Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
TÜRK YAPI SEKTÖRÜNÜN RUSYA AÇILIMI - 2. Toplantı

TÜRK YAPI SEKTÖRÜNÜN RUSYA AÇILIMI - 2. Toplantı

"Rusya'da Müteahhitlik Hizmetleri ve Türk Yapı Sektörüne Genel Bakış" Yapı-Endüstri Merkezi'nin DEİK Türk - Rus İş Konseyi işbirliği ile 34. Uluslararası Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul "Konuk ülke Rusya Projesi" kapsamında düzenlediği etkinliklerden "Türk Yapı Sektörünün Rusya Açılımı" toplantılarının ikincisinde "Rusya'da Müteahhitlik Hizmetleri ve Türk Yapı Sektörüne Genel Bakış" başlıkları işlenecek olup, katılımcılar ayrıca yapiveri.com'un hazırladığı "Türk Yapı Sektörü Raporu 2010 Sunumu" ile sektörün durumuyla ilgili bilgi edinme fırsatını da elde edecekler.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 23.02.2011
Saat: 15:30 - 18:30
Süre: 3 saat
Max Katılımcı: 300
Ücret:

Ücretsiz

Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük fuarı “34. Uluslararası Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul”, Konuk Ülke Rusya Projesi kapsamında düzenlediği toplantılarlaTürk ve Rus yatırımcıları konunun ilgilileriyle bir araya getirmeye devam ediyor. Yapı-Endüstri Merkezi’nin (YEM) Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) / Türk- Rus İş Konseyi ile birlikte düzenlediği “Türk Yapı Sektörünün Rusya Açılımı” toplantılarından ikincisi olan “Rusya’da Müteahhitlik hizmetleri ve Türk Yapı Sektörüne Genel Bakış”, 23 Şubat 2011 Çarşamba günü YEM’de gerçekleştirilecek.

Toplantıda yetkililer Rusya’daki müteahhitlik hizmetlerine yönelik fırsatlar hakkında katılımcıları bilgilendirirken, Yapı-Endüstri Merkezi’nin yapiveri.comsitesindeyer alan verilerle hazırladığı“Türk Yapı Sektörü Raporu 2010 Sunumu” ile sektöre dair genel bir değerlendirme yapılacak.

Bölgenin ve Türk yapı sektörünün en büyük buluşması 34. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’un bu yıl ilk kez düzenleyeceği “Konuk Ülke Rusya Projesi” kapsamında, fuar öncesinde “Türk Yapı Sektörünün Rusya Açılımı” toplantıları düzenleniyor. Yapı-Endüstri Merkezi ile DEİK Türk-Rus İş Konseyiişbirliğiyle gerçekleştirilentoplantıların ikincisinde “Rusya’da Müteahhitlik hizmetleri ve Türk Yapı Sektörüne Genel Bakış” konuşulacak.

Yapı-Endüstri Merkezi’nde 23 Şubat 2011, Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan toplantıda, DEİK Türk Rus İş Konseyi,“OPORA ROSSII” Rusya Küçük ve Orta Ölçekli Girişimcilik Örgütü Meclisi, Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Müteahhitler Birliği, Gentes Grup, B+L Marktdaten, Rönesans İnşaat, Ant Yapı ve Capital Grup’un üst düzey yetkilileri konuşmacı olarak yer alacaklar.

“Konuk Ülke Rusya Projesi” Sektöre ve Türkiye Ekonomisine Fayda Sağlayacak”

Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul İş Geliştirme Platformu - Konuk Ülke Rusya Projesi
Fuarın “İş Geliştirme Platformu” kapsamında düzenlenen etkinliklerden biri olan Konuk Ülke Rusya Projesi sektöre ve Türkiye ekonomisine fayda sağlayacak.

