Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
Prof. Dr. WERNER SOBEK, Geleceğin Yapı Teknolojileri

Prof. Dr. WERNER SOBEK, Geleceğin Yapı Teknolojileri

Yapı-Endüstri Merkezi, dünyaca ünlü Mimar-Yapı Mühendisi Werner Sobek'le Türk yapı sektörü ve mimarlık alanının önde gelenlerini, 30 Eylül 2010, Perşembe günü saat 19.00'da YEM Etkinlik Salonu'nda buluşturuyor.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 30.09.2010 - 09.09.2010
Saat: 18:30
Max Katılımcı: 500
Ücret:

Ücretsiz

Stuttgart, Kahire, Dubai, Frankfurt, Moskova ve New York’ daki ofisleriyle dünya çapında projelere tasarım ve mühendislik danışmanlığı veren, uluslararası üniversitelerden fahri doktora sahibi,  mimar ve yapı mühendisi Prof.Dr. Werner Sobek “Geleceğin Yapı Teknolojileri” başlıklı konferansında, sürdürülebilir yapılar, hafifletilmiş tasarım ve ilerletilmiş modern teknolojileriyle ilgili uygulamaları ve bu alandaki dünya trendlerini aktaracak.

Yapı sektörü ve mimarlık alanının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi, dünyanın önde gelen tasarımcı, mimar ve mühendislerini ilgilileri ile biraraya getirerek, sektördeki mesleki iletişim ortamı kalitesinin yükseltilmesini ve dünya tasarım pratiği bileşenlerinin Türkiye’de de eş zamanlı olarak tartışılabileceği ortamlar yaratmayı amaçlıyor. Bu kapsamda, 2009 yılından bu yana dünyaca ünlü isimleri ağırlayan Yapı-Endüstri Merkezi’nin yeni konuğu midek / ERA koordinasyonu ile Alman yapı mühendisi ve mimar Prof. Dr. Werner Sobek olacak.

Frei Otto ve Jörg Schlaich’ın öğrencisi, mimar, inşaat mühendisi ve yapı mühendisi Werner Sobek tüm dünyada tasarım, mühendislik ve sürdürülebilirlik kavramlarıyla anılmaktadır. Yüksek düzeyde mühendisliği yeşil teknolojilerle harmanlayan Prof.Dr. Werner Sobek her türlü yapı ve malzeme türü ile çalışmaktadır. Özellikle hafif taşıyıcı sistemler, yüksek yapılar ve saydam cephe sistemleri konusunda uzman olan Sobek’in diğer uzmanlık alanı ise çelik, cam, titanyum, tekstil, ahşap strüktürler ve sürdürülebilir yapı konseptleridir. 2008 yılından bu yana Alman Sürdürülebilir Yapılar Konseyi Başkanlığı’nı yürüten Sobek, Stuttgard Üniversitesi Hafif Stüktürler ve Konsept Tasarımı Bölümü Başkanı ve Şikago Illinois Institute of Technology’nin de Mies van der Rohe Profesörü’dür.

Yapı-Endüstri Merkezi’nde vereceği konferansta Sobek, uzmanı olduğu geleceğin yapı teknolojilerini sürdürülebilirlik boyutuyla birlikte izleyicilerle paylaşacak.

 

 

18:30 - 19:00 Kayıt
19:00 - 19:05 Açılış Konuşmaları
   Prof.Dr. Ertun Hızıroğlu, midek/ERA
19:05 - 20:00 “Geleceğin Yapı Teknolojileri” Konferansı, Prof.Dr. Werner Sobek
20:05 - 20:20  Genel Değerlendirme ve Soru Cevap
    Prof.Dr. Werner Sobek ve Y.Mimar Ali Hızırıoğlu
20.20 - 20:45 Şarap İkramı

  • Bölüm 1

    Bölüm 1

    Prof. Dr. WERNER SOBEK

    Oynat