Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
RE 201-2 Türk Gayrimenkul Yatırım Fonlarında İlk 9 Ay

RE 201-2 Türk Gayrimenkul Yatırım Fonlarında İlk 9 Ay

ULI 2015 eğitim programı, temel kavramlarla başlayarak, gayrimenkul fonları, özel sermaye, AVM yönetimi ve yeniden yapılandırma ve benzeri daha ileri konuların işlendiği bir biçimde planlanmış bulunmaktadır. Program, esas itibariyle gayrimenkul sektörünün genç çalışanlarının eğitimine yönelik olarak düşünülmüştür. Eğitimlerin amacı gayrimenkul sektöründeki farkındalığı arttırarak, müşteri beklentilerini karşılayabilen kaliteli eleman yetiştirmektir.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Toplantılar

Tarih: 26.03.2015
Saat: 09:30 - 12:30
Yer:

YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ

Süre: 3 saat
Max Katılımcı: 50
Ücret: 400,00 TL
Bilgilendirme

Etkinlik, ULI üyelerine 150 TL + KDV’dir. 

ULI 2015 eğitim programı,  temel kavramlarla başlayarak, gayrimenkul fonları, özel sermaye, AVM yönetimi ve yeniden yapılandırma ve benzeri daha ileri konuların işlendiği bir biçimde planlanmış bulunmaktadır. Program, esas itibariyle gayrimenkul sektörünün genç çalışanlarının eğitimine yönelik olarak düşünülmüştür. Eğitimlerin amacı gayrimenkul sektöründeki farkındalığı arttırarak, müşteri beklentilerini karşılayabilen kaliteli eleman yetiştirmektir. 


İleri Seviye Gayrimenkul Eğitimi: RE 201-2 Türk Gayrimenkul Yatırım Fonlarında İlk 9 ay 

•Tebliğlerin yürürlüğe girmesinden bu yana ne gelişmeler oldu? 
•Sıkça sorulan sorular ve dile getirilen sorunlar 
•Gayrimenkul Yatırım Fonları – Sermaye Piyasaları ve Türk inşaat sektörü 
•Yabancı yatırımcının gözünden Gayrimenkul Yatırım Fonları ve Türk Gayrimenkul Yatırım Fonları 
•Türkiye’de Gayrimenkul Yatırım Fonu yönetmek 


Konuşmacılar Hakkında:

Umurcan Gago - PwC Türkiye Vergi ve Hukuk Hizmetleri Ortağı

Umurcan Gago, PwC’ye katılmadan önce Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bünyesinde  finansal analist ve araştırma uzman yardımcısı olarak görev yapmıştır. 1998 yılında PwC’ye katılmış ve Temmuz 2008’de şirket ortağı olmuştur.
Halen PwC Türkiye Asset Management Lideri olmanın yanı sıra vergi ve hukuk hizmetleri bölümünde finansal hizmetleri liderliği görevini sürdürmektedir.

Umurcan’ın uzmanlık alanı daha çok uluslararası finansal işlemler, finansal yapılar ve ürünler, konvansiyonel ve yapılandırılmış finansal ürünler, yatırım bankacılığı ürünleri, uluslararası vergi planlaması, menkul kıymetler hukukuna ilişkin konular, ve finansal yapılandırma gibi konulardır.
Danışmanlık yaptığı müşteriler arasında yatırım ve ticaret bankaları, mal varlığı yöneticileri ve özel bankalar, sigorta ve emeklilik şirketleri, sermaye piyasası şirketleri, yatırım ve özel sermaye fonları, varlık yöneticileri ve kurumsal hazine sorumluları bulunmaktadır. 

