Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
TIM MACFARLANE, Cam Mimarisi'nde Yapısal Çözümler İzmir Konferansı

TIM MACFARLANE, Cam Mimarisi'nde Yapısal Çözümler İzmir Konferansı

Yapı-Endüstri Merkezi, dünyaca ünlü Yapı Mühendisi ve ödüllü bir uygulayıcı olan "Dewhurst Macfarlane and Partners" Yönetici Ortağı Tim Macfarlane ile Türk yapı sektörü ve mimarlık alanının önde gelenlerini İzmir Ticaret Odası, İzmir Ekonomi üniversitesi ve ERA Şehircilik Mimarlık Müşavirlik'in katkıları ile 14 Ekim 2011 Cuma günü, saat 17.00'de İzmir Ekonomi üniversitesi'nde bir araya getiriyor!
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 14.10.2011
Saat: 17:00 - 18:30
Süre: 1 saat 30 dakika
Max Katılımcı: 650
Ücret:

Ücretsiz

Bilgilendirme

Konferans simultane olarak İngilizce’den Türkçe’ye çevrilecektir.

Harvard Graduate School of Design ve Yale Üniversitesi gibi birçok önde gelen üniversitede “mimari ve yapısal cam” konusunda çeşitli dersler veren Macfarlane, “Cam Mimarisi’nde Yapısal Çözümler” başlıklı konferansında, yapısalcı mühendisin karşılaştığı zorlukları gidermek  ve kodlanmış pratiklerin rehavetinden sıyrılan mühendisliğin, ne denli heyecan verici ve yenilikçi sonuçlar doğurabileceğini aktaracak.


Yapı sektörü ve mimarlık alanının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi, dünyanın önde gelen tasarımcı, mimar ve mühendislerini, ilgilileri ile biraraya getirerek, sektördeki mesleki iletişim ortamı kalitesinin yükseltilmesini ve dünya tasarım pratiği bileşenlerinin, Türkiye’de de eş zamanlı olarak tartışılabileceği ortamlar yaratmayı amaçlıyor. Bu kapsamda, dünyaca ünlü isimleri ağırlayan Yapı-Endüstri Merkezi’nin yeni konuğu, ERA Şehircilik Mimarlık Müşavirlik koordinasyonu,  İzmir Ticaret Odası ve İzmir Ekonomi Üniversitesi katkılarıyla İngiliz yapı mühendisi Tim Macfarlane olacak.


Tim Macfarlane, Londra ve New York'ta bulunan merkez ofisleri aracılığıyla önemli projeleri tamamlayan, 4 ortak ile uluslararası bir uygulayıcı olan  “Dewhurst Macfarlane and Partners” grubunun New York ofisinin gelişmesine katkıda bulunarak İngiltere'ye dönmeden önce, büyük ölçekli üniversite ve sanat binaları projelerini yürüterek  birkaç yıl geçirdi. Bu projeler arasında; Princeton, Chicago ve Penn State Üniversiteleri’ne dahil olan yeni binalar da bulunmaktadır. Londra ofisinde konuşlanan ekibi yönetmekte ve öncü mimarlar ile bir yandan strüktür mühendisliği ile cephe mühendisliğinin estetik için önemli olduğu çığır açıcı strüktürler üzerine çalışırken; diğer yandan ise Birleşik Krallık ve dünya çapında sanat, eğitim, konut ve kamu yapılarına yönelik mühendislik tasarımı gerçekleştirmektedir. Küçük bölüntülü cephelerden büyük kablo asılı cam duvarlara kadar her türlü yapı biriminde yapısal cam kullanımına öncülük etmiş ve grubuna İngiltere Yapısal Mühendislik Kurumu’nun "Yapısal Mühendislik Mükemmelliği Üstün Ödülü” nü kazandırmıştır. New York, Times Square’deki TKTS, uluslararası beğeni almıştır.

 

 


 

 


 

16:30 - 17:00     Kayıt

17:00 - 17:05     Açılış Konuşmaları,Prof. Dr. Ertun Hızıroğlu

17:05 - 18:00     “Cam Mimarisinde Yapısal Çözümler” Konferansı, Tim MacFarlane

18:05 - 18:20     Genel Değerlendirme ve Soru Cevap, Tim Macfarlane, Y.Mimar Ali Hızırıoğlu