Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
Tom Murphy Konferansı "Kentlerin Gelişiminde Belediyelerin Öncü Rolü"

Tom Murphy Konferansı "Kentlerin Gelişiminde Belediyelerin Öncü Rolü"

Eski Pittsburgh Belediye Başkanı Tom Murphy, ULI Türkiye ev sahipliğinde İstanbul'a geliyor. Kentlerin gelişiminde belediyelerin öncü rolünün yerel ekonomik büyümenin tetikleyicisi olarak gördüğü yapılar üzerinden mercek altına alınacağı etkinlik, 25 Şubat günü saat 15:00'te YEM'de düzenleniyor.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Konferans

Tarih: 25.02.2014
Saat: 15:00 - 19:00
Yer:

YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ

Süre: 4 saat
Max Katılımcı: 100
Ücret: 0,00 TL
Bilgilendirme

Etkinlik, ULI Üyelerine ücretsizdir. Harici ilgililerin metin altında yer alan kayıt formunu iletmeleri rica olunur. Konferans dili İngilizce olup, simultane tercüme yapılmayacaktır.

ULI Canizaro/Klingbeil Families’in Kentsel Gelişim  Başkanı ve ULI’nin 2006 yılında beri, özellikle de konut, finans, perakende ve sürdürülebilir gelişmeler konularında yaptığı çalışmalarla kıdemli üyesi olan Tom Murphy, “Kentlerin Gelişiminde Belediyelerin Öncü Rolü: Yerel Ekonomik Büyümenin Tetikleyicileri Olarak Üniversiteler, Hastaneler ve Kamu Kuruluşları” başlıklı sunumuyla sektör profesyonelleriyle buluşacak. 
 
Murphy, 1994-2005 yılları arasında Pittsburgh Belediye Başkanlığı, 1979-1993 yılları arasında ise sekiz dönem Pennsylvania Eyalet Meclisi Temsilciliği yaparak özellikle kent politikaları ve yerel yönetim çalışmalarında deneyim sahibi oldu. Bu geniş tecrübe onun kentsel dönüşüm konusunda da çalışmalar yürütmesine vesile oldu. 
 
Ocak 2006’dan beri ULI’ın Meksika Körfezi temsilcisi olarak, Katrina Kasırgası sonrası New Orleans Belediyesi’ne, düzenlenen bir ULI Danışmanlık Hizmet Paneli tavsiyelerine uygun olarak, koordinasyon konusunda destek vermiş, ayrıca Missisipi ve Alabama Körfez bölgelerinde yeniden inşa stratejileri üzerinde çalışmıştır.
 
Murphy ayrıca, Moskova, Hong Kong, Baltimore, Chicago ve diğer ABD kentlerinde ULI’nin 16 danışmanlık hizmet panelinde görev almıştır. Murphy, üniversitelerin ve hastanelerin yerel ekonomiler üzerindeki ekonomik etkilerini incelediği ve kamu/özel/üniversite işbirliklerinin 21. yüzyıl kentlerinin yapılandırılması için detaylı stratejilerin sunulduğu Yenilikçi İnşa (Building on Innovation) adlı ULI raporunun müellifidir.
 
Tom Murphy pek çok önemli kuruluşta onursal üye, başkan ve yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir. 
 
15:00 Kayıt
 
15:30 Açılış Konuşması
Haluk Sur, ULI Türkiye Başkanı
 
16:00 Tom Murphy 
“Kentlerin Gelişiminde Belediyelerin Öncü Rolü: Yerel Ekonomik Büyümenin Tetikleyicileri Olarak Üniversiteler, Hastaneler ve Kamu Kuruluşları” 
 
17:00    Soru ve Cevap 
 
17:45    Kokteyl
 
19:00    Kapanış
 
  • ULI_TOPM_MURPHY