Uluslararası finans hukuku ve karşılaştırmalı vergi hukuku konularında yazdığı makaleler birçok dergi ve gazetede yayımlanmıştır. Bunun yanında çeşitli seminer ve eğitim programlarına konuşmacı olarak katılmıştır.
Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Istanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Washington College of Law gibi kurumlara misafir konuşmacı ve konuk eğitmen olarak katılmıştır. Ayrıca, Türkiye Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) Sermaye Piyasaları Çalışma Grubu’nun bir üyesidir. 
Umurcan İstanbul Barosu’na kayıtlı ve SMMM (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir) ünvanına sahiptir. 


Mehmet Erktin - Omurga Yapı  Yatırımları A. Ş. Kurucu Ortağı

Omurga Yapı  Yatırımları A. Ş. Kurucularından olan Mehmet Erktin, kariyerinin ilk 23 yılını Tekfen Holding’in Türkiye, Suudi Arabistan ve Almanya’daki çeşitli şantiye ve şirketlerinde geçirdi. 
Mayıs 2011 sonunda Tekfen Holding Başkan Yardımcısı ve Tekfen OZ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı iken ayrılarak Omurga Yapı Yatırımları AŞ’nin kuruluşuna katıldı.
Robert Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, Case Western Reserve University’de İnşaat Mühendisliği konusunda yüksek lisans yaptı. Harvard Business School’da Advanced Management Program’ını tamamladı.

John Forbes - John Forbes Consulting Kurucusu

John Forbes, gayrimenkul sektörünün hızlı değişen alanları olan ürün geliştirme, yönetişim ve gayrimenkul fonları mevzuatı gibi alanlarda gayrimenkul yatırımcılarına ve yöneticilere hizmet veren bağımsız bir danışmandır. Kendisi halihazırda, İngiltere’de ve diğer Avrupa ülkelerinde yüksek profilli açık ve kapalı uçlu gayrimenkul fonlarının yeniden yapılandırılması ve yeni fonların kurulması konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. Forbes, ayrıca gayrimenkul yatırımcılarına hizmet sağlayıcılara mevzuatla ve diğer değişikliklerle ilgili stratejik implikasyonlar konusunda da danışmanlık hizmeti vermektedir. 
25 yılı aşkın bir süre PwC’de çalıştıktan sonra, John 2013 yılında John Forbes Danışmanlık LLP şirketini kurmuş olup, ayni zamanda UBS Triton Gayrimenkul Fonu Bağımsız Denetim Kurulu’nun da Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.  ULI Hakkında:
Amacı arazi kullanımı, gayrimenkul, kentleşme ve sürdürülebilirlik alanında sorumlu bir şekilde önderlik yaparak çevreyi bir bütün olarak zenginleştirmek olan ULI, kar amacı gütmeyen bir araştırma ve eğitim kuruluşu olarak 1936 yılında kurulmuş olup en iyi ve sürdürülebilir arazi kullanım ve yerleşim siyasetlerini ve uygulamalarını desteklemektedir. Dünya çapında özel sektörde ve kamu sektöründe imar işlerine ilişkin alanları temsil eden 30.000’den fazla üyesiyle ULI, sektörün en önde gelen, fikir, bilgi ve deneyim değiş tokuşu gerçekleştirilen, alanlar arası forumu statüsüyle, üyelerinin paylaşma, yol gösterme ve sorun çözme yoluyla geliştikleri bir düşünce üretme merkezidir. 

9.30 – 11.00 İlk bölüm

11.00 – 11.30 Ara

11.30 – 12.30 Interaktif Soru Cevap Bölümü
                          Ana panelist ve Moderatör:  Umurcan Gago/GSG
                          Panelistler: John Forbes /John Forbes Consulting
                                               Mehmet Erktin/Omurga 

  • IMG_7839.jpg                
  • IMG_7840.jpg                
  • IMG_7841.jpg                
  • IMG_7843.jpg                
  • IMG_7844.jpg                
  • IMG_7846.jpg                
  • IMG_7847.jpg                
  • IMG_7849.jpg                
  • IMG_7851.jpg                
  • IMG_7852.jpg