Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
Şişli Halide Edip Adıvar Kültür Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması Ödül Töreni, Kolokyum ve Sergisi

Şişli Halide Edip Adıvar Kültür Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması Ödül Töreni, Kolokyum ve Sergisi

Şişli Belediyesi tarafından Yapı-Endüstri Merkezi işbirliğinde organize edilen Şişli Halide Edip Adıvar Kültür Merkezi Ulusal Mimari Proje Yarışması sonuçlandı.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 01.12.2011 - 10.12.2011
Saat: 16:00
Süre: 9 gün 2 saat
Max Katılımcı: 800
Ücret:

Ücretsiz

Bilgilendirme

Yarışma sergisi 01 Aralık-10 Aralık tarihlerinde YEM'de ziyaret edilebilir.

 

Birincilik ödülüne Erkut Sancar ve Hamza Utku Karakaya'nın projesi değer görülürken, ikinci ödülünü Sıddık Güvendi ve ekibi, üçüncülük ödülünü ise Tamer Başbuğ ve ekibi aldı. İlk üç ödülün yanı sıra yarışmada üç adet mansiyon dağıtıldı. Yarışmanın sergisi ödül töreni ve kolokyumun ardından 01-10 Aralık tarihleri arasında Yapı-Endüstri Merkezi'nde ziyaret edilebiliyor.
 
Başkanlığını Doğan Hasol'un yürüttüğü jüride Hakkı Önel, Hasan Şener, Emre Aysu, Çelen Birkan, Tanju Verda Akan, Erhan İşözen'in asli üye olarak görev aldı. Yarışmada raportörülük görevini Gürsel Akkoyunlu, Tuğçe Şimşekalp ve Güler Özdemir üstlendi.26, 27 ve 28 Kasım tarihlerinde toplanan Seçici Kurul'un  yaptığı değerlendirmeler sonucu seçilen projeler ise şu şekilde sıralanıyor:
 
Ödüller
 
1.Ödül:
17 sıra numaralı_83165 Rumuzlu proje
Erkut Sancar, Mimar (ODTÜ)_Ekip başı
Hamza Utku Karakaya, Mimar (ODTÜ)
 

2.Ödül:
04 sıra numaralı_13758 Rumuzlu proje
Sıddık Güvendi, Mimar (KTÜ) _Ekip başı
Tuna Han Koç, Mimar (KTÜ)
Barış Demir, Mimar  (Eskişehir Osmangazi Üniversitesi)
Oya Eskin Güvendi, Mimar (KTÜ)
Yardımcı 
E.Nuray Ekemen, Mimar (KTÜ)
 
3.Ödül:
19 sıra numaralı_14177 Rumuzlu proje
Tamer Başbuğ, Mimar (ADMMA) _Ekip başı
Umut Başbuğ, Mimar (ODTÜ)
Evren Başbuğ, Y.Mimar (ODTÜ)
Hasan Özbay, Y.Mimar (ADMMA)
C.Baran İdil, Şehir Plancısı Y.Müh. Mimar (İTÜ)
Aslı Özbay, Y. Mimar (MSÜ)
 
Mansiyonlar
01 sıra numaralı_04875 Rumuzlu proje: Mansiyona değer görülmüştür.
Derya Ekim Öztepe, Mimar (Y.T.Ü) _ Ekip başı
Ozan Öztepe, Mimar (Y.T.Ü)
Yardımcılar
Deniz Çubukçu, İç Mimar
Umut Sert, Mimar
Z.Sofia Török, Mimar
Elçin Alpar, Mimar       
 
05 sıra numaralı_65901 Rumuzlu proje: Mansiyona değer görülmüştür.
Mahir Ünal, Mimar (Y.Ü.) – Ekip başı
Erguvan Özgür Ünal, Mimar (İ.T.Ü) 
Melih Bulgur Mimar, (Y.Ü.)
 
12 sıra numaralı_ 26908 Rumuzlu proje: Mansiyona değer görülmüştür.
M. Murat Uluğ, Mimar (A DMMA-İ.T.Ü.)_Ekip başı
Eylem Pala Uluğ, Mimar (Eskişehir Osmangazi Üniversitesi)
Yardımcılar
Nur Olgaç, Mimar
Enes Camuzcu, Öğrenci (KOÜ)
 
 

Sergi: 01 Aralık-10 Aralık

16:00  Kolokyum

          Açılış Konuşmaları:

          Doğan Hasol (Jüri Başkanı), Yapı-Endüstri Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı
          Mustafa Sarıgül, Şişli Belediye Başkanı 

         Sunum: 
         Erhan İşözen, Mimar, Asıl Jüri Üyesi 
 
18:00  Ödül Töreni
 

  • Bölüm 1

    Bölüm 1

    Açılış Konuşmaları - Kolokyum

    Oynat
  • Bölüm 2

    Bölüm 2

    Mustafa Sarıgül Şişli Belediye Başkanı

    Oynat
  • Bölüm 3

    Bölüm 3

    Ödül Töreni

    Oynat