.
 
Philips’in ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan etkinlikte, aydınlatma tasarımının mimari ve kentsel tasarımdaki yeri ve öneminin, aydınlatma tasarımcıları ve mimarların projeleri ile aynı platformda tartışılması sağlanacak. Tartışmaların bel kemiğini mimar - aydınlatma tasarımcısı işbirliği ve bu işbirliğinin projelere, şehre, dolayısıyla yaşam kalitemize katkıları oluşturacakken; etkinlik dünyaca ünlü mimar ve aydınlatma tasarımcılarına ev sahipliği yapacak. 
 
Etkinlikte yer alacak projelerin başında Mumbai'nin en yeni, büyük ve prestijli projelerinden biri olan Worli Mahalaxmi geliyor. Karma işlevli 3 yapı bloğundan oluşan projenin mimari tasarımı Foster + Partners, aydınlatma tasarımı ise DHA Design tarafından yapıldı. Alışveriş, ofis ve konut işlevlerini bir araya getiren tasarım şimdiden tüm dikkatleri üzerinde toplamış durumda. Önemli bir detay ise projenin dünya lansmanının da bu etkinlikte gerçekleşecek olması. Katılımcılar bu özel projenin detaylarına dünya ile birlikte ilk defa şahit olacaklar. 
 
Omkar Worli’yi hem mimari hem de mühendislik tasarımı ile dikkat çeken İngiltere'deki Twin Sails Köprüsü izliyor. Kentin simgesi haline gelen köprü, Wilkinson Eyre Architects tarafından tasarlanırken aydınlatma tasarımını Speirs + Major üstlendi. “ALLight & Architecture Design” ödülüne de sahip proje, gece köprü ile kullanıcılar arasında kurduğu özel ilişki sayesinde etkileyici bir çözüm sunuyor.
 
Bu büyük projeleri tanıtacak ve aydınlatma tasarımı hakkında tartışacak isimler ise şöyle:  Foster + Partners’dan mimar Ricardo Mateu; DHA Design’dan aydınlatma tasarımcısı Peter Fordham; Wilkinson Eyre Architects’ten mimar James Marks ve Speirs + Major’dan aydınlatma tasarımcısı Carrie Donahue Bremner.
 

18.30–19.00 Kayıt
19.00–19.05 Açılış Konuşmaları
19.05–19:50 Worli Mahalaxmi
Ricardo Mateu – Foster &Partners 
Peter Fordham – DHA Design
19.50–20.30 Twin Sails Bridge, 
James Marks – Wilkinson Eyre Architects
Carrie Donahue Bremner– Speirs+Major
20.30–21.30 İkram