Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
Mimarlık ve Öğrenmenin Yeni Yolları

Mimarlık ve Öğrenmenin Yeni Yolları

VitrA çağdaş Mimarlık Dizisi'nin 3. kitabı için Türkiye'ye gelecek Mimar Dorte Mandrup, farklı eğitim modelleri ile yapıları arasındaki bağlantıyı anlatacak.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Toplantılar

Tarih: 22.01.2014
Saat: 18:00 - 21:00
Yer:

YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ

Süre: 3 saat
Max Katılımcı: 200
Ücret:

Ücretsiz

Bilgilendirme

Konferans simultane olarak İngilizce’den Türkçe’ye çevrilecektir

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin 3 yıl önce başlattığı “VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi” kapsamında hazırlanan Eğitim Yapıları kitabı, okuyucularla buluşmaya hazırlanıyor. 20 yıllık tecrübesiyle birçok eğitim yapısına imza atan Mimar Dorte Mandrup, kitabın 22 Ocak 2014 Çarşamba günü Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilecek tanıtım gecesine konuşmacı olarak katılacak. Eğitim yapılarının yenilenmesine odaklı projeleriyle tanınan Danimarkalı mimar, farklı eğitim modelleri ile yapıları arasındaki bağlantıyı içeren bir konuşma gerçekleştirecek. Mimar Şebnem Yalınay Çinici’nin moderasyonunu yapacağı “Mimarlık ve Öğrenme’nin Yeni Yolları” başlıklı konuşmada; eğitim yapılarının mimarisinin başarıya katkısı, eğitim ortamlarının farklı disiplinlere göre düzenlenmesi gibi konulara değinecek. 

 

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi kapsamında yayımlanacak “Eğitim Yapıları” başlıklı kitapta; Türkiye’de 2000 yılı sonrasında inşa edilen okul öncesi eğitim yapıları, kampüsler, teknoparklar, ArGe merkezleri gibi eğitimle doğrudan ilişkili yapılardan örnekler yer alıyor. Türkiye’de çağdaş mimarlık alanında kaynak ve bellek oluşturmayı amaçlayan kitabın editörlüğünü Banu Binat ve Neslihan Şık yapıyor. Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan kitap, VitrACagdasMimarlikDizisi.com adresinden e-kitap formatında da temin edilebilecek.