Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
PROSteel 2016 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması

PROSteel 2016 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması

Ana sponsorluğunu Borusan Mannesmann’ın yaptığı PROSteel 2016 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması'na başvurular 29 Nisan'a kadar uzatıldı. Türk Yapısal Çelik Derneği ve Borusan Mannesmann tarafından Yapı-Endüstri Merkezi organizasyonuyla bu yıl 16’ncısı düzenlenen yarışmada öğrencilerden haftanın bir günü pazar yeri olarak kullanılacak, diğer günler kentin sosyal –kültürel ve sanatsal vb. etkinliklerine olanak verecek 2000 – 2500 m2 büyüklüğünde bir mekan tasarlamaları bekleniyor. Son başvuru ve teslim tarihi 29 Nisan 2016 Cuma günü saat:23:59’dur.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Yarışmalar

Tarih: 29.04.2016
Saat: 23:59 - 23:59
Yer:

YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ

Bilgilendirme"Semt Pazar Yeri" Tasarımı

Ana sponsorluğunu Borusan Mannesmann’ın yaptığı PROSteel 2016 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması'na başvurular 29 Nisan'a kadar uzatıldı. Türk Yapısal Çelik Derneği ve Borusan Mannesmann tarafından Yapı-Endüstri Merkezi organizasyonuyla bu yıl 16’ncısı düzenlenen yarışmada öğrencilerden haftanın bir günü pazar yeri olarak kullanılacak, diğer günler kentin sosyal –kültürel ve sanatsal vb. etkinliklerine olanak verecek 2000 – 2500 m2 büyüklüğünde bir mekan tasarlamaları bekleniyor.

Ekipler oluşturulurken dikkat edilmesi gereken konuların başında ekiplerin en fazla 5 kişiden oluşturulabilecek olması ve en az bir mimarlık, bir inşaat mühendisliği bölümü öğrencisi içermesi gerektiği geliyor. Yarışmaya katılan öğrencilerin çelik yapı tasarımı ve uygulamaları konusunda deneyim kazanmalarına destek olmayı ve bir yandan da Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin birlikte çalışmalarını teşvik etmeyi amaçlayan yarışmaya talep her geçen gün artıyor.
Son başvuru ve teslim tarihi 29 Nisan 2016 olan yarışmada katılımcıların yarışmaya kayıt için son başvuru tarihine kadar facebook üzerinden kayıt formunu doldurmaları (www.facebook.com/BorusanMannesmannBoru adresinden) gerekiyor.
 
Baskı göndermek yok, her şey dijital! 

Öğrencilere verilen yüksek ödül miktarlarının yanı sıra bu yıl öğrencilerin katılım masraflarını minimuma indirmek amacıyla; www.prosteel.org web sitesi dijital yüklemeye olanak sağlayacak ve Istanbul dışından katılan son elemeye kalan projelerin sahiplerinin ödül törenine geliş-gidiş masrafları yarışma tarafından karşılanacaktır.

Yarışmacıların projelerin son hallerini en geç 29 Nisan 2016 Cuma günü saat 23.59’a kadar www.prosteel.org adresinin ilgili bölümüne 50 MB’ı aşmayacak şekilde tüm belge ve paftalarını hepsi tek bir dosya içinde zip dosyası olarak yüklenmesi gerekiyor.


Konusunda Uzman Seçkin Jüri Kurulu

PROSteel 2016’da farklı alanlardan önemli isimleri buluşturan bir jüri heyeti yer alıyor. Prof. Dr. Yüksek Mühendis Mimar Hasan Şener’in Başkan olduğu jüri; Yüksek Mimar Prof. Dr. Ayhan Usta, Mimar Cem Sorguç, İnşaat Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Nesrin Yardımcı, İnşaat Yüksek Mühendisi Dr. Selçuk İz, Yüksek Mimar Dr. Selim Velioğlu ve Yüksek Mühendis Mimar Yaşar Marulyalı’dan oluşuyor. 


Öğrencileri bekleyen ödüller

PROSteel 2016 Yarışması’nda bu sene de rekor ödüller veriliyor. Birinci olacak ekibe 8 bin TL, ikinci ekibe 5 bin TL, üçüncü ekibe ise 3 bin 500 TL para ödülü verilecek. Bunun yanı sıra, tasarımlarında ağırlıklı olarak Borusan Mannesmann ürünleri kullanan ekiplerden biri 7 bin 500 TL tutarında Borusan Mannesmann Özel Ödülü’nün sahibi olacak. Ayrıca toplam 5 bin TL değerinde Mansiyon ve Teşvik ödülü verilecek. Son elemeye kalan projelerin katılımcılarına ise “PROSteel 2016 BAŞARILI KATILIM BELGESİ” verilecektir.

6 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşecek jüri değerlendirmesi sonrası açıklanacak sonuçlara göre tüm projelerin sergileneceği, öğrencilerin projelerini jüri ile tartışabileceği kolokyum ve ödül töreninde ise ödül grubu ve eşdeğer mansiyonların sıralaması duyurulacaktır.

Detaylı bilgi için www.prosteel.org adresini ziyaret ediniz. 
Yarışmanın İlanı : 26 Ekim 2015
Soru Sorma Son Tarihi : 26 Kasım 2015
Soruların Yanıtlanması : 3 Aralık 2015
Kayıt İçin Son Başvuru Tarihi : 29 Nisan 2016
Proje Son Teslim Tarihi : 29 Nisan 2016
Jüri Değerlendirme Toplantısı : 6 Mayıs 2016
Sonuçların Açıklanması : Kolokyumda açıklanacaktır.
Kolokyum ve Ödül Töreni : Duyurulacaktır

Ayhan Usta, Prof. Dr.

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Cem Sorguç

CM Mimarlık Kurucusu

Hasan Şener, Prof. Dr.

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi

Nesrin Yardımcı, Prof. Dr.

Yeditepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi

Selçuk İz, Dr.

İz Mühendislik

Yaşar Marulyalı

UMO Mimarlık