Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
PechaKucha Night Istanbul Vol.17: Çocuk Olmak

PechaKucha Night Istanbul Vol.17: Çocuk Olmak

PechaKucha Night İstanbul Vol. 17, 20 Eylül 2013 Cuma günü Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleşiyor. Bu kez, küçük sunucularımız için özel bir etkinlikle karşınızda olacağız: "çocuk Olmak".
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 20.09.2013 - 06.06.2013
Saat: 18:30
Max Katılımcı: 200
Ücret:

Ücretsiz

Gelecek neslin dünyasında neler oluyor? Onlar, bizden ne bekliyor? Ne yapmak istiyorlar? Çocuklar yaratıcı sunumları, farklı fikir ve projeleri ile bu soruların cevabını vermek için hazırlanıyor. PechaKucha Night İstanbul Vol. 17 “Çocuk Olmak” etkinliğinde yaşları 8-12 yaş aralığındaki sunucularımız tasarımdan, modaya, mimariden, teknolojiye, sağlıktan, hayvanların dünyasına kadar farklı ve ilginç sunumlarıyla sahnede olacaklar. Çocukların bu renkli dünyasını keşfetmek için sizleri de saat 18.30 dan itibaren PechaKucha Night İstanbul izleyicileri arasındaki yerinizi almaya çağırıyoruz. 

Sahneyi ilk  konuşmacımız Doğa Efe Polat açacak.Ve  günümüzün en büyük sorunlarından olan Çarpık Yapılaşmaya değinerek, neden ve nasıl ilişkisi kuracak. 
 
Hemen arkasından Mina Nazaretyan gelecek ve hepimizin çözüm aradığı minik hayatlar olan sokak kedilerini korumak üzerine projelerini anlatacak.
 
Akıllı telefonlar, bilgisayarlar, tabletler… Teknoloji ve internet çağında çocuklar neler yapıyorlar? Dünya ile iletişimleri nasıl? Sahnenin açılışını yapacak olan  Sanem Kaytancı, günümüzde hızla ilerleyen en önemli konu teknoloji ve bilgisayarlarla ilgili ne düşündüğünden bize bahsedecek. 
 
Yaşam tarzımızı ve bakışımızı belirleyen moda çılgınlığını ise modada tasarım konseptiyle Derin Karaduman ve Irmak Horoz’dan dinleyeceğiz. 
 
Yeryüzünde yalnız değiliz. Bu dünyayı paylaştığımız dostlarımız var. Peki onların yaşamlarında neler oluyor? Kumru Candar’ın sunumuyla, minik hayvanların dünyasını keşife çıkıyoruz. 
 
Kumru’nun  ardından sahne alacak Güneş Pehlivanoğlu bizi çok önemli bir gerçeğe götürecek ve dünyanın kirliliğini, sorunlarımızı anlatacak. Bir illetle baş etmek… Son olarak sahneye Sarp Türker gelerek, insanlığın sağlığı için belki de en büyük tehlike sigarayı ve zararlarını kendi bakış açısıyla gösterecek.
 
PechaKucha Night İstanbul Vol.17 "Çocuk Olmak" ta görüşmek üzere!
 
17.45 Kapı açılış /Kayıt
 
18.30 Sahne açılışı 
 
Sunumlar 
 
Doğa Efe Polat: Aşırı Yapılaşma
 
Mina Nazaretyan: Sokak Kedileri
 
Sanem Kaytancı:  Teknoloji ve Bilgisayarlardaki Son Gelişmeler
 
Derin Karaduman / Irmak Horoz:  Moda Yoksa Biz de Yokuz
 
Kumru Çandar: Minik Hayvanlar 
 
Güneş Pehlivanoğlu: Dünya Kirliliği
 
Sarp Türker: Sigara