Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
TÜRK YAPI SEKTÖRÜNÜN RUSYA AÇILIMI - 1. Toplantı

TÜRK YAPI SEKTÖRÜNÜN RUSYA AÇILIMI - 1. Toplantı

34. Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul yeni projeleri ile yapı sektörüne uluslararası yeni pazarlar ve fırsatlar sunuyor. Rusya'da yapı malzemeleri üretimi ve satışına dair fırsatlar, 'Türk Yapı Sektörünün Rusya Açılımı' toplantısında konuşulacak. Türk Yapı Sektörünün ve Bölgenin En Büyük Fuarı "34. Uluslararası Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul" Konuk ülke Rusya Projesi kapsamında düzenlediği toplantılarla Türk ve Rus yatırımcıları, konunun ilgililerini bir araya getiriyor.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 27.01.2011
Saat: 15:30 - 18:30
Süre: 3 saat
Max Katılımcı: 350
Ücret:

Ücretsiz

Yapı-Endüstri Merkezi’nin DEİK / Türk- Rus İş Konseyi ile birlikte düzenlediği“Türk Yapı Sektörünün Rusya Açılımı” toplantılardan ilki olan “Rusya’da Yapı Malzemeleri Üretimi ve Satışına dair Fırsatlar”, 27 Ocak 2011, Perşembe günü Yapı-Endüstri Merkezi/Fulya’da konuşulacak.

Bölgenin ve Türk yapı sektörünün en büyük buluşması 34. Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul’un bu yıl ilk kez düzenleyeceği ‘Konuk Ülke Rusya Projesi’ kapsamında fuar öncesinde gerçekleştirilecek etkinliklerden “Türk Yapı Sektörünün Rusya Açılımı” toplantıları olacak. 27 Ocak 2011 Perşembe günü, Yapı-Endüstri Merkezi ile DEİK Türk- Rus İş Konseyi işbirliğinde gerçekleştirilecek olan toplantıda “Rusya’da Yapı Malzemeleri Üretimi ve Satışına Dair Fırsatlar “konuşulacak.

Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan toplantı serisinin ilkinde, DEİK Türk Rus İş Konseyi, Rusya Federasyonu Ankara Ticaret Mümessiliği, T.C. Moskova Ticaret Müşavirliği ile Rusya’da yatırımları bulunan Türk yapı malzemesi üreticisi firmalarından Adopen, Eczacıbaşı, Kalekim, Viko’nun üst düzey yetkilileri konuşmacı olarak yer alacaklar. Yetkililer Rusya’daki yeni projelerde iş almak isteyen, Rusya’ya yatırım yapmak isteyen firmalarla bu alandaki deneyimlerini paylaşacaklar, iş fırsatları ile ilgili bilgi sunacaklar.

Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul İş Geliştirme Platformu- Konuk Ülke Rusya Projesi

Fuarın “İş Geliştirme Platformu” kapsamında düzenlenen etkinliklerden biri olan Konuk Ülke Rusya Projesi sektöre ve Türkiye ekonomisine fayda sağlayacak.

Fuar kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen konuk ülke projesi sektörün bölgedeki etkinliğini artırmak amacıyla düzenleniyor. Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul’un bu yıl ağırlayacağı konuk ülke ise Rusya Federasyonu olacak. Bu kapsamdaki fuar öncesinde ve fuar sırasında karşılıklı iş görüşmeleri, Rusya ve BDT pazarlarını hedefleyen özel etkinlikler, uzman görüşlerinin paylaşılacağı özel oturumlar ve iki ülke iş adamlarının yatırım tecrübelerini paylaştığı etkinlikler düzenlenecek. Çalışmanın Türkiye ile Rusya arasındaki yapı malzemeleri ticaret hacmini artırması, müteahhitlik hizmetlerine hız ve kapsam kazandırarak, bu çalışmaların gelişmesine katkıda bulunması hedefleniyor.

Rusya Konuk Ülke Projesi’nin tanıtım faaliyetlerinin bir diğer ayağı olan Rusya’da gerçekleştirilecek olan çalışmalar ise dünyanın lider fuarcılık şirketlerinden ITE Group ile imzalanan işbirliği anlaşması kapsamında. Bu çerçevede Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul sırasıyla Stroisib Building Week (Novosibirsk), Mosbuild (Moskova), Interstroyexpo (St. Petersburg) fuarlarına katılarak projenin ve fuarın tanıtımını etkinleştirecek.

Bu yıl gerçekleştireceği yenilikler ve büyüyen alanı ile sektöre ve iş dünyasına olan katkısını artıracak olan 34. Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul, 27 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi/ Büyükçekmece’de düzenleniyor. Fuar bu yıl, 1.100 katılımcı firmanın binlerce ürün çeşidi, yeni teknoloji ve hizmetini; 81.000 m2 alanda 110.000 ziyaretçiyle buluşturacak. Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul, “Türkiye’nin de içinde bulunduğu Balkanlar, Rusya ve BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı” olma özelliğini taşıyor.

Program:

15:30 – 16:00 Kayıt ve Kahve İkramı

16:00 – 16:15 Açış Konuşmaları

Doğan Hasol, Yapı- Endüstri Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı

Önder Tekeli, DEİK Rusya Federasyonu Daimi Temsilcisi

16:15 – 17:00 I.Oturum

Raşit Batalov, Rusya Federasyonu Ankara Ticaret Mümessili (V.)

Murat Bayrıdost, Viko Rusya Bölgesi Satış Müdürü

Mehmet Ali Özarslan, Adopen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

17:00 – 17:15 Kahve Molası

17:15 – 18:00 II.Oturum

Attila G.Kızılarslan, T.C. Moskova Ticaret Başmüşaviri

Ahmet Yamaner, Ekom- Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Üyesi ve

DEİK Türk-Rus İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi

Can Töre, Kalekim Rusya Fabrika Genel Müdürü

18:00 – 18:10 Kapanış ve Değerlendirme Konuşması

Barış Onay, Yapı- Endüstri Merkezi Genel Müdürü

 • Bölüm 1

  Bölüm 1

  TÜRK YAPI SEKTÖRÜNÜN RUSYA AÇILIMI

  Oynat
 • Bölüm 2

  Bölüm 2

  TÜRK YAPI SEKTÖRÜNÜN RUSYA AÇILIMI

  Oynat
 • Bölüm 3

  Bölüm 3

  TÜRK YAPI SEKTÖRÜNÜN RUSYA AÇILIMI

  Oynat
 • Bölüm 4

  Bölüm 4

  TÜRK YAPI SEKTÖRÜNÜN RUSYA AÇILIMI

  Oynat
 • Bölüm 5

  Bölüm 5

  TÜRK YAPI SEKTÖRÜNÜN RUSYA AÇILIMI

  Oynat
 • Bölüm 6

  Bölüm 6

  TÜRK YAPI SEKTÖRÜNÜN RUSYA AÇILIMI

  Oynat