Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
Sağlıklı Yerleşimler Konferans ve Paneli

Sağlıklı Yerleşimler Konferans ve Paneli

Urban Land Institute (ULI) uzun yıllardır, sağlığın toplumların yaşantısının en önemli unsuru olduğu bilinciyle, insan sağlığı ve gelişme arasındaki bağlantıyı kuran tartışmalarda ve projelerde aktif rol almaktadır. ULI Sağlıklı Yerleşimler İnşa Etme Girişimi, bu temelde, çeşitli araştırma, yayın, toplantı ve danışmanlık çalışmalarını içeren geniş bir programla, insanların ve toplumların sağlığını iyileştirmek üzere Enstitü’nün global network’ünü harekete geçirmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda, ULI Türkiye 25 Kasım Çarşamba günü “Sağlıklı Yerleşimler Video Konferans ve Paneli”ni DTZ Firma Kurucu Yöneticisi Firuz Soyuer moderatörlüğünde ULI Fellow Ed McMahon, Seferihisar Belediye Başkanı M. Tunç Soyer ve Kadıköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü A. Şule Sümer’in katılımıyla Yapı-Endüstri Merkezi’nde düzenleyecektir.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Video Konferans, Panel

Tarih: 25.11.2015
Saat: 15:00 - 18:00
Yer:

YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ

Süre: 3 saat
Max Katılımcı: 60
Bilgilendirme

Eğitim Ücreti: 
ULI üyesi : Ücretsiz
ULI üyesi olmayan: 150 TL + KDV

Konferans dili: Türkçe ve İngilizce’dir. 


Sağlıklı yerleşimler, dünyada yeni bir yaklaşım olarak, bu yerleşimlerde yaşayan, çalışan, öğrenim gören ve bu yerleşimleri ziyaret eden insanların fiziksel, ruhsal ve sosyal esenliklerini sağlamak üzere dizayn ve inşa edilmiş ve programlanmış yerleşimler olarak tanımlanmaktadır.

Sağlıklı yerleşimler, içinde yaşayan insanlara, 
· sağlıklı ve erişilebilir konutlar ve güvenli, konforlu ve uygun taşıma seçenekleri sunan,
· sağlıklı gıdaya, doğal çevreye ve insanların en üst düzey performans sergileyebilecekleri çeşitli konfor imkanlarına erişimini sağlayan,
· sağlıklı seçimin kolay seçim olmasını gözeten bir anlayışla dizayn edilmiş ve sağlığı gözeten malzeme ile inşa edilmiş,
· toplumsal konulara yaratıcı ve sürdürülebilir bir anlayışla yaklaşan 
yerleşimlerdir.

Dünyada, pek çok toplum yapısal çevre ile ilgili önemli sağlık sorunları yaşamaktadır. ULI ve üyeleri, uzun yıllardır, sağlığın toplumların yaşantısının en önemli unsuru olduğu bilinciyle, insan sağlığı ve gelişme arasındaki bağlantıyı kuran tartışmalarda ve projelerde aktif rol almışlardır. 

ULI Sağlıklı Yerleşimler İnşa Etme Girişimi, bu temelde, çeşitli araştırma, yayın, toplantı ve danışmanlık çalışmalarını içeren geniş bir programla, insanların ve toplumların sağlığını iyileştirmek üzere Enstitü’nün global network’ünü harekete geçirmeyi amaçlamaktadır.

25 Kasım’da düzenlenen Sağlıklı Yerleşimler Konferans ve Paneli, bir yandan konu ile ilgili dünyanın önde gelen uzmanlarından ULI Fellow Ed McMahon’un sunumuyla bu çalışmaları Türkiye’ye tanıtmayı, diğer yandan da, Türkiye’de uygulanmakta olan yavaş kentler (Cittaslow) gibi örnekleri ve çeşitli belediyelerimizde hayat bulan uygulamaları tanıtmayı ve tartışmayı amaçlamaktadır. Türkiye örneklerinin ele alınacağı panelde, DTZ Firması Kurucu Yöneticisi Firuz Soyuer’in yönetiminde, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Kadıköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Şule Sümer konuşmacı olarak yer almaktadır.

ULI Hakkında:

Amacı arazi kullanımı, gayrimenkul, kentleşme ve sürdürülebilirlik alanında sorumlu bir şekilde önderlik yaparak çevreyi bir bütün olarak zenginleştirmek olan ULI, kar amacı gütmeyen bir araştırma ve eğitim kuruluşu olarak 1936 yılında kurulmuş olup en iyi ve sürdürülebilir arazi kullanım ve yerleşim siyasetlerini ve uygulamalarını desteklemektedir. Dünya çapında özel sektörde ve kamu sektöründe imar işlerine ilişkin alanları temsil eden 30.000’den fazla üyesiyle ULI, sektörün en önde gelen, fikir, bilgi ve deneyim değiş tokuşu gerçekleştirilen, alanlar arası forumu statüsüyle, üyelerinin paylaşma, yol gösterme ve sorun çözme yoluyla geliştikleri bir düşünce üretme merkezidir. 


14:30-15:00 Kayıt

15.00-15.45 Ed McMahon (Video Konferans)

15.45-16.15 Ed McMahon Soru Cevap

16.15-16.45 Kahve arası

16.45-17.30 Sağlıklı Yerleşimler Konulu Panel 
 Moderatör: Firuz Soyuer, DTZ Pamir & Soyuer Gayrimenkul Danışmanlık A.Ş. Kurucu Ortağı
 Panelistler: Tunç Soyer, Seferihisar Belediye Başkanı
                      Şule Sümer, Kadıköy Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü

A. Şule Sümer

Kadıköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü

Ed McMahon

ULI Washington, D.C. Sürdürülebilir Gelişme ve Çevre Politikaları Charles E. Fraser Başkanı

Firuz Soyuer

DTZ Pamir & Soyuer Gayrimenkul Danışmanlık A.Ş. Kurucu ve Yönetici Ortağı

M. Tunç Soyer

Seferihisar Belediye Başkanı