Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
SPACE INVADERS: Sanat ve Video Oyunu Çevresi Sergisi

SPACE INVADERS: Sanat ve Video Oyunu Çevresi Sergisi

Space Invaders, FACT Liverpool tarafından İngiltere'de ve Netherlands Institute of Media Arts (NIMK) tarafından Hollanda'da gerçekleştirilen ve çeşitli ülkeleri dolaşmayı hedefleyen uluslararası gezici bir sergidir. Kurye Video Organizasyonu ve bu iki kurumun işbirliğiyle 14-23 Eylül tarihlerinde Kurye 11: Video Art Games Special Edition etkinliği kapsamında "İçiçe Geçen İki Dünya" teması ile YEM'de olacak.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 14.09.2011 - 23.09.2011
Saat: 09:00
Süre: 9 gün 8 saat 30 dakika
Max Katılımcı: 0
Ücret:

Ücretsiz

Space Invaders, bir yandan video oyunları ve sanat arasındaki bağlantıyı, diğer yandan ise hayat ve video oyunlarının günümüz dünyasında ne derece iç içe geçtiğini inceliyor. Sanat meraklıları kadar oyun meraklılarının ve her yaştan insanın ilgisini çekebilecek olan serginin İstanbul ayağında, yeni işlerin ve oyunların eklenmesi ve video oyunları üzerine panel ve workshoplar ile geliştiriliyor.


Henüz emekleme dönemi sayılan Space Invaders yıllarından beri popüler kültür için önemli bir referans kaynağı olan video oyunları, günümüzde artan bir hızla gelişmeye devam eden bilgisayar ve oyun konsolu teknolojileri sayesinde daha gerçekçi ve inandırıcı evrenler yaratmaya ve sayısı sürekli artan oyuncuları, bu evrenlerin içine çekmeye devam ediyor. Festivalde yer alacak uluslararası ve yerel sanatçıların işleri de, oyun dünyası ve gerçek dünya arasındaki bu giderek daha bulanıklaşan sınırlara işaret ediyor. İç içe geçen bu iki dünyayı sorgulayan sergi ciddi konulara sanatsal, interaktif ve eğlenceli bir bakış açısı getirecek.


Cao Fei Cosplayers (2004), Michael Johansson Tetris (2010), Ben Jones Space Invaders graphics(2009), Walter Langelaar notmatch (2010) çalışmalarının da aralarında bulunduğu birçok işin sergileneceği Space Invaders sergisinin mekan sponsorluğunu Yapı-Endüstri Merkezi üstlenirken, duyuru sponsoru ise mimarizm.com.

 

Tüm bunların yanında Kurye 11 kapsamında video oyununa dair 2 seminer düzenleniyor. Video oyununu ve sanatın kesişimlerine dair oturumların yapılacağı seminerlerin dili ingilizce olacaktır. Seminerlere katılmak için aşağıdaki linklerden kayıt yapılması yeterli. 

Video Oyunu mu Sanat mı?

Video Oyununda Farklı Disiplinler

14 Eylül 2011

19:30-22:30 Açılış Partisi

15 Eylül 2011

13:00-18:00 Seminer: Video Oyunu mu Sanat mı?

16 Eylül 2011

10:00-18:00 Seminer: Video Oyununda Farklı Disiplinler

 

 

 • kampanyascreenshotx.jpg                
 • noquarter.jpg                
 • stairsbehind.jpg                
 • TetrisNIMk.jpg                
 • tetrisoriginal.jpg                
 • walter.jpeg                
 • spaceinvaders/                
 • Kurye Festival 11 : Space Invaders Teaser

  Kurye Festival 11 : Space Invaders Teaser

  Space Invaders: Sanat ve Video Oyunu Çevresi

  Oynat