Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
PROSteel 2014 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması

PROSteel 2014 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması

Türk Yapısal çelik Derneği ve Borusan Mannesmann tarafından düzenlenen PROSteel 2014 çelik Yapı Tasarımı öğrenci Yarışması'na başvurular başlıyor. Yarışmada tüm kategorilerde ödül miktarları arttırıldı. 1'incilik ödülünün 8 bin, Borusan Mannesmann özel ödülü'nün ise 7 bin 500 lira olacağı bu yılki yarışmanın konusu "Afet Konutları çelik Sistem Tasarımı" olarak belirlendi.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Yarışmalar

Tarih: 28.03.2014
Saat: 08:30 - 17:30
Yer:

YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ

Süre: 9 saat
Max Katılımcı: 700
Ücret:

Ücretsiz

Url: http://www.prosteel.org
Bilgilendirme

Ayrıntılı bilgi için: www.prosteel.org

 

Canlı Yayını İzlemek için tıklayınız

 

Ana sponsorluğunu Borusan Mannesmann’ın yaptığı PROSteel 2014 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması'na başvurular başladı. Türk Yapısal Çelik Derneği ve Borusan Mannesmann tarafından bu yıl 14'üncüsü düzenlenen yarışmanın organizasyonu Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından yapılıyor. Öğrencilerin çelik malzemeyle yaratıcı çözümler geliştirerek, çelik yapı tasarımı ve uygulamaları konusunda deneyim kazanmalarına destek olmayı ve bir yandan da Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin birlikte çalışmalarını teşvik etmeyi amaçlayan yarışmaya talep her geçen gün artıyor.
 
Konusu bu yıl “Afet Konutları Çelik Sistem Tasarımı” olarak belirlenen yarışmaya katılan ekiplerde en az bir mimarlık ve bir inşaat mühendisliği bölümü öğrencisi olması gerekiyor, ekipler en fazla 5 kişiden oluşabiliyor. Son başvuru tarihi 28 Mart 2014 olan yarışmada projelerin en geç 8 Nisan 2014 Salı günüsaat 17:00’a kadar Yapı-Endüstri Merkezi'ne teslim edilmesi gerekiyor. Öğrencilerin danışman olarak öğretim üyelerinden destek alabilecekleri yarışmaya başvurular bu sene de Borusan Mannesmann facebook sayfasından yapılacak. www.facebook.com/BorusanMannesmannBoru
 
Prosteel jüri başkanlığına yeni isim
 
PROSteel 2014’te bu sene farklı alanlardan önemli isimleri buluşturan bir jüri yer alacak. Prof. Dr. Yüksek Mühendis Mimar Hasan Şener’in Başkan olduğu jüri; Prof. Dr. Yüksek İnşaat Mühendisi Nesrin Yardımcı, Yüksek Mühendis Mimar Yaşar Marulyalı, Dr. Yüksek İnşaat Mühendisi Selçuk İz, Yüksek Mimar Kerem Erginoğlu, Prof. Dr. Yüksek Mimar Celal Abdi Güzer, Prof. Dr. Yüksek Mimar Ayhan Usta’dan oluşuyor.
 
Öğrencileri rekor ödüller bekliyor
 
PROSteel 2014 Yarışması’nda bu sene rekor ödüller veriliyor. Birinci olacak ekibe 8 bin TL, ikinci ekibe 5 bin TL, üçüncü ekibe ise 3 bin 500 TL para ödülü verilecek. Bunun yanı sıra, tasarımlarında ağırlıklı olarak Borusan Mannesmann ürünleri kullanan ekiplerden biri 7 bin 500 TL tutarında Borusan Mannesmann Özel Ödülü’nün sahibi olacak. Ayrıca toplam 5 gruba da 5 bin TL değerinde Mansiyon ve Teşvik ödülü verilecek.
 
Yarışmanın sonuçları 18 Nisan Cuma 2014 tarihinde www.prosteel.org, www.tucsa.org web sitelerinde ve Borusan Mannesmann facebook sayfasında açıklanacak. www.facebook.com/BorusanMannesmannBoru
 
 
Kayıt İçin Son Başvuru Tarihi: 28 Mart 2014
 
Soru Sorma Son Tarihi: 24 Ocak 2014
 
Soruların Yanıtlanması: 31 Ocak 2014
 
Proje Son Teslim Tarihi: 08 Nisan 2014
 
Jüri Değerlendirme Toplantısı: 14 Nisan 2014
 
Sonuçların Açıklanması: 18 Nisan 2014
 
Ödül Töreni: Duyurulacaktır.