Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
PECHA KUCHA NIGHT İSTANBUL VOL.9

PECHA KUCHA NIGHT İSTANBUL VOL.9

Yaratıcı alanlarda çalışanları ve üretenleri buluşturan bir platform olarak İstanbul şehir hayatının önemli bir parçası haline gelen Pecha Kucha Night, 12 Mayıs 2011'de yeni konular ve katılımcılarla yine karşınızda!
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 12.05.2011
Saat: 20:30 - 22:30
Süre: 2 saat
Max Katılımcı: 100
Ücret:

Ücretsiz

Pecha Kucha Night Istanbultakipçileri, 12 Mayıs’ta saat tam 20.20’de 9. kez bir araya geliyor. Tasarımcılar, mimarlar, iletişimciler, modacılar, akademisyenler, medya çalışanları ve daha pek çok yaratıcı alandan gelip yenilikçi projelerini paylaşan profesyoneller yine Yapı Endüstri Merkezi’nde buluşacak.

Pecha Kucha Japonca ‘fis-kos’ anlamına geliyor. Pecha Kucha Night ise yaratıcı işlerin, formaliteden uzak ve kolay bir biçimde gösterilmesini sağlayan bir sunum formatı. Pecha Kucha Night’ın başlıca amacı kısa ve öz sunumlarla ilgi seviyesini yüksek tutarak bir gece içinde birçok kişinin yaratıcı fikir, kavram, ürün ve hayallerini seyirci ile paylaşabilmesini sağlamak ve yenilikçiprojeler, ilginç fikirler ve yaratıcı insanlarla tanışma fırsatı yakalamak.

Teknoloji, tasarım, moda, iletişim, sanat, şehir, mimari ve akademik dünyadan öncü isimlerin sunum yapacağı 12 MAYIS’taki etkinliğe katılacak konuşmacılardan bazıları ise şöyle;

Cem Bender - Actor/Architect

SALT

Yeşim Özsoy - GalataPerform

Emre Erbiber - IKSV

Erdem Dilbaz - Nerdworking

40 yılı aşkın süredir mimarlık, tasarım ve yapı sektörüne önemli katkılar sağlamış bir bilgi merkezi olan Yapı-Endüstri Merkezi, etkinlik mekanı olarak Pecha Kucha Night ruhuna uygun çizgisi ile sunuculara ve dinleyicilere ilham verecek. 

Pecha Kucha Nightkar amacı gütmeyen bir paylaşım ve iletişim aktivitesi olarak aralarında Tokyo, New York, Londra, Paris, Şanghay, Sydney, Beyrut, Tel Aviv, Cape Town, Helsinki ve Pekin’in de bulunduğu dünyanın 300ü aşkın kentinde düzenli olarak yapılıyor.

34SOLO, İstanbullu yaratıcı yetenekleri dünyada hızla büyüyen bu yaratıcılık ağına 2010-2011 yılı boyunca yaptığı Pecha Kucha Night İstanbul aktiviteleri ile bağlıyor, İstanbul’u küresel bir çekim merkezi olmaya bir adım daha yaklaştırıyor.

İletişim, adres, ulaşım bilgileri ve güncel bilgi Pecha Kucha Night İstanbul Vol. 9’da

Etkinliğe katılmak için LCVlerinizi pechakucha_istanbul@soloprojeler.comadresinden bize ulaştırabilirsiniz.

PECHAKUCHA

http://www.pecha-kucha.org

Pecha Kucha Night, Şubat 2003’te Klein Dytham Mimarlık’tan Mark Dytham ve Astrid Klein tarafından genç tasarımcıların buluşup ilşkilerini genişlettiği ve işlerini kamusal alanda gösterebildikleri bir etkinlik olarak ortaya çıktı. Zamanla, 270 bin üzerinde düzenli olarak düzenlenen etkinliklerle, yaratıcılığın kitlesel kutlamasına dönüştü. Geçen yıl 600’den fazla etkinlikte 6000 bini aşkın sunum yapıldı.

Japonca’da ‘fis-kos’ anlamına gelen Pecha Kucha, basit bir formatla (20 görselx20 saniye) sunumları az ve öz tutarak hızlı bir biçimde aktarmalarını sağlıyor.

YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ [YEM] Yapı Dünyasının Bilgi Merkezi

1968 yılında kurulan Yapı-Endüstri Merkezi, yapı sektöründe mal ve hizmet üreten kuruluşlar ile yine bu sektörde çalışan profesyonel yöneticiler, mimarlar, tasarımcılar, mühendisler, müteahhitler ve yapı malzemesi kullanıcısı tüm kesimler için hizmet üreten bir bilgi merkezidir. Merkez, üretici ve kullanıcılar arasında ortak platformlar oluşturmaktadır. Uzmanlık fuarları, teknik yayınlar ve periyodikler, profesyonel bilgilendirme hizmetleri, etkinlikler, www.yapi.com.trve www.mimarizm.comportalları ile mimarlık, tasarım ve yapı sektöründe çalışan veya bu sektörlere yönelik hizmet veren tüm kuruluşlar için başlı başına bir medya grubudur. Yapı-Endüstri Merkezi, yıl bütününe yayılan çeşitli organizasyonları ile 42 yıldan beri sektörün hizmetindedir. Detaylı bilgi için: www.yem.net

Program:

19:30-20:00    Inspire Japan Banner ve Müzik

20:00               Pecha Kucha Night Filmi

20:10               Banu Durmuşoğlu- YEM Açılış (YEM Afiş)

20:10               Inspire Japan PPT Sunum

20:20               Nurten Meriçer- Inspire Japan Banner

20:25               Doğum Günü Müziği

20:30               Can’ın her  zamanki müziği ve Pecha Kucha Görselleri

20:35               Sunumlar

  • Melis Binay - Modacı
  • Hüsam Süleymangil - Klasik Keyifler
  • Gokce Su Yoğurtçuoğlu  - Mode Istanbul
  • Çağın Türker - Japonlar
  • Ara - Inspire Japan Banner ve Müzik
  • Yeşim Özsoy - Galata Perform
  • Deniz Özgün - BOX Video
  • Emre Erbirer - Saray Soytarısı
  • Masis Aram Gözbek - Boğaziçi Üniversitesi Caz Korosu