Kişisel verilerin korunması hakkında bilgilendirme
Kişisel verilerin korunması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayın.
‟Yapı sektörünün buluşma noktası„
Urban-Think Tank Öğrencilerle Buluşuyor

Urban-Think Tank Öğrencilerle Buluşuyor

Yapı sektörünün bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi tarafından bu yıl 5. kez gerçekleştirilecek olan Konut Konferansı'nın konuşmacılarından Urban-Think Tank’in kurucu ortağı mimar/tasarımcı Alfredo Brillembourg, konferans öncesi 24 Kasım Pazartesi günü Studio-X'te öğrencilerle buluşuyor. Zürih, Caracas, New York ve Sao Paulo’da ofisleri bulunan ve Audi Urban Future Ödülü sahibi Urban-Think Tank, kıtalar ve disiplinler arası yaklaşımla kentin büyümesinin sosyal yaşam üzerine etkilerine odaklanan araştırmalarıyla tanınan bir tasarım merkezidir.
Etkinlik Bilgileri
Türü:

Toplantılar

Tarih: 24.11.2014
Saat: 18:30 - 20:30
Yer:

Studio-X İSTANBUL

Süre: 2 saat
Max Katılımcı: 100
Ücret:

Ücretsiz

Yapı sektörünün bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi tarafından bu yıl 5. kez gerçekleştirilecek olan Konut Konferansı'nın konuşmacılarından Urban-Think Tank’in kurucu ortağı mimar/tasarımcı Alfredo Brillembourg, konferans öncesi 24 Kasım Pazartesi günü Studio-X'te öğrencilerle buluşuyor.  Zürih, Caracas, New York ve Sao Paulo’da ofisleri bulunan ve Audi Urban Future Ödülü sahibi Urban-Think Tank, kıtalar ve disiplinler arası yaklaşımla kentin büyümesinin sosyal yaşam üzerine etkilerine odaklanan araştırmalarıyla tanınan bir tasarım merkezidir. 

Urban-Think Tank, çağdaş mimari ve şehircilik ile ilgili çeşitli konularda üst düzey araştırma ve tasarım üzerine çalışan disiplinlerarası bir tasarım- uygulama pratiğidir .  U-TT felsefesi mimarlar, inşaat mühendisleri, çevre planlamacıları, peyzaj mimarları ve iletişim uzmanlarının ortak becerileri sayesinde yenilikçi ama pratik çözümler sunmaktır. 1998 yılında Venezuela'da kurulan U-TT'i kuran Alfredo Brillembourg ve Hubert Klumpner, , 2007 yılından bu yana,  Columbia Üniversitesi'nde Sürdürülebilir Yaşam Kentsel Model Laboratuvarı'nda  (gecekondu Lab)ders vermekte ve  ve Temmuz 2010 tarihinden beri İsviçre Teknoloji Enstitüsü, ETH Zurich'te Kentsel Tasarım ve Mimarlık Kürsü'sünde yer almaktadırlar. Mesleki yönelimleri  mimarlık ve kentsel planlama dahilinde teorik ve pratik uygulamalar yapmak yönündedir. Birinci ve üçüncü dünya ülkeleri arasında köprü vazifesi gören informal kentsel alanlar oluşturarak küresel  bağlamda çalışan U-TT, 21. yüzyılda şehirleri dönüştürecek uzmanları yetiştirmek üzere yeni bir eğitim yaklaşımı ve ve bu yaklaşımların geliştirilmesine  odaklanır. Sosyal, ekolojik ve estetik yönleri ile mimarlık ve kentsel tasarım alanındaki yenilik.i bakış açıları 2011 yılında İsveç Mimarlar Derneği Ödülü , 2011 yılında Holcim Altın Ödül Latin Amerika, 2010 Ralph Erskine Ödülü ve 2012 Holcim Küresel Gümüş Ödülü verildi.

Alfredo Brillembourg

Urban Think Tank Kurucusu