Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
PAUL ANDREU - 40 Yıllık Mimari Deneyim

PAUL ANDREU - 40 Yıllık Mimari Deneyim

Tecrübeli mimar Paul Andreu, 22 Ekim 2010 Cuma günü 19.00'da Yapı-Endüstri Merkezi'nde "40 Yıllık Mimari Deneyim: Roissy 1'den Pekin Opera Binası'na" başlıklı bir konferans verecek. Konferans Culturesfrance, Fransa Dış İşleri Bakanlığı katkısı ve İzmir Fransız Kültür Merkezi işbirliği ile İstanbul Fransız Kültür Merkezi tarafından düzenleniyor.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 22.10.2010
Saat: 18:30 - 22:00
Süre: 3 saat 30 dakika
Max Katılımcı: 400
Ücret:

Ücretsiz

40 yılı aşkın süredir yapı ve mimarlık sektörünü buluşturan Yapı-Endüstri Merkezi, dünyanın önde gelen tasarımcı ve mimarlarını ilgilileri ile biraraya getirerek, sektördeki mesleki iletişim ortamı kalitesinin yükseltilmesini ve dünya tasarım pratiği bileşenlerinin Türkiye’de de eş zamanlı olarak tartışılabileceği ortamlar yaratmayı amaçlıyor. Bu kapsamda, Ekim ayı boyunca farklı konu ve kapsamdaki etkinliklerle dünyaca ünlü isimleri ağırlayacak Yapı-Endüstri Merkezi, tecrübeli Fransız Mimar Paul Andreu Konferansı’na ev sahipliği yapıyor.

1938 Bordeaux doğumlu, havaalanı inşaatı uzmanı Paul Andreu, 1979 yılında mimari ve mühendislik müdürü olduğu Aeroports de Paris’de kırk yılı aşkın bir süre çalıştı. Andreu’nün çalışmaları arasında Paris Charles De Gaulle havalimanının başta olmak Nice ve Bordeaux’da dahil Fransa’nın değişik havalimanları yer alıyor.  Andreu ayrıca Abu-Dabi, Cakarta, Kahire ve Şanghay havaalanlarının tasarım ve inşaatlarını da gerçekleştirdi. Farklı mimari alanlara da açılan Andreu 2007 yılında açılan Pekin Opera Binası’nın da mimarıdır. 1966 yılında Güzel Sanatlar Akademisi üyesi seçilen Andreu, alanında en saygın ödüllerden biri olan Globe Cristal’a layık görüldü. Son on yıldır yazın alanında da çalışan Andreu, bu süre içinde iki mesleki yayın, iki de romana imza attı.

 

18.30–19.00 Kayıt
19.00–20.00 Konferans

 • Bölüm 1

  Bölüm 1

  PAUL ANDREU - 40 Yıllık Mimari Deneyim

  Oynat
 • Bölüm 2

  Bölüm 2

  PAUL ANDREU - 40 Yıllık Mimari Deneyim

  Oynat