Fuar kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen konuk ülke projesi sektörün bölgedeki etkinliğini artırmak amacıyla düzenleniyor. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’un bu yıl ağırlayacağı konuk ülke ise Rusya Federasyonu olacak. Bu kapsamdaki fuar öncesinde ve fuar sırasında karşılıklı iş görüşmeleri, Rusya ve BDT pazarlarını hedefleyen özel etkinlikler, uzman görüşlerinin paylaşılacağı özel oturumlar ve iki ülke iş adamlarının yatırım tecrübelerini paylaştığı etkinlikler düzenlenecek. Çalışmanın Türkiye ile Rusya arasındaki yapı malzemeleri ticaret hacmini artırması, müteahhitlik hizmetlerine hız ve kapsam kazandırarak, bu çalışmaların gelişmesine katkıda bulunması hedefleniyor.

Rusya Konuk Ülke Projesi’nin tanıtım faaliyetlerinin bir diğer ayağı olan Rusya’da gerçekleştirilecek olan çalışmalar ise dünyanın lider fuarcılık şirketlerinden ITE Group ile imzalanan işbirliği anlaşması kapsamında. Bu çerçevede Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul Şubat ayında katıldığı Novosibirsk’te gerçekleştirilen Stroisib Building Week fuarının ardından Mosbuild (Moskova), Interstroyexpo (St. Petersburg) fuarlarına katılarak projenin ve fuarın tanıtımını etkinleştirecek.

Bu yıl gerçekleştireceği yenilikler ve büyüyen alanı ile sektöre ve iş dünyasına olan katkısını artıracak olan 34. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, 27 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi/ Büyükçekmece’de düzenleniyor. Fuar bu yıl, 1.100 katılımcı firmanın binlerce ürün çeşidi, yeni teknoloji ve hizmetini; 81.000 m2 alanda 110.000 ziyaretçiyle buluşturacak. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, “Türkiye’nin de içinde bulunduğu Balkanlar, Rusya ve BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı” olma özelliğini taşıyor.

Program:

15:30 – 16:00  Kayıt ve Kahve İkramı

16:00 – 16:15  Açılış Konuşmaları

 Doğan Hasol, Yapı-Endüstri Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı

 İzzet Ekmekçibaşı, Gentes Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve DEİK Türk-Rus İş Konseyi Başkan Yardımcısı

16:15 – 17:00

Oturum: Türk Yapı Sektörü Raporu 2010 Sunumu ve Karşılaştırmalı

 Türkiye-Rusya Sektör Sunumu

Barış Onay, Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdür Martin Langen,B+L MarktdatenKurucu Ortağı

17:00 – 17:15                     Kahve Molası

17:15 – 18:15

Oturum: Rusya Federasyonu’nda Müteahhitlik Hizmetlerine Yönelik Fırsatla

Senih Kutay, Ant Yapı Genel Koordinatörü

Elmar Alakbarov,Capital Group, Özel Projeler Direktörü

Evgeny Şlemenkov,"OPORA ROSSII" Rusya Küçük ve Orta Ölçekli Girişimcilik Örgütü Meclis Üyesi, İnşaat ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı / Moskova Temsilcisi

18:15 – 18:30

Kapanış ve Değerlendirme Konuşması

Ildar Fattahov, Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Odası Türkiye Temsilcisi
Çiğdem Çınar, Türkiye Müteahhitler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı

 

 • Bölüm 1

  Bölüm 1

  *Açılış Konuşmaları Doğan Hasol, Yapı-Endüstri Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, Gentes Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve DEİK Türk-Rus İş Konseyi Başkan Yardımcısı *Oturum: Türk Yapı Sektörü Raporu 2010 Sunumu ve Karşılaştırmalı Türkiye-Rusya Sektör Sunumu Barış Onay, Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü Martin Langen,B+L MarktdatenKurucu Ortağı

  Oynat
 • Bölüm 2

  Bölüm 2

  *Oturum: Rusya Federasyonu’nda Müteahhitlik Hizmetlerine Yönelik Fırsatlar Senih Kutay, Ant Yapı Genel Koordinatörü Elmar Alakbarov,Capital Group, Özel Projeler Direktörü Evgeny Şlemenkov,"OPORA ROSSII" Rusya Küçük ve Orta Ölçekli Girişimcilik Örgütü Meclis Üyesi, İnşaat ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı / Moskova Temsilcisi *Kapanış ve Değerlendirme Konuşması Ildar Fattahov, Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Odası Türkiye Temsilcisi Çiğdem Çınar, Türkiye Müteahhitler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı

  Oynat