Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
ULI Türkiye - Tüm Yönleriyle Gayrimenkul Geliştirme Saha Gezisi

ULI Türkiye - Tüm Yönleriyle Gayrimenkul Geliştirme Saha Gezisi

ULI Türkiye’nin, Yapı-Endüstri Merkezi organizasyonuyla düzenlediği “Saha Gezi”lerinin bu yılki ikincisi Tomtom Gardens'a yapılıyor.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Geziler

Tarih: 21.10.2016
Saat: 15:00 - 19:00
Yer:

Tomtom Gardens

Süre: 4 saat
Ücret: 150,00 TL
ULI Türkiye’nin, Yapı-Endüstri Merkezi organizasyonuyla düzenlediği “Saha Gezi”lerinin ikincisi Tomtom Gardens’a yapılıyor. Beyoğlu’nda, Tomtom Kaptan Sokak’da gizli bahçelerin, avluların etrafında bulunan 17 binanın yeniden uyanışını sağlayan Tomtom Gardens tarihi binaların, içinde yer aldığı tarihsel dokuya tümüyle uygun biçimde yaşam bulduğu bir dönüşüm projesi. Arazi geliştirme, yapı tasarımı ve inşası konusunda Türkiye’den “örnek projeler”i işaret etmek amacıyla düzenlenen gezinin içeriği ULI’nin “Case Study” formatına uygun biçimde kurgulanıyor. Proje yatırımcısı ve geliştiricisi; geliştirme sürecinden başlayarak mimari tasarımın ve yerleşimin yatırıma kattığı değeri, tercih edilen malzeme ve sistem çözümlerinin nedenlerini, konutların pazarlama ve satışında izlenen yaklaşımı ve bunun sonuçlarını, uzun vadeli ve aşamalı olarak yaşama geçen projenin kendine özgü koşullarını, yakın çevresinde yerini almış olan butikler, tasarım dükkanları, restoranlar ve kültür-sanat merkezlerini de dahil eden bir etkinliğin parçası olarak, profesyonel izleyici grubuna aktaracaklar ve deneyimlerini paylaşacaklar.

3. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında düzenlenecek olan ULI Saha Gezisi, daha sonra herkese açık bir panelle sonlanacak.

ULI Saha Gezi’lerinin ilki 1 Haziran günü Tekfen Bomonti Evleri’ne yapılmıştı. Konuyla ilgili ayrıntılı haber ve özet videoya aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:

Haber için tıklayınız.
Video için tıklayınız.


KATILIMCI PROFİLİ VE ADEDİ
"ULI Saha Gezisi yalnız ULI üyelerine açıktır ve katılım 20 kişi ile sınırlıdır."


ULI HAKKINDA

Urban Land Institute (ULI) (www.uli.org), kar veya çıkar amacı gütmeyen, bağımsız bir düşünce kuruluşudur. 1936’da Amerika’da kurulmuş, bugün 75 ülkede 30 binin üzerinde üyesi bulunan, dünyanın en saygın düşünce kuruluşlarından biridir. Arazi kullanımı ve gayrimenkul geliştirme disiplinlerinde özel sektör ve kamudan bütün kesimleri temsil eder. ULI, kentsel alanların bilinçli kullanımı için bu konuda çalışan bütün paydaşları bir araya getirerek, sürdürülebilir, yaşanabilir yerleşimler yaratmak amacıyla etkinlikler düzenler.

ULI’nin hedefleri:

• Gayrimenkul ve arazi kullanımı politikalarında karar vericileri bir araya getirmek en iyi uygulamaları paylaşmak ve toplum ihtiyaçlarına hizmet etmek.

• ULI içinde ve dışında rehberlik, diyalog yoluyla sorunların çözümü için işbirliğini teşvik etmek.

• Kentleşme, koruma, dönüşüm, arazi kullanımı, sermaye oluşumu ve sürdürülebilir kalkınma konularını araştırmak.

• Gerek yapılı gerekse doğal çevrenin özelliklerine saygılı arazi kullanım politikaları ve tasarım uygulamalarının geliştirilmesi.

• Eğitim, araştırma, yayıncılık ve elektronik medya yoluyla bilginin paylaşılması.

• Yerel uygulama deneyimine sahip küresel bir danışmanlık ağı ile güncel ve gelecekteki sorunlara çözüm aramak.

PROGRAM

15.00-16.30 Gezi
16.30-17.30 Panel
17.30-19.00 Peymane’de Kokteyl

Yer: Tomtom Sokağı, Tophane
  • ULI Teknik Gezi 2: Tomtom Gardens

    ULI Teknik Gezi 2: Tomtom Gardens

    ULI Türkiye’nin, Yapı-Endüstri Merkezi organizasyonuyla düzenlediği Saha Gezileri'nin ikincisi Tomtom Gardens'a yapıldı. Avluların etrafında bulunan 17 binanın yeniden tasarlandığı Tomtom Gardens ile ilgili detaylar, proje yatırımcısı ve geliştiricileri tarafından profesyonel izleyici grubuna aktarıldı.

    Oynat