Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
PROSteel 2012 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması

PROSteel 2012 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması

Borusan Mannesmann Boru ve Türk Yapısal çelik Derneği tarafından bu yıl 12.si düzenlenecek olan Prosteel 2012 çelik Yapı Tasarımı öğrenci Yarışması'na başvurular başladı. Yarışmada bu yılın konusu küçük ölçekteki yerleşmelerin ihtiyacına cevap verecek, modüler düzende tasarlanmış çelik taşıyıcılı bir "Otobüs Terminali" olarak belirlendi
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 02.03.2012 - 27.04.2012
Saat: 18:00
Süre: 56 gün 2 saat
Max Katılımcı: 200
Ücret:

Ücretsiz

Url: www.prosteel.org
Bilgilendirme

Yarışma başvuruları www.prosteel.org adresinden yapılmalıdır.

Yapı dünyasının bilgi merkezi olarak 42 yıldır hizmet veren Yapı-Endüstri Merkezi, (YEM) organizasyonuyla gerçekleştirilecek yarışmanın ana sponsorluğunu, Borusan Mannesmann Boru üstleniyor.

 

Yarışmanın seçici kurulu:

Yrd. Doç. Dr. İpek Yada AKPINAR (Yüksek Mimar, İTÜ Mimarlık Fakültesi),
Yakup HAZAN (Yüksek Mimar, Yakup Hazan Mimarlık),
Cem İLHAN (Yüksek Mimar, TeCe Mimarlık),
Dr. Selçuk İZ (İnşaat Yüksek Mühendisi, İz Mühendislik),
Yaşar MARULYALI -Jüri Başkanı - (Yüksek Müh. Mimar, UMO Mimarlık),
Prof. Dr. Hasan ŞENER (Yüksek Müh. Mimar, İTÜ Mimarlık Fakültesi),
Prof. Dr. Nesrin YARDIMCI (İnşaat Yüksek Mühendisi, YÜ Mühendislik Fakültesi)
 
 
Yarışmada bu yılın konusu küçük ölçekteki yerleşmelerin ihtiyacına cevap verecek, modüler düzende tasarlanmış çelik taşıyıcılı bir “Otobüs Terminali” olarak belirlendi.Yarışmaya katılacak ekip üye sayısında bu sene sınırlamaya gidilerek en çok 5 kişilik takımların oluşturulması şart koşuldu.  Ekipte Türkiye ve KKTC Üniversitelerinden en az bir mimarlık ve bir inşaat mühendisliği bölümü öğrencisi olması da ayrıca göz önünde bulundurulması gereken şartname maddelerinden. Bu sene farklı olarak, her yarışma takımı, herhangi bir Türkiye ve KKTC üniversitesinin bir mimarlık ve bir inşaat mühendisliği fakültesi öğretim elemanından danışmanlık alabilecek. Bir takımın en fazla biri mimarlık biri de inşaat mühendisliği fakültelerinden olmak üzere iki öğretim elemanı danışmanı olabileceği belirtilen yarışmada isteyen öğrenciler, www.prosteel.org sitesinde bulunan mesaj panosuna mesaj bırakarak da ekip oluşturabiliyor olacaklar. 
 
Yarışmaya son başvuru tarihi 2 Mart 2012, projelerin ise en geç 23 Mart 2012’de Yapı-Endüstri Merkezi’ne teslim edilmesi gerekiyor. Yarışmanın sonuçları 2 Nisan 2012 tarihinde www.prosteel.org web sitesinde açıklanacak. Ödüller ise 27 Nisan 2012’de Yapı-Endüstri Merkezi’nde düzenlenecek törende sahiplerini bulacak.
 
PROSteel 2012 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması’nda birinci olacak ekibe 5.500 TL, ikinci ekibe 3.500 TL ve üçüncü ekibe ise 2.500 TL tutarında para ödülü verilecek. Bu ödüllerin yanı sıra tasarımlarında ağırlıklı olarak Borusan Mannesmann ürünü kullanan ekiplerden birine 5.000 TL tutarında Borusan Mannesmann Özel Ödülü verilecek. İlk üç dereceye giren ekipler de bu özel ödülün sahibi olabilecek. 
 
Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye ve online başvuru formuna www.prosteel.org adresinden ulaşılabilir.

Yarışma başvuruları www.prosteel.org adresinden yapılmalıdır.

Son Başvuru Tarihi: 2 Mart 2012 
Proje Teslimi: 23 Mart 2012
Yarışma sonuçları: 
2 Nisan 2012 
Ödül Töreni: 27 Nisan 2012