Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
RE 202 İslami Finans

RE 202 İslami Finans

Urban Land Institute (ULI) Türkiye eğitimleri devam ediyor! Yıl boyunca arazi kullanımı, gayrimenkul, kentleşme ve sürdürülebilirlik alanında eğitimler düzenleyecek ULI Türkiye’nin ikinci dersi ileri seviye gayrimenkul eğitim serisi kapsamında RE 202 İslami Finansman, İslami finans enstrümanları ve genel kavramları 12 Haziran Perşembe günü YEM’de mercek altına alınacak.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Toplantılar

Tarih: 12.06.2014
Saat: 09:30 - 12:30
Yer:

YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ

Süre: 3 saat
Max Katılımcı: 50
Ücret: 350,00 TL
Bilgilendirme

Eğitim, ULI üyelerine 150 TL + KDV'dir.

Urban Land Institute (ULI) Türkiye eğitimleri devam ediyor!

Yıl boyunca arazi kullanımı, gayrimenkul, kentleşme ve sürdürülebilirlik alanında eğitimler düzenleyecek ULI Türkiye’nin ikinci dersi ileri seviye gayrimenkul eğitim serisi kapsamında RE 202 İslami Finans, İslami finans 
enstrümanları ve genel kavramları 12 Haziran Perşembe günü YEM’de mercek altına alınacak.

ULI 2014 eğitim programı,  temel kavramlarla başlayarak, gayrimenkul fonları, özel sermaye, AVM yönetimi ve yeniden yapılandırma ve benzeri daha ileri konuların işlendiği bir biçimde planlanmış bulunmaktadır. Program, esas itibariyle gayrimenkul sektörünün genç çalışanlarının eğitimine yönelik olarak düşünülmüştür. Eğitimlerin amacı gayrimenkul sektöründeki farkındalığı arttırarak, müşteri beklentilerini karşılayabilen kaliteli eleman yetiştirmektir. 

İleri Seviye Gayrimenkul Eğitimi: RE 202 İslami Finans 

Orta/üst düzey yöneticilerin katılımının beklenildiği eğitim kapsamında; Geleneksel finansman vs İslami finans karşılaştırması, İslami finans enstrümanları ve genel kavramlar, fırsatlar ve Kentsel Dönüşümün Finansmanında İslami Finans Enstrümanları konuları ele alınarak detaylar masaya yatırılacak . 

Eğitmen Hakkında;

2012 yılından bu yana Borsa İstanbul'da çalışan Dr. Orhan Erdem, insan psikolojisinin finansal kararlara etkileri, gayrimenkul finansmanı ve İslami Finans üzerine araştırmalar yapmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi Fizik Ö. Bölümünden mezun olan Erdem, yüksek lisansını da aynı üniversitede Ekonomi bölümünde yapmış, doktorasını ise Universitat Autònoma de Barcelona’da tamamlamıştır. 2005-2012 yılları arasında ise Bilgi Üniversite’nde öğretim üyesi olarak ekonomi ve finans dersleri vermiştir.

ULI Hakkında:
Amacı arazi kullanımı, gayrimenkul, kentleşme ve sürdürülebilirlik alanında sorumlu bir şekilde önderlik yaparak çevreyi bir bütün olarak zenginleştirmek olan ULI, kar amacı gütmeyen bir araştırma ve eğitim kuruluşu olarak 1936 yılında kurulmuş olup en iyi ve sürdürülebilir arazi kullanım ve yerleşim siyasetlerini ve uygulamalarını desteklemektedir. Dünya çapında özel sektörde ve kamu sektöründe imar işlerine ilişkin alanları temsil eden 30.000’den fazla üyesiyle ULI, sektörün en önde gelen, fikir, bilgi ve deneyim değiş tokuşu gerçekleştirilen, alanlar arası forumu statüsüyle, üyelerinin paylaşma, yol gösterme ve sorun çözme yoluyla geliştikleri bir düşünce üretme merkezidir.


09:30 – 10:45 İlk bölüm
10:45 – 11:00 Ara
11:00 – 11:45 İkinci bölüm
11:45 – 12:30 Soru Cevap