Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
TASARIM ARAŞTIRMASI, PROTOTİPLER VE 1:1 DENEYİM

TASARIM ARAŞTIRMASI, PROTOTİPLER VE 1:1 DENEYİM

1:1 ölçekli fiziksel prototiplerle çalışmak mimarlık eğitimine henüz başlayan mimarlık öğrencisinin soyut tasarım ortamı ve somut ürün ara kesitinde düşünebilmesini sağlıyor; soyut-somut, kavramsal-materyal, doğal-yapay, analog-dijital, birim-bütün, süreç-ürün, temsil-gerçek, beden-mekan, arasında yaratıcı ilişkiler kurulabileceğini deneyimletiyor.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 05.11.2010
Saat: 09:00 - 18:00
Süre: 9 saat
Max Katılımcı: 0
Ücret:

Ücretsiz

Bu üst hedefin yanı sıra, bu süreçte, malzeme organizasyonu, sistem, doku, örüntü, geometri, strüktür, performans, optimizasyon gibi üzerine yeniden düşünülen ve dönüşen kavramlara değinilmeden geçilemiyor. 2010 yılı Ocak ayında ilkini gerçekleştirdiğimiz YTÜ İlk Yıl Mimarlık Eğitiminde 1:1 Prototipler Sergisi bu yıl da 12 grup ve yaklaşık 170 öğrenci ile birlikte gerçekleştirilecek ve tasarlanan ve üretilen 12 adet öğrenci pavyonu Ocak ayı sonunda YEM’de sergilenecektir.

Seminerle ilgili haberi izlemek için:

yapi.com.tr
mimarizm.com

Fulya Özsel Akipek

1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek Lisans ve Doktorasını Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Ortamında Mimarlık Lisansüstü Programı’nda tamamladı. Çeşitli ekiplerle birlikte girdiği uluslararası ve ulusal mimarlık yarışmalarında ödüller aldı ve workshoplar düzenledi.1997 yılından beri YTÜ Mimarlık Fakültesi’nde akademisyen olarak görev yapan Akipek, 2005 yılından beri proje yürütücülüğü yapmakta ve ilk yıl projeleri olan MTG ve MT1 projelerinin koordinasyonunda çalışmaktadır. Dijital tasarım ve üretim, prototipler, mimarlık eğitimi ve enformel eğitimle ilgili akademik çalışmalar yürüten Akipek disiplinler arası bir tasarım etkinliği olan kayıtdışı tasarım haftası organizasyonunun kurucularındandır. YTÜ BOM Lisansüstü Programı’nda Mimari Tasarım Araştırma Sürecinde Prototipler isimli dersi yürüten Akipek,, dijital üretim teknolojileri ve prototipler konusunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Eylem Erdinç

Eylem Erdinç, 1999 – 2009 yıllarında Mimarlar Ltd. Şti. mimarlık ofisinde çalışmaya başladı ve ulusal - uluslararası pek çok projede üst düzeyde görev aldı. 2009 yılından itibaren de kurduğu Eylem Erdinç Mimarlık Ofisi kapsamında profesyonel meslek hayatına devam etmektedir. Çeşitli ulusal ve uluslararası mimarlık ödülleri, ulusal mimarlık yarışmalarında jüri üyelikleri, çeşitli atölye yürütücülükleri bulunmaktadır. 2006 – 2009 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nde mimari tasarım dersi yürütücülüğünde bulundu ve 2010 yılından itibaren de İstanbul Kültür Üniversitesi’nde mimari tasarım dersi proje yürütücülüğü yapmaktadır.

Düzenleyenler:

YTÜ Mimari Tasarıma Giriş Koordinasyon Ekibi

Doç. Dr.  Şebnem Yalınay Çinici,

Arş. Gör. Dr. Fulya Özsel Akipek