Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
TÜRK YAPI SEKTÖRÜNÜN RUSYA AÇILIMI - 3. Toplantı

TÜRK YAPI SEKTÖRÜNÜN RUSYA AÇILIMI - 3. Toplantı

Yeni projeleri ile yapı sektörüne uluslararası yeni pazarlar ve fırsatlar sunuyor; "Türk Yapı Sektörünün Rusya Açılımı Toplantıları"nın üçüncüsünde Rusya'da İş Yapmanın Temel Adımları konuşulacak: Finansman - Bankacılık - Lojistik - Mevzuat
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Tarih: 31.03.2011
Saat: 15:30 - 18:30
Süre: 3 saat
Max Katılımcı: 350
Ücret:

Ücretsiz

Türk Yapı Sektörünün ve Bölgenin En Büyük Fuarı “34. Uluslararası Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul” Konuk Ülke Rusya Projesi kapsamında düzenlediği “Türk Yapı Sektörünün Rusya Açılımı” toplantılarıyla, Türk ve Rus yatırımcıları konunun ilgilileriyle bir araya getirmeye devam ediyor.

Üçüncü ve etkinlik dizisinin son toplantısında; Rusya’da iş yapmanın temel adımları değerlendirilerek, Rusya’da şirket kurulumu ve akabinde işletme faaliyetlerinin gerektirdiği bankacılık, finansman, vergi ve gümrük mevzuatı, lojistik, kalite sertifikasyonları ve izinler gibi temel hususlar konuşulacak. Yapı-Endüstri Merkezi’nin DEİK Türk- Rus İş Konseyi ile birlikte düzenlediği toplantı, 31 Mart 2011, Perşembe günü Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Bölgenin ve Türk yapı sektörünün en büyük buluşması 34. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’un bu yıl ilk kez düzenleyeceği ‘Konuk Ülke Rusya Projesi’ kapsamında fuar öncesinde “Türk Yapı Sektörünün Rusya Açılımı” toplantıları düzenlenmektedir. Yapı-Endüstri Merkezi ile DEİK Türk-Rus İş Konseyi işbirliğiyle düzenlenen ve büyük ilgi gören ilk iki toplantının ardından gerçekleştirilecek üçüncü toplantıda “Rusya’da İş Yapmanın Temel Adımları: Finansman - Bankacılık – Lojistik - Mevzuat” konuşulacak.

31 Mart 2011, Perşembe günü Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan toplantıda, İNTES, Gün Hukuk Bürosu, Dış Ticaret Müsteşarlığı Anlaşmalar Genel Müdürlüğü, Credit Europe Leasing, DHL Global Forwarding Taşımacılık, Sercons Certification, Sefa İnşaat’ın üst düzey yetkilileri konuşmacı olarak yer alacaklar.

Toplantıda yetkililer Rusya’da şirket kurulumu ve akabinde işletme faaliyetlerinin gerektirdiği bankacılık, finansman, vergi ve gümrük mevzuatı, lojistik, kalite sertifikasyonları ve izinler gibi temel hususlar hakkında katılımcıları bilgilendirecekler.

Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul İş Geliştirme Platformu- Konuk Ülke Rusya Projesi

Fuarın “İş Geliştirme Platformu” kapsamında düzenlenen etkinliklerden biri olan Konuk Ülke Rusya Projesi sektöre ve Türkiye ekonomisine fayda sağlayacak.

Fuar kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen konuk ülke projesi sektörün bölgedeki etkinliğini artırmak amacıyla düzenleniyor. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’un bu yıl ağırlayacağı konuk ülke ise Rusya Federasyonu olacak. Bu kapsamdaki fuar öncesinde ve fuar sırasında karşılıklı iş görüşmeleri, Rusya ve BDT pazarlarını hedefleyen özel etkinlikler, uzman görüşlerinin paylaşılacağı özel oturumlar ve iki ülke iş adamlarının yatırım tecrübelerini paylaştığı etkinlikler düzenlenecek. Çalışmanın Türkiye ile Rusya arasındaki yapı malzemeleri ticaret hacmini artırması, müteahhitlik hizmetlerine hız ve kapsam kazandırarak, bu çalışmaların gelişmesine katkıda bulunması hedefleniyor.

Rusya Konuk Ülke Projesi’nin tanıtım faaliyetlerinin bir diğer ayağı olan Rusya’da gerçekleştirilecek olan çalışmalar ise dünyanın lider fuarcılık şirketlerinden ITE Group ile imzalanan işbirliği anlaşması kapsamında. Bu çerçevede Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul Şubat ayında katıldığı Novosibirsk’te gerçekleştirilen Stroisib Building Week fuarının ardından Nisan ayında Mosbuild (Moskova), Interstroyexpo (St. Petersburg) fuarlarına katılarak projenin ve fuarın tanıtımını etkinleştirecek.

Bu yıl gerçekleştireceği yenilikler ve büyüyen alanı ile sektöre ve iş dünyasına olan katkısını artıracak olan 34. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, 27 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi/ Büyükçekmece’de düzenleniyor. Fuar bu yıl, 1.100 katılımcı firmanın binlerce ürün çeşidi, yeni teknoloji ve hizmetini; 81.000 m2 alanda 110.000 ziyaretçiyle buluşturacak. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, “Türkiye’nin de içinde bulunduğu Balkanlar, Rusya ve BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı” olma özelliğini taşıyor.

Detaylı Bilgi ve Katılım İçin: www.yapifuari.com.tr

Program:

15:30 – 16:00 Kayıt ve Kahve İkramı

16:00 – 16:15 Açılış Konuşmaları

Doğan Hasol, Yapı-Endüstri Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı

16:15 – 17:15 I. Oturum:

M. Şükrü Koçoğlu, İNTES Yönetim Kurulu Başkanı

Orçun Çetinkaya, Gün Hukuk Bürosu

Fatih Turhan, Dış Ticaret Müsteşarlığı Anlaşmalar Genel Müdürlüğü, Lojistik

Hizmetleri Doğu Avrupa, Balkan ve Körfez Ülkeleri Daire Başkanı

Evrim Korum, Credit Europe Leasing Genel Müdür Yardımcısı

17:15 – 17:30 Kahve Molası

17:30 – 18:15 II. Oturum:

Özgür Yarmalı, DHL Global Forwarding Taşımacılık A.Ş. Ülke Satış ve Pazarlama Müdürü

Kerem Bozkurt, Sercons Certification Genel Müdürü

Erdem Coşkun, Sefa İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı

 18:15 – 18:30 Kapanış ve Değerlendirme Konuşması

Barış Onay, Